אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"על ליאונרדו דיקפריו להתפטר מתפקידו כ'שליח שלום' באו"ם"

"על ליאונרדו דיקפריו להתפטר מתפקידו כ'שליח שלום' באו"ם"

כך דורשת קרן שוויצרית למען איכות הסביבה, בעקבות החשד כי כספים שנגנבו מקרן הון מלזית נתרמו לעמותת הצדקה של השחקן שעוסקת בנושאי איכות סביבה ואף עזרו לממן את סרטו "הזאב מוול סטריט". דיקפריו: "אני מוכן להחזיר מתנות או תרומות שהועברו לעמותת הצדקה שלי מהקרן אם אדרש"

19.10.2016, 12:52 | שירות כלכליסט

ארגון הצדקה השוויצרי, קרן ברונו מנסר, קורא להתפטרותו של ליאונרדו דיקפריו מתפקידו כ"שליח שלום" באו"ם, אלא אם יחשוף את קשריו הפיננסים לקרן ההון המלזית 1MDB, המואשמת במעילה והונאה. קרן ברונו מנסר מסייעת בשימור יערות גשם והעמותה של דיקפריו עוסקת באיכות הסביבה.

קראו עוד בכלכליסט

דיקפריו, הגיב אתמול (ג') לראשונה על השערורייה, ובאמצעות נציגיו מסר כי הוא ממתין להוראות משרד המשפטים האמריקאי, אך מוכן להחזיר מתנות או תרומות שהועברו לעמותת הצדקה שלו מהקרן אם יידרש. "דיקפריו ועמותת ליאונרדו דיקפריו ממשיכים לתמוך בכל המאמצים להבטיח שהצדק יצא לאור", נמסר בהצהרה. "דיקפריו מודה לממשלה על שיתוף הפעולה".  

השחקן ליאונרדו דיקפריו, צילום: אי פי איי השחקן ליאונרדו דיקפריו | צילום: אי פי איי השחקן ליאונרדו דיקפריו, צילום: אי פי איי

על פי החשד, כספים שנגנבו מקרן ההון המלזית נתרמו לעמותת הצדקה שלו, שעוסקת בנושאי איכות סביבה ואף עזרו לממן את סרטו מ-2013 "הזאב מוול סטריט". לדברי נציגי השחקן, הוא פנה למשרד המשפטים כבר ביולי לאחר שנודע לו על החקירה.

משרד המשפטים האמריקאי מאשים כי 3.5 מיליארד דולר לפחות נגנבו מקרן ההון על ידי מקורבים לראש ממשלת מלזיה נאג'יב ראזק, שהקים אותה ב-2009. הקרן נועדה במקור לקידום פרויקטים כלכליים במדינה, אך בפועל צברה הפסדים של מיליארדי דולרים. על פי החשד, 1.3 מיליארד דולר מכספי הקרן שימשו לרכישת נכסים בארה"ב, כולל דירות יוקרה בניו יורק ובקליפורניה, מטוס פרטי, יצירות אמנות של וינסנט ואן גוך וקלוד מונה וכן מימון הסרט הזאב מוול סטריט.

במסמכים של משרד המשפטים לא מציינים את דיקפריו בשמו, אך כן מתייחסים ל"שחקן הוליווד 1", שבמהלך נאום התודה שלו בטקס גלובוס הזהב הודה ל"צוות ההפקה כולו", ואף ציין כמה מקורבים לנג'יב המעורבים בשערורייה, שעבדו על הסרט. דיקפריו זכה בפרס גלובוס הזהב ב-2013 על תפקידו בסרט.

על אף הביקורת המתגברת נגדו, דובר של האו"ם הביע השבוע תמיכה בשחקן. "אנחנו ממשיכים לברך על עבודתו הציבורית בתחום שינויי האקלים", מסר הדובר, סטפן דוג'אריק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
כספים נגנבו מקרן הון מלזית, והועברו ללא ידיעתו
כספים נגנבו מקרן הון מלזית, והועברו ללא ידיעתו לתרומות לקרן שלו לתרומות לאיכות הסביבה, והכל בגדר חשד, והוא צריך  להתפטר? לא ידע, לא הוא גנב, לא הוא ביקש שהגנבים יעבירו כי זה תרומות,  הכל עדיין בגדר חשד, איך יש אצבע מאשימה כלפי דיקפריו?
Bottle  |  19.10.16
לכל התגובות