אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: דרהי מתכנן הנפקה של חברת הכבלים אלטיס USA צילום: רמי זרנגר

דיווח: דרהי מתכנן הנפקה של חברת הכבלים אלטיס USA

המהלך יאפשר לאיש העסקים לחזק את שליטתו בשוק הכבלים בארה"ב; ערכה של החברה נאמד ב-30-25 מיליארד דולר

21.10.2016, 18:04 | שירות כלכליסט

חברת אלטיס USA, בבעלותו של איש העסקים הצרפתי פטריק דרהי, המחזיק גם בחברת HOT, מתכננת הנפקה ראשונה לציבור (IPO) בניו יורק, כך לפי גורמים המצוטטים בדיווח של סוכנות הידיעות רויטרס מאתמול (ה'). החברה האמריקאית הוקמה על ידי חברת אלטיס NV תוך מיזוג חברות התקשורת כייבלוויז'ן וסאדנלינק.

קראו עוד בכלכליסט

לפי אותם גורמים, ההנפקה - אם תצא לפועל - תאפשר לדרהי לחזק את שליטתו בשוק הכבלים בארה"ב, והמניות של אלטיס USA ישמשו במימון רכישות נוספות. ערכה של החברה נאמד עתה על 30-25 מיליארד דולר, והיא מתכוונת להזמין בנקי השקעות לצורך ביצוע החתמות בשבועות הקרובים. עוד נמסר כי החברה עשויה לבחור בחתמים עד ינואר, כך שההנפקה תתבצע כבר בשנה הבאה בכפוף לתנאי השוק. אחד הגורמים מסר כי ייתכן גיוס של שני מיליארד דולר בהנפקה.

כייבלוויז כייבלוויז'ן - חלק מאלטיס USA | צילום: בלומברג כייבלוויז

מדובר בתוכניות ראשוניות בלבד לביצוע הנפקה, ודרהי עוד עשוי להותיר את אלטיס USA כחברה פרטית, כך מסרו הגורמים. החברה לא מסרה תגובה רשמית לדיווח. 

אלטיס רכשה את חברת הכבלים סאדנלינק ב-9.1 מיליארד דולר אשתקד, ולאחר כמה חודשים רכשה את כייבלוויז'ן תמורת 17.7. האחרונה נחשבת למפעילת הכבלים הרביעית בגודלה בארה"ב, והיא פועלת במדינות ניו יורק, ניו ג'רזי וקונטיקט.

לאלטיס יש כעת חוב של 46 מיליארד יורו, ומהלך ההנפקה יאפשר לה להתרחב במהירות בארה"ב על ידי רכישת חברות בסדר גודל בינוני - בהתאם לאישור רשות ההגבלים במדינה. אלטיס רכשה לפני שנתיים את מתחרתה בצרפת SFR תוך שהיא לוקחת על עצמה חוב שווה ערך ל-21.9 מיליארד דולר - מהלך שהדאיג את סוכנוית הדירוג ואת האנליסטים. לאחרונה הגדילה את אחזקותיה ב-SFR ליותר מ-82%.

לפי אחד הגורמים המצוטטים בדיווח, לדרהי אין כוונה לוותר על השליטה באלטיס USA. פרט ל-HOT הישראלית ולחברות בצרפת ובארה"ב, מחזיק דרהי גם בחברות בבלגיה, בלוקסמבורג, בפורטוגל, בשוויץ, באיים הקריביים ובריפובליקה הדומיניקנית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות