אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: רנו ניסאן רכשה 34% ממיצובישי תמורת 2.3 מיליארד דולר צילום: שאטרסטוק

עכשיו זה רשמי: רנו ניסאן רכשה 34% ממיצובישי תמורת 2.3 מיליארד דולר

שינוי מבנה הבעלות לא משפיע על זיכיונות הייבוא בישראל - קרסו תייבא את רנו-ניסאן וכלמוביל את מיצובישי

21.10.2016, 10:43 | תומר הדר
קרלוס גוהן, יו"ר רנו ניסאן, צילום: רויטרס קרלוס גוהן, יו"ר רנו ניסאן | צילום: רויטרס קרלוס גוהן, יו"ר רנו ניסאן, צילום: רויטרס

מיצובישי מוטורס היפנית היא כעת חלק מקבוצת רנו ניסאן באופן רשמי, כך מודיעה החברה לאור השלמת רכישת 34% ממניות מיצובישי מוטורס על ידי רנו ניסאן. לפי הוול סטריט ג'ורנל, היקף העסקה עומד על 2.3 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

בשעתו, לאחר פרשה חמורה במהלכה נחשף, כי מכוניות מיני של מיצובישי פלטו זיהום בשיעור גבוה מן המותר, "הסכימה" רנו ניסאן לרכוש את מניות השליטה במיצובישי מוטורס, זאת כמובן לאחר שניסאן עצמה היתה זו שדיווחה לשלטונות ביפן על חריגות ברמות פליטת המזהמים של מכוניות מיצובישי, שהובילה לפרשה הקשה ביותר בתולדות חטיבת יצור הרכב של מיצובישי.

יש להדגיש כי למרות מבנה הבעלות החדש, השינוי אינו משפיע במאום על הזיכיונות המצויים בישראל בידיהן של קבוצת קרסו (יבואנית רנו וניסאן) וקבוצת כלמוביל (יבואנית מיצובישי).

לפי הודעתו של קרלוס גוהן, יו"ר רנו ניסאן, החברות ישתפו פעולה באופרציות רכש, ייצור, טכנולוגיה, פלטפורמות רכב משותפות ופיתוח דגמים לשווקים מתפתחים. לפי גוהן, שווי שיתופי הפעולה של ניסאן ומיצובישי נכון ל-2017 מוערך בכ-24 מיליארד יין ויעלה לכ-60 מיליארד יין ב-2018. "אנו מחויבים לסייע למיצובישי לבנות מחדש את אמון הצרכנים ונושא זה נמצא בעדיפות עליונה בפעולותינו ליצירת סינרגיה בין החברות", אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות