אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא אופ"א החדש יעביר את גמר ליגת האלופות לניו יורק? צילום: איי פי

נשיא אופ"א החדש יעביר את גמר ליגת האלופות לניו יורק?

אלכסנדר צ'פרין אמר ביום חמישי שהוא שוקל להעביר את גמר ליגת האלופות מחוץ לאירופה - למקומות כגון ניו יורק. כמו כן, ישקול להתאים את שעות משחקי ליגת האלופות לשוק הסיני

20.10.2016, 23:51 | שירות כלכליסט

אלכסנדר צ'פרין, נשיא אופ"א החדש, אמר ביום חמישי שהוא שוקל להעביר את גמר ליגת האלופות מחוץ לאירופה - למשל לניו יורק. בראיון ל-AP, צ'פרין אמר שהוא יעודד מכרז פתוח לאירוח משחק גמר ליגת האלופות וישקול להעביר את חצאי גמר ליגת האלופות לסופי השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

"זה רעיון לעתיד ואנחנו צריכים לדבר על זה", אמר צ'פרין, שהחליף את מישל פלאטיני כנשיא אופ"א בחודש שעבר. "מבחינת זמן טיסה יש נסיעות באירופה שיותר ארוכות מאירופה לניו יורק. להגיע מפורטוגל לאזרביג'אן, לדוגמה, זה כמעט אותו זמן אם אתה נוסע לניו יורק. עבור אוהדים לא אמורה להיות בעיה אבל אנחנו נראה. זו תחרות אירופאית אז בוא נחשוב על זה".

גביע ליגת האלופות, צילום: איי אפ פי גביע ליגת האלופות | צילום: איי אפ פי גביע ליגת האלופות, צילום: איי אפ פי

צ'פרין טוען שההליך הסודי בו מחליטים על אירוח גמר ליגת האלופות צריך להיות שקוף וברור. "לקבל את גמר ליגת האלופות או ליגת אירופה כטובה פוליטית, זה לא בסדר", הוא אמר. "אני אגן על חוקיות המכרז. כל מי שינסה לדחוף אותנו, להלחיץ אותנו, אנחנו ניתן להם תשובה ברורה: 'סליחה, אתה לא יכולים לעשות את זה'".

בראיון הגדול הראשון שלו מאז שנהפך לנשיא אופ"א, צ'פרין אמר שהוא מוכן להפוך את ליגת האלופות "למוצר טוב יותר". "ליגת האלופות היא מוצר הספורט הטוב בעולם", הסביר. "מבחינה פיננסית אנחנו צריכים לחשוב על שווקים אחרים מלבד אירופה. איך עושים את זה? אני לא בטוח עדיין. סין מאוד מעניינת וגם ארה"ב. זה לא רק עניין פיננסי, הכדורגל גדל שם. יש כמה רעיונות".

צ'פרין רמז על העברת משחקים לשעות מוקדמות למשחקים בליגת האלופות עבור הסינים וגם על כך שבאופ"א ידונו על העברת משחקי חצאי גמר ליגת האלופות לימי שבת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות