אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויקיליקס חשפה את כתובת המייל הפרטית של ברק אובמה צילום: אי פי איי

ויקיליקס חשפה את כתובת המייל הפרטית של ברק אובמה

גם נשיא ארצות הברית צריך מדי פעם לשלוח דואר אלקטרוני. מה היתה כתובת המייל של אובמה?

20.10.2016, 21:55 | שירות כלכליסט

גם נשיא ארה"ב צריך מדי פעם לשלוח אימייל, ובעקבות הודעות המייל הגנובות שנחשפו על ידי ויקיליקס אנחנו יודעים כעת מה היתה כתובת המייל הפרטית של הנשיא אובמה במהלך מסע הבחירות ב-2008 - bobama@ameritech.net.

באפט. פודסטה הזכיר לאובמה את צירוף "האורקל מאומהה" לצוות הכלכלי, צילום: בלומברג באפט. פודסטה הזכיר לאובמה את צירוף "האורקל מאומהה" לצוות הכלכלי | צילום: בלומברג באפט. פודסטה הזכיר לאובמה את צירוף "האורקל מאומהה" לצוות הכלכלי, צילום: בלומברג

חמישה אימיילים לאובמה או ממנו נחשפו במסגרת ההתכתבות עם אובמה ועם יועצו של ג'ון פודסטה, ראש הקמפיין של הילרי קלינטון, שנחשפה על ידי ויקיליקס. אגב, ההתכתבות עצמה מראה כי הצוות של אובמה היתה מרוכז עוד לפני הבחירות באיוש תפקידים בכירים ונערך ליום שאחרי הקמפיין.

באחד המיילים מ-30 באוקטובר 2008 פודסטה שלח לאובמה וליועץ שלו פיט רוז מייל תחת הכותרת "החלטות לגבי הצוות הכלכלי". במייל זה פודסטה דחק באובמה להחליט מי יעמוד בראש צוות המומחים הכלכליים שלו - ויליאם דיילי או דניאל טרולו. פודסטה הזכיר לאובמה גם כי הוא תמך בהצטרפותו של וורן באפט לצוות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
מייסד הויקיליקס הואושם על ידי שתי נשים שלאחר
מייסד הויקיליקס הואושם על ידי שתי נשים שלאחר קיום יחסי מין אתו לפני מספר שנים הן גילו שהקונדום היה קרוע. בשוודיה קיום יחסי מין ללא קונדום מבלי הסכמת שני הצדדים היא אונס. הוא מבוקש לחקירה וטוען שזה תרוץ לעקב ולהסגיר אותו לאמריקאים. זו נשמעת בדיחה אבל זו האמת, לא אונס ולא עבירות
ori344  |  23.10.16
14.
ויקיליקס לא מפרסמים פרטים על טראמפ כי הפרטים
ויקיליקס לא מפרסמים פרטים על טראמפ כי הפרטים לא הגיעו לידיהם. בניגוד ל"עיתונים" כמו ניו יורק טיימס (הידוע גם בכינויו "ידיעות תומאס פרידמן") שידוע בנטייתו להסתיר מידע שיש לו על פוליטיקאים שהוא חפץ ביקרם. זכורה לרע ההתעלמות הבוטה של הניו יורק טיימס מהשואה באירופה בימי מלה"ע השניה - הם תמיד הקפידו לדווח (ותמיד בידיעות קטנות בתחתית של עמוד פנימי) על טבח ב"פולנים" וב"אוקראינים" כשהיה ידוע היטב שמדובר ביהודים אזרחי פולין ואוקראינה. גם כשמגיעים לידיהם פרטים על קלינטון, ויקיליקס זקוקים לפרק זמן מסויים כדי לעבור על החומר, לוודא את אמינותו, ולוודא שהם לא מפרסמים חומרים שיסכנו חיי אדם. עד כה - עשר שנים של פעילות - יש להם מוניטין נקי לחלוטין של פירסום חומרים אמינים. בניגוד לאינספור עיתונים ואתרים צהובים שאיש לא לוקח ברצינות. לכן אנחנו לא רואים את קלינטון, פודסטה, ווסרמן-שולץ מכחישים את נכונות החומרים. במקום זה הם מתמקדים בהאשמות כנגד רוסיה. הם כנראה עדיין לא שמעו שהמלחמה הקרה הסתיימה לפני 25 שנה.
Mustache  |  22.10.16
13.
נחמד ששכחת לציין כמה תלונות היו נגד ביל
נחמד ששכחת לציין כמה תלונות היו נגד ביל קלינטון, כמה מהן נחשבות לעברה של ניצול יחסי מרות, כולל כאלה שהוא סגר עם פיצוי כספי מחוץ לבית המשפט, וכמה ימים ביל ישב בכלא. נחמד ששכחת לציין שבלי הרבה רעש תקשורתי כל הנשים שהגישו תלונות נגד אסאנג' משכו בינתיים חזרה את התלונות.
Mustache  |  22.10.16
לכל התגובות