אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלחץ עושה את שלו: מיי תיוועד עם ראשי הממשלות האזוריות צילום: גטי אימג'ס

הלחץ עושה את שלו: מיי תיוועד עם ראשי הממשלות האזוריות

ראשת ממשלה בריטניה תיוועד מחר עם מנהיגי סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד, החוששים מ"ברקזיט קשה"; בסקוטלנד מאיימים במשאל עם נוסף על פרישה מהממלכה המאוחדת

23.10.2016, 13:51 | בלומברג
ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי החליטה לחדש את הפגישות הקבועות עם ראשי הממשלות האזוריות של סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד. הפגישה האחרונה בין ראש הממשלה הבריטי לבין ראשי הממשלה האזוריים נערכה בדצמבר 2014, בתקופת כהונתו של דייויד קמרון בדאונינג 10.

קראו עוד בכלכליסט

ראשי הממשלות ייפגשו מחר (ב') בלונדון, על רקע כוונת השרה הראשונה של סקוטלנד (תפקיד מקביל לראש ממשלה) ניקולה סטרג'ן לקיים משאל עם נוסף על פרישה של חבל הארץ מהממלכה המאוחדת, לאחר שבמשאל שנערך לפני שנתיים דחו 55% מהמשתתפים את רעיון ההיפרדות. סטרג'ן הצהירה שתקיים את המשאל אם מיי תחליט על "ברקזיט קשה", שיכלול פרישה של בריטניה לא רק מהאיחוד האירופי אלא גם מהשוק האירופי המשותף. תושבי סקוטלנד וצפון אירלנד הצביעו ברוב גדול בעד הישארות של בריטניה באיחוד האירופי במשאל העם שנערך ב-23 ביוני, ושבו התקבלה לבסוף ההחלטה על פרישת הממלכה מהאיחוד.

סטרג סטרג'ן. מאיימת | צילום: רויטרס סטרג

"אני רוצה שהפגישה מחר תהיה התחלה של מערכת יחסים בוגרת בין הממשלות האזוריות וממשלת בריטניה", מסרה מיי בהצהרה, "אנחנו הרבה יותר מסכום חלקינו".

"ממשלת סקוטלנד מוטרדת יותר ויותר שבריטניה פונה לכיוון של ברקזיט קשה על כל הנזק שהדבר יביא לכלכלות סקוטלנד והממלכה המאוחדת", כך אמר מייקל ראסל, הממונה על המו"מ מטעם סקוטלנד, "ארבעה חודשים עברו מאז המשאל, ועדיין לא קיבלנו ממשלת בריטניה הצעה לגבי האופן שבו דעותיהם של הסקוטים יילקחו בחשבון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות