אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: בפייסבוק רצו לצנזר פוסטים של טראמפ - צוקרברג הטיל וטו צילום: בלומברג

דיווח: בפייסבוק רצו לצנזר פוסטים של טראמפ - צוקרברג הטיל וטו

חלק מעובדי הרשת החברתית ביקשו להסיר פוסטים של המועמד הרפובליקאי לנשיאות בהם קרא לאסור על כניסת מוסלמים לארה"ב - ואף איימו בהתפטרות; המייסד התנגד

22.10.2016, 13:03 | שירות כלכליסט

חלק מהפוסטים שפרסם בפייסבוק בשנה האחרונה המועמד הרפובליקני לנשיאות, דונלד טראמפ עוררו דיונים נוקבים בקרב המנהלים ברשת החברתית עצמה. ב"וול סטריט ג'ורנל" מדווחים כי חלק מהעובדים רצו להסיר פוסטים שקראו לאסור על כניסת מוסלמים לארה"ב בטענה שהם מפרים את החוק נגד פרסום דברי שנאה. הדיונים בנושא הגיע עד למייסד ומנכ"ל החברה, מארק צוקרברג שבדצמבר פסק כי יהיה זה לא הולם לצנזר דברים של מועמד לנשיאות, כך לפי מקורבים לנושא.

קראו עוד בכלכליסט

עובדים רבים הביעו תרעומת על ההחלטה הזו של צוקרברג בשירות ההודעות הפנימי של החברה ואף ישירות בפניו. הם טענו שהוא מכופף את החוקים לטובת טראמפ. על פי הדיווחים, חלק מהעובדים בצוות שאחראי על ניטור התכנים המתפרסמים בפייסבוק, אף איימו להתפטר.

דונלד טראמפ, צילום: איי פי דונלד טראמפ | צילום: איי פי דונלד טראמפ, צילום: איי פי

מהקמפיין של טראמפ לא נמסרה תגובה לדיווח, בעוד שדוברת מטעם פייסבוק מסרה כי העובדים מביאים בחשבון את ההקשר של הפוסט בעת שמחליטים האם להסיר אותו. "ההקשר יכול לכלול את הערך של שיח פוליטי", הוסיפה. "אנשים רבים מביעים דעות על התוכן הספציפי הזה והוא הפך לחלק חשוב מהשיח סביב השאלה מי צריך להיות הנשיא הבא של ארה"ב".

במקביל, ביום שישי פרסמה פייסבוק פרטים נוספים לגבי המדיניות שלה. "בשבועות הקרובים, אנחנו מתכוונים להתחיל לאפשר לפרסם יותר תכנים שאנשים תופסים כבעלי ערך חדשותי משמעותי או כבעל חשיבות לאינטרס הציבורי, גם אם הוא לא עומד בתקנים הקודמים שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות