אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל מתקרבת להסכם שידורים עם רשת הטלוויזייה CBS

גוגל מתקרבת להסכם שידורים עם רשת הטלוויזייה CBS

על פי דיווחים בארה"ב, השקת שירותי הטלוויזיה של CBS בערוץ הטלוויזיה של גוגל צפויה כבר ברבעון הראשון של 2017 - הערוץ יציע את כל התכנים של הרשת האמריקאית, שיועברו בזמן אמת

20.10.2016, 08:54 | מיקי גרינפלד

חטיבת גוגל מבית אלפבית הגיעה להסכם עם רשת CBS לשידור תכני הקבוצה בשירותי הטלוויזיה ברשת שלה (Google TV). כך על פי דיווחים בארה"ב, שלא זכו לאישור רשמי.  

קראו עוד בכלכליסט

השקת השירות צפויה ברבעון הראשון של 2017, והוא יכלול את כל התכנים של קבוצת CBS, ובכלל זה את משחקי ה-NFL שהיא משדרת. על פי המקורות, מחיר החבילה המתוכנן יעמוד בל בין 30 ל-40 דולר לחודש.

הסכם בין שתי החברות יהיה מעין תיקון ליחסים בין גוגל ל-CBS, עשור שנים לאחר שהמגעים לשיתוף פעולה בין השתיים התפוצצו, בשל אי הסכמות על פרטי החוזה המתגבש. בפברואר 2007 התפרקה העסקה המתוכננת, שכללה בין היתר הנגשת תכנים של רשת הטלוויזיה באתר יוטיוב.

המגעים הנוכחיים עם CBS הם חלק ממהלך כולל של גוגל להשקת שירות "יוטיוב אנפלאגד", מיזם שאמור להציע חבילת ערוצי כבלים שלמים על גבי האינטרנט. החברה החלה לתכנן את המהלך עוד ב-2012, ומאז נפגשה עם בכירים בחברות הכבלים של NBC יוניברסל, ויאקום, 21 סנצו'רי פוקס ו-CBS, אך עד עד לאחרונה היא לא הצליחה להשיג את חוזי הפצת התוכן הנדרשים כדי להפוך את השירות לאפשרי וכדאי.

בשונה משרותי סטרימינג פופולרים אחרים בשוק, שפועלים במתכונת על פי דרישה (כגון נטפליקס או הולו), כאן מדובר בגישה לערוצי טלוויזיה המועברים בזמן אמת, כולל פרסומות ושידורים חיים ולא רק על קטלוג של סרטים וסדרות שבהם ניתן לצפות לפי דרישה.

על פי הדיווחים מהיום, גוגל קרובה להסכם עם קבוצת 21 סנצורי' פוקס, שהצהירה לאחרונה כי היא מתכוונת להרחיב את הנגישות לתכנים שהיא משדרת בערוציה השונים. הערוצים המרכזיים של פוקס העומדים על הפרק מבחינתה למהלך שכזה הם פוקס ניוז, פוקס ספורט ונשיונל גיאורפיק.

אולפני CBS בהוליווד, צילום: בלומברג אולפני CBS בהוליווד | צילום: בלומברג אולפני CBS בהוליווד, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות