אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט: מיקרוסופט עלתה ב-4.6% לשיא חדש, טיים וורנר - ב-7.8% צילום: @nyse

דיווח שוטף

וול סטריט: מיקרוסופט עלתה ב-4.6% לשיא חדש, טיים וורנר - ב-7.8%

המדדים ננעלו ביציבות; טיים וורנר עלתה על רקע הדיווחים על מיזוג אפשרי עם AT&T, שאיבדה 3%; נשיא הפד של סן פרנסיסקו: להעלות את הריבית בהדרגה

21.10.2016, 23:05 | שירות כלכליסט

ניקיי האנג סנג שנגחאי

פוטסי דאקס קאק

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

23:00 - וול סטריט נעלה את יום המסחר שהתנהל במגמה שלילית ברובו, ובשעה האחרונה שלו היה תנודתי: דאו ג'ונס נחלש ב-0.1% והיה יציב בסיכום שבועי; נאסד"ק עלה ב-0.3% (0.8% בסיכום שבועי); ו-S&P 500 - ננעל ביציבות (עלייה של 0.4% השבוע). שני המדדים האחרונים רשמו את השבוע החזק ביותר שלהם מזה חודש בזכות שורת דו"חות שפורסמו, ובהם ג'ונסון אנד ג'ונסון, נטפליקס, גולדמן זאקס, אמריקן איירליינס ואמריקן אקספרס.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

הירידה הקלה בדאו ג'ונס נרשמה על אף העלייה המרשימה של 4.6% במניית מיקרוסופט שהגיעה לשיא חדש, ומניית ורייזון, שירדה ב-1.9%, הובילה את המגמה השלילית בו. טיים וורנר התבלטה לחיוב ועלתה ב-7.8% על רקע הדיווחים על מיזוג אפשרי עם AT&T שאיבדה 3%.

הדולר עלה ב-0.4% מול המטבעות העיקריים בעולם - שיא של שבעה חודשים. היורו נפל ב-0.4% לרמה של 1.0884 דולרים ליורו, והיואן הגיע לשפל של שש שנים מול המטבע האמריקאי.

22:15 - המדדים בוול סטריט עוברים למגמה חיובית ולעליות קלות, כשנאסד"ק עולה ב-0.3%.

21:50 - שבוע חמישי ברציפות של עליות: הנפט מסוג WTI עלה ב-0.4% לרמה של 50.9 דולר לחבית, ובסיכום שבועי הוסיף 1%. הנפט מסוג ברנט הוסיף 0.8% וננעל בשער של 51.8 דולר לחבית (ירידה של 0.3% בסיכום שבועי).

העליות שנרשמו היום הן בעקבות ההערכות כי ספקיות הנפט יצליחו להגיע בחודש הבא להסכם על הגבלת התפוקה, ודיווחים על דבריו של שר האנרגיה הרוסי אלכסנדר נובאק שלפיהם חזר על הצורך לשיתוף פעולה לעצירת הירידה במחירים. נובאק אמר שהוא נוסע לסעודיה בסוף השבוע ויעלה שם הצעות בעניין - לפני פגישתו עם מזכ"ל אופ"ק מוחמד ברקינדו ביום שני.

לפי מידע של חברת בייקר יוז, מספר האסדות הפעילות בארה"ב עלה בשבוע שעבר ב-11 לרמה של 443 - עלייה שבועית שמינית ברציפות.

21:30 - נשיא הפד של סן פרנסיסקו, ג'ון ויליאמס, אמר היום כי הוא היה רוצה לראות העלאות ריבית הדרגתיות בארה"ב ו"עדיף מוקדם מאשר מאוחר". לדבריו, הדבר מתאפשר לנוכח השיפור הכלכלי. הפד העלה את הריבית בפעם האחרונה בדצמבר שעבר - לרמה של 0.25%-0.5%, וויליאמס קורא בחודשים האחרונים לבנק המרכזי של ארה"ב להמשיך בהעלאות.

יש לציין, כי ויליאמס אינו מצביע השנה בוועידת השוק הפתוח של הפד, ולדבריו היום, הוא סבור כי העלאות הריבית לא יעצרו את ההתרחבות הכלכלית. הוא אמר עוד כי תהליך הדרגתי של העלאת ריבית מקטין את הסיכונים ל"אינפלציה מוגברת, בועות נכסים בשוק ולבסוף לתיקון בכלכלה ומיתון".

ג ג'ון ויליאמס | צילום: בלומברג ג

20:45 - הזהב רשם עלייה קלה וננעל ברמה של 1,267.5 דולר לאונקיה. השבוע רשם הזהב עלייה של 1%, זאת בעקבות אי הוודאות סביב מועד העלאת הריבית הבאה בארה"ב, ולמרות התחזקות מסוימת שנרשמה בדולר. במהלך המסחר היום כבר הגיעה המתכת לרמה של 1,262 דולר לאונקיה, אך הצליחה להתאושש.

18:45 - המסחר בוול סטריט עבר למגמה מעורבת, כאשר נאסד"ק יצא מהטריטוריה השלילית. בתוך כך בורסות אירופה נסגרו ביציבות, כאשר פוטסי וקאק רשמו ירידות קלות של 0.2% ו-0.1% בהתאמה. בסיכום שבועי עלה מדד Stoxx 600 האזורי ב-1.3%.

מניית SAP הגרמנית זינקה ב-3.3% על אף ירידה של 19% ברווח הנקי ברבעון שעבר. למרות זאת, מדד הדאקס בגרמניה סיים בירידה של פחות מ-0.1%. בבריטניה - מניית ענקית הטבק בריטיש אמריקן טבקו אמנם זינקה במהלך המסחר ב-4%, אך סיימה אותו בירידה של 3%. במהלך היום התפרסם כי החברה מעוניינת להשתלט על שותפתה האמריקאית ריינולדס בעסקה בשווי 47 מיליארד דולר.

18:15 - הירידות במדדים המובילים נחלשו מעט. מניית AT&T רושמת ירידות של כ-3% בעקבות הדיווח שפורסם הבוקר על מיזוג אפשרי עם טיים וורנר, שמזנקת ב-8%.

16:30 - המסחר בוול סטריט נפתח בירידות שערים של עד 0.6% במדדים המובילים, אך הזינוק במניית מיקרוסופט - שעמד על 5% בפתיחה בעקבות הדו"חות החיוביים שפרסמה אמש - קיזז את מגמת הירידה בנאסד"ק שעמדה על 0.2%. בעקבות הזינוק, מניית ענקית הטכנולוגיה הגיעה לשיא כל הזמנים שלה. במקביל נרשמת ירידה של 0.6% בדאו ג'ונס ושל 0.5% ב-S&P 500. מניית מקדונלד'ס עולה - ב3%, לאחר הדו"חות שפרסמה לפני תחילת יום המסחר ושהיכו את התחזיות. עם זאת, דו"חות ג'נרל אלקטריק איכזבו.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

סיבה אפשרית לירידות עשויה להיות התחזקות של הדולר לשיא של שבעה חודשים והשפעתה על היצואניות האמריקאיות. מדד ICE שבודק את חוזקו של המטבע האמריקאי מול מטבעות יריבים עולה ב-0.4%. הוא לקראת עלייה שבועית של 0.6% ומראשית החודש הוסיף 3.4%.

בסיכום שבועי דאו ג'ונס צפוי להוסיף 0.1%, נאסד"ק - 0.5% ו-S&P 500 לקראת עלייה של 0.4% -  ואם אכן כך יהיה, מדובר בשבוע חיובי אחרי שבועיים של ירידות במדדים אלה.

16:00 - מניית מקדונלד'ס רושמת עליות בשלב טרום המסחר בוול סטריט, לאחר שהציגה את דו"חותיה לרבעון הרביעי, בהם אמנם הציגה ירידה של 2.9% ברווח הנקי ל-1.3 מיליארד דולר וירידה בסעיף ההכנסות ל-6.4 מיליארד דולר, אך עם זאת מדובר בנתונים מעל צפי האנליסטים.

14:26 - החוזים העתידיים על המדדים בוול סטריט מאותתים על ירידות קלות עם פתיחת המסחר בניו יורק היום.

בשעה 20:00 שעון ישראל יפורסם מספר הקידוחים של חברת בייקר יוז - נתון שיכול להשפיע על המסחר בנפט. פרט לכך לא צפויים היום נתוני מאקרו משמעותיים.

מניות במרכז

מניית מיקרוסופט קופצת ב-5% במסחר המוקדם אחרי הדוחות הכספיים שדיווחה אמש.

בלומברג דיווחה היום כי הצעת ההשתלטות של חברת השבבים קואלקום על חברת NXP מתקרבת לישורת האחרונה.

14:05 - מניית מיקרוסופט עולה ב-5% במסחר המוקדם אחרי הדוחות המוצלחים אמש. ענקית המחשוב מיקרוסופט הכתה את התחזיות ורשמה רווח טוב מהצפוי ברבעון הפיננסי הראשון של 2017 (יולי-ספטמבר) - 76 סנט למניה לעומת צפי לרווח של 68 סנט למניה לפי ממוצע האנליסטים. 

מניית ג'נרל אלקטריק עולה ב-0.7% במסחר המוקדם היום בניו יורק, אחרי שהחברה דיווחה על תוצאות הרבעון השלישי שלה, שפספסו במעט את התחזיות. הרווח לרבעון שהסתיים בספטמבר ירד ל-1.99 מיליארד דולר או 22 סנט למניה, מרמה של 2.51 מיליארד דולר, או 25 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד. הרווח המותאם עונתית טיפס ל-32 סנט למניה, מעל צפי ל-30 סנט למניה. ההכנסות טיפסו ב-4% והסתכמו ב-29.3 מיליארד דולר, לעומת 28 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. עם זאת, ההכנסות פספסו את התחזיות, שציפו להכנסות של 29.6 מיליארד דולר. נכון לאתמול בערב המניה איבדה 6.7% מערכה בשנה החולפת, בעוד שמדד דאו ג'ונס שאליו היא שייכת הרוויח 4.2%.

11:30 - בורסות אירופה רושמות הבוקר (ו') עלייה קלה ואילו בורסות אסיה נפלו, בעוד משקיעים בוחנים את דוחות החברות, ובהן מיקרוסופט ודיימלר. היורו שקע לרמתו החלשה ביותר מאז מרץ והנפט רשם ירידה. מדד Stoxx Europe 600 רושם עלייה זה היום הרביעי ברציפות בעוד מדד MACI Asia Pacific קיזז את עליותיו השבוע, על רקע רעידת האדמה שהיכתה במדינה.

היורו יורד זה היום הרביעי ברציפות לאחר שהבנק המרכזי של אירופה אותת על אפשרות להארכת תוכנית ההקלה הכמותית שלו. היואן צנח לשפל של שש שנים בעוד הבנק המרכזי של סין מחליש את מדד היחס היומי בשיעור הגדול ביותר מאז אוגוסט. הנפט הגולמי ממשיך בנסיגה שבה החל אתמול נוכח הספק בשוק לגבי האפשרות שהיצרניות המובילות יגבילו את התפוקה.

הסבב האחרון של דוחות רווח מציג תמונה מעורבת, עם דוחות חיוביים מחברות כמו מיקרוסופט אך מאידך דוחות פושרים מצד "איביי" ו"נסטלה".

נשיא הבנק המרכזי של אירופה אמר אתמול כי סביר להניח שתוכנית רכישת אגרות החוב של הבנק תמותן בטרם תסתיים סופית; רמז לכך שייתכן שהבנק יאריך את ההקלה הכמותית אל מעבר לתאריך היעד שקבע לסיום - מרץ 2017. הסיכוי לתמריץ כספי נוסף באירופה עומד בניגוד למצב בארה"ב שבה שוקל הפד אפשרות להעלאה ראשונה של הריבית מאז דצמבר.

"אין מחסור בגורמים היכולים להביא לתנודתיות. אבל אלא אם כן משהו יצנח במפתיע מהשמיים, הפד יעלה את הריבית בדצמבר ומשמעות הדבר היא שהכלכלה יציבה וזה דבר טוב", אמר לבלומברג מארק ליסטר, ראש חברת המחקר לשוק ההון הפרטי "קרייגס אינבסטמנט פרטנרס" (Craigs Investment Partners ).

מדד Stoxx Europe 600 עלה ב-0.2% לשיא של שבועיים הבוקר. יצרנית הרכב "דיימלר" דיווחה על עלייה של 10% ברווחים לרבעון השלישי. חברת SAP עלתה ב-2% לאחר שהודיעה כי מכירותיה לרבעון עקפו את התחזיות. "אריקסון" מאבדת 2.2% לאחר שדיווחה על ההפסד הראשון שלה מזה כמעט 4 שנים.

9:20 - היורו נפל לרמתו הנמוכה ביותר זה 7 חודשים מול הדולר היום והיואן צונח לשפל שיא במסחר מחוץ ליבשת. זאת נוכח דברים שנאמרו על-ידי ראש הבנק האירופי המרכזי מריו דראגי, שהחלישו את המטבע המשותף והקפיצו את הדולר במסחר באסיה.

דראגי סימן שקובעי המדיניות עשויים להאריך את רכישת האג"ח מעבר לתאריך היעד שנקבע למרץ. הוא גם דחה דיווח מוקדם יותר שהבנק המרכזי שוקל לצמצם את היקף ההקלה הכמותית, וסיפק איתות נוסף למכירת יורו.

מריו דראגי, צילום: איי פי איי, שאטרסטוק מריו דראגי | צילום: איי פי איי, שאטרסטוק מריו דראגי, צילום: איי פי איי, שאטרסטוק

היורו התרכך ל-1.0896 דולר - רמתו הנמוכה ביותרת מאז 11 במרץ. זאת בהשוואה ל-1.0930 דולר במסחר המאוחר אמש בניו יורק.

שחקניות שוק באסיה הרימו את הכפפה והחלו לסחור מהפתיחה, מה שדחף את היורו לירידות נוספות ביחד עם מטבעות רבים נוספים באסיה. מכירות חזקות של היורו נגד הדולר - צירוף המטבעות הנסחר ביותר בעולם - סייעו לשטר הירוק לצבור כוח.

"גוש היורו זקוק למטבע חזק יותר. הסיכונים לתחזיות הצמיחה של גוש היורו נותרות מוטות כלפי מטה ומתייחסים בעיקר לגורמים חיצוניים", אמר מאקוטו נוג'י, אסטרטג מט"ח ב-SMBC Nikko. "היורו עדיין גבוה ממה שעליו להיות בשל חולשתה של הלירה שטרלינג", הוסיף נוג'י. היורו עלה בכמעט 30% נגד הליש"ט לעומת אותה תקופה אשתקד. "הבנק המרכזי של אירופה צריך בדחיפות לחזק את ההקלה הכמותית, אף יותר ממה שדעת השוק סבורה", אמר נוג'י.

8:45 - היואן הסיני צנח הבוקר לשפל חדש נגד הדולר במסחר במטבע חוץ בסין. זאת לאחר נתונים חזקים מוול סטריט וחולשה ביורו שביססו את כוחו של השטר הירוק.

הדולר טיפס ל-6.75651 מול המטבע הסיני, הנסחר במשך כל שעות היממה בשווקים זרים כמו הונג קונג - המרכז הגדול ביותר למסחר במטבע. היואן נסחר מחוץ לסין מאז 2010.

בתוך כך, בורסת הונג קונג הודיעה על עיכוב בפתיחת המסחר בשל אזהרת סופה.

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

השווקים הפיננסיים באסיה נסחרים היום בירידות בשל ההפסדים בארה"ב ממחירי הנפט הגולשים.

מדד ASX 200 באוסטרליה איבד 0.56% במסחר הבוקר, כשרוב הסקטורים נסחרים נמוך יותר. סקטור האנרגיה איבד 1.08% וסקטור הפיננסים המשמעותי היה נמוך ב-0.08%.

מדד NZX 50 בניו זילנד הפסיד 0.02% ואילו בקוריאה הדרומית ירד מדד Kospi ב-0.25% בשעות הבוקר.

המניות היפניות שחו נגד הזרם ומדד Nikkei 225 רשם הבוקר עלייה קלה של 0.15%. חברת Fast Retailing - שחקנית מרכזית במדד - הוסיפה לעצמה 0.8%.

בשוק המטבע טיפס הדולר ל-93.38 במדד הדולר האומד את ביצועי השטר הירוק מול סל מטבעות. עלייה זו נובעת כפי הנראה מהציפיות להעלאת הריביות בידי הפד בדצמבר, כך על פי כריס ווסטון, אסטרטג ראשי ב-Spreadbetter. ווסטון אמר במכתב למשקיעים הבוקר ש"נתוני התוצר בארה"ב בשבוע הבא עשויים להיות זרז משמעותי לסוחרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
שלום וברכה. נתוני המסחר ברחבי אסיה אירופה אמריקה
שלום וברכה. נתוני המסחר ברחבי אסיה אירופה אמריקה מובילים את המשק הישראלי לבור ענקי הייצוא הישראלי חייב מומנטם מצד משרד האוצר ,הערכות מתבקשות על מאזן הכרחי של נטיעת השקעות באפיקי חו"ל כך שלמטבע הישראלי קיימת תחושת סיכון בערכו הראלי. בחוש הדברים למוצא ופתרון עם בסיס רחב למטבעות כמו הדולר. למעשה השקל מגלם שווי אפסי המפולת שלו תבוא והשיעור חד מטה. המשקיעים מודאגים מהמצב בסוריה ובדרום!
Teepee  |  21.10.16