אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: טוויטר מתכננת פיטורי 8% מהעובדים צילום: רויטרס

דיווח: טוויטר מתכננת פיטורי 8% מהעובדים

הפיטורים צפויים להתחיל עוד השבוע לפני פרסום הדו"חות הרבעוניים ויקיפו כ-300 עובדים. הידיעות על מכירת אפשרית של החברה הקפיצו את ערך המניה שלה ב-30%, אך לאחר שכל הרוכשות הפוטנציאליות נסוגו מהעסקה היא נפלה חזרה

25.10.2016, 10:39 | נמרוד צוק

טוויטר מתכננת קיצוץ נוסף בכוח האדם, כך טוען הבוקר (שלישי) דיווח של סוכנות הידיעות בלומברג שטרם זכה לאישור רשמי מהחברה. היקף הפיטורים צפוי לעמוד על כ-8% מעובדי החברה, כ-300 עובדים בסך הכל, כאשר התוכנית עדיין בשלב נזיל בו היקף הקיצוץ עשוי להשתנות. ביום חמישי תפרסם טוויטר את הדו"ח הרבעוני שלה לרבעון השלישי של השנה, והיא עשויה לשחרר הצהרה רשמית על הקיצוץ עוד לפני יציאת הדו"ח.

בשבועות האחרונים פורסמו דיווחים רבים וספקולציות בנוגע לנסיונה של החברה למצוא לה קונה, כאשר שמות כמו סיילפורס.קום, דיסני, גוגל ואפל צוינו בין החברות שמתעניינות ברכישה. הדיונים על העסקה, עד כמה שהיו כאלו, לא נשאו עד כה פרי ובשבוע שעבר הודיעה סיילספורס, שנחשבה לקונה הפוטנציאלית הרצינית ביותר, כי החליטה לוותר על ההצעה.

ג ג'ק דורסי. מנכ"ל טוויטר | צילום: בלומברג ג

במהלך השבועיים בהן כיכבו הידיעות על המו"מ למכירת החברה בכותרות זינקה מנייתה בכ-30% ונסחרה בטווח של 22 עד 25 דולר, לעומת 14 עד 20 דולר בחצי השנה האחרונה. לאחר הידיעות על נסיגת הרוכשות מהמו"מ היא נפלה חזרה וכעת היא עומדת על 18 דולר בלבד, מחיר שמקנה לחברה שווי כולל של 12.6 מיליארד דולר.

הפיטורים המתוכננים עשויים להיות חלק מצעדי ההתייעלות שהחברה מתכננת לנקוט במסגרת נסיונה להמשיך לפעול באופן עצמאי או לחילופין מהלך שנועד להפוך את החברה לאטרקטיבית יותר עבור אלו מבין הקונים הפוטנציאליים, אם יש כאלו, שעדיין לא איבדו עניין ברכישה.

זמן קצר לאחר כניסתו לתפקיד של המנכ"ל הנוכחי ג'ק דורסי, לפני שנה, החלה החברה בסבב פיטורים בהיקף דומה במהלכו פוטרו 336 מעובדי החברה, שמעסיקה כיום כ-3,800 עובדים במשרדיה מסביב לעולם. במקביל חילק דורסי כשני שליש ממניותיו הפרטיות בחברה, שהיו שוות אז כ-200 מיליון דולר, לעובדים הנותרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות