אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוטנהאם תשלם 12 מיליון ליש"ט עבור שם של תחנת הרכבת התחתית צילום: רויטרס

טוטנהאם תשלם 12 מיליון ליש"ט עבור שם של תחנת הרכבת התחתית

הקבוצה מבקשת לשנות את שם התחנה "וויט הארט ליין" ל"טוטנהאם הוטספרס" לפני המעבר שלה לאצטדיון חדש. אם התכניות יצאו לדרך, ב-1932 שינתה ארסנל את שם תחנת התחתית "ג'ילספי רוד" כך שיתאים לשם הקבוצה

19.10.2016, 14:08 | שירות כלכליסט

קבוצת טוטנהאם מעוניינת לשנות את שם תחנת הרכבת התחתית "וויט הארט ליין" ל"טוטנהאם הוטספרס" לפני המעבר שלה לאצטדיון חדש.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני טוטנהאם (ארכיון), צילום: אי אף פי שחקני טוטנהאם (ארכיון) | צילום: אי אף פי שחקני טוטנהאם (ארכיון), צילום: אי אף פי

הקבוצה מעוניינת בשינוי במקביל להתקדמות בתכניות שלה לבניית אצטדיון חדש עם 61 אלף מושבים, אליו הם מקווים לעבור החל מעונת 2018-19. העלות הכוללת של הפרויקט עשויה להיות גבוהה מ-700 מיליון ליש"ט.

הקבוצה תצטרך לקיים שיחות עם משרד התחבורה של לונדון לפני שהשינוי יצא לדרך, אך ההערכה היא כי בסופו של דבר הקבוצה תשלם כ-12 מיליון ליש"ט, שלפי הדיווחים דורש משרד התחבורה.

לפי הדיווחים השונים, הספרס בודקים גם את האפשרות לשנות את שמו של חלק בכביש, שמוביל מתחנת וויט הארט לצומת עם כביש טוטנהאם היי.

אם התכניות יצאו לדרך, תלך טוטנהאם בעקבות ארסנל, ששינתה ב-1932 את שם תחנת הרכבת התחתית ג'ילספי רוד כך שיתאים לשם הקבוצה.

במקביל, משרד התחבורה של לונדון הגיש בקשת תכנון למועצת רובע הארינגיי לביצוע עבודות תשתית בתחנת הארט ליין, שכוללות בין השאר בניית כניסה חדשה ודוכני כרטיסים.

תכניות האצטדיון של טוטנהאם הן בין היקרות בכדורגל האנגלי בתקופה המודרנית, ולכן בקבוצה מקווים להשיג הסכם זכויות שם, שיהיה גבוה מהחוזה בשווי 400 מיליון ליש"ט שהשיגה מנצ'סטר סיטי עם אתיחאד איירוויז ב-2011. טוטנהאם כבר פנתה למספר חברות גדולות, כחלק מהניסיונות שלה לממן את הפרויקט תוך שמירה על תחרותיות בליגה המקומית והאירופית. מסיבה זו חתם גם היו"ר דניאל לוי על חוזה עם ליגת הפוטבול האמריקאית לארח שני משחקי פוטבול לפחות בעונה באצטדיון החדש. לפי התכניות, האצטדיון החדש יכלול מגרש משתנה, שניתן יהיה להתאים למשחקי פוטבול, וכן חדרי הלבשה שיותאמו להרכבים גדולים יותר האופייניים לקבוצות הפוטבול. לוי הוסיף כי הקבוצה תשמח לארח קבוצת פוטבול לונדונית. "אנחנו נברך על שיתוף פעולה צמוד עם ה-NFL", ציין לוי ל-ESPN.

"ההחלטה האם להביא קבוצה לבריטניה היא לגמרי שלהם, והשאלה האם זה יצא לפועל עוד תעלה לדיון, אך זה תרחיש מבורך ביותר. עבדנו יחד על תכנון האצטדיון, מכיוון שהיה צורך להתייחס אליו כאצטדיון משולב לכדורגל ול-NFL". 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות