אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין חותמת את הרבעון השלישי עם צמיחה של 6.7% צילום: 3degN

סין חותמת את הרבעון השלישי עם צמיחה של 6.7%

שיעור התוצר עמד בתחזיות הכלכלנים ובציפיות הממשלה. קפיטל אקונומיקס: "ההתאוששות בסין היא על זמן שאול. כשהשפעת התמיכה הממשלתית תתפוגג, הבעיות המבניות ימשכו למטה את הכלכלה"

19.10.2016, 07:34 | מיקי גרינפלד

סין חותמת את הרבעון השלישי עם צמיחה של 6.7% בקצב שנתי, בדומה לרבעון השני ובהתאם לתחזיות הכלכלנים - כמו גם לאלה שהציבה ממשלת סין. שיעור הצמיחה הרבעוני עמד על 1.8%, גם במקרה זה בהתאם לתחזיות.  

קראו עוד בכלכליסט

ההערכה בשווקים היא ששיעור הצמיחה יגדל בשיעור מעט גבוה יותר ברבעון הרביעי, על רקע שיטפון האשראי וההוצאות הנרחבות שהממשל בבייג'ינג דאג להזרים לשוק ולתעשייה המקומית בחודשים האחרונים - לענף התשתיות ולמגזר הנדל"ן.

יש הסכמה רחבה שמדיניות הממשל תורמת לצמיחה של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם בטווח הקצר והבינוני, אולם לא ברור עד כמה יש בה כדי לחפות על בעיות מבניות קשות. היום כתבה על כך הכלכלנים אליסיה גרסיה הרארו (Alicia Garcia-Herrero) מבנק ההשקעות Natixis (השייך לקבוצה הצרפתית BPCE), שאמרה כי "הממשל ניפח את שיעור הצמיחה במדיניות מוניטארית ופיסקאלית, וזה פחות או יותר כל מה שיש להם כרגע".

ג'וליאן אוונס פיצ'ארד (Julian Evans-Pritchard), כלכלן לענייני סין ב-Capital Economics אמר כי "ההתאוששות האחרונה בסין היא על זמן שאול, שכן היא תוצאה של גידול מהיר באשראי ובום בשוק הנדל"ן - שאת שניהם הממשל מנסה עכשיו לרסן". לדבריו,  "כאשר השפעת הדחיפה מצד המדיניות המקלה תתחיל להתפוגג, מה שיקרה ככל הנראה בשלב מוקדם של השנה הבאה, הבעיות המבניות הקיימות בסין ימשכו את הכלכלה למטה".

לצד נתוני התוצר פורסמו היום בסין שורה נוספת של נתוני מאקרו מרכזיים. הייצור התעשייתי בספטמר עמד על 6.1% (בקצב שנתי), מעט מתחת לתחזיות שעמדו על 6.4%. המכירות הקמעוניות עלו בספטמבר ב-10.7% (קצב שנתי), בדומה לתחזיות. ההשקעות בנכסים קבועים עלה בספטמבר ב-8.2%, בדומה לתחזיות.

מימין: לי קצ מימין: לי קצ'יאנג ראש ממשלת סין ושי ג'ינפינג נשיא סין | צילום: אי פי איי מימין: לי קצ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
הרווחים הצדיקו גם הצדיקו את המעבר ונצברו אצל
הרווחים הצדיקו גם הצדיקו את המעבר ונצברו אצל הרבה חברות. זאת ועוד המגמה ממשיכה ומדינות נוספות כמו ויאטנם גם הם מרווחיות מהנסיון הטוב שהיה עם סין. ההפסד של מי שנכנס לסין הוא בגניבת מוצרים ורעיונות אבל חשוב לזכור השבעידן הנוכחי כזו גניבה יכולה להתרחש גם ללא נוכחות פיזית.
Radio  |  19.10.16
2.
דווקא יש מעבר יותר ויותר לצריכה מקומית בסין.
דווקא יש מעבר יותר ויותר לצריכה מקומית בסין. נכון שהיחס בסין מוטה יצוא הרבה יותר אבל יש מעמד ביניים שצומח בקצב גבוה וצורך הרבה. כיום כל חברה מערבית מנסה להכנס לסין. אפל, טסלה, אינטל ומי לא. הצריכה בסין ובהודו גדלה בקצב מסחרר ולממשל הסיני יש יכולת לדאוג שהצריכה תיטיב עם יצרנים סינים יותר מאשר מערביים.  מה שכן מאוד מעניין זה כיצד הסינים יודעים לצפות בדיוק כמה תהיה הצריכה מדי רבעון, עם טעויות מזעריות ביותר. כמעט כאילו הם שולטים בנתונים שהם משחררים....
Tree  |  19.10.16
1.
וזה מה שמוכיח שהמעבר של התאגידים לסין היה
וזה מה שמוכיח שהמעבר של התאגידים לסין היה טעות קולוסאלית. ככל שרמת החיים גדלה בסין, כך הצפי של התאגידים לרווחים קלים בסין מניצול כוח אדם זול מתברר כמוגזם. יחד עם העובדה שבסין אין באמת שוק חופשי כמו במערב, מתברר שהחלומות על רווחי ענק היו ורודים מדי. יתרה מכך - המפעלים העצומים שהתאגידים האמריקאים הקימו בסין לא ימתינו להפיכת הכלכלה הסינית לכלכלת צריכה. הם צריכים למכור לאמריקאים עכשיו אבל אין קונים.
Bucket  |  19.10.16