אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלוריסטם זכתה להשקעה של 30 מיליון דולר מקרן סינית צילום: רונן טופלברג

פלוריסטם זכתה להשקעה של 30 מיליון דולר מקרן סינית

ההשקעה של הקרן הסינית תתבצע לפי מחיר של 1.77 דולרים למניה - מחיר הגבוה ב-16% מעל מחיר השוק. כמו כן תקבל הקרן אופציה להגדיל את חלקה ב-2.5 דולרים למניה

25.10.2016, 14:16 | דרור רייך

פלוריסטם, המפתחת מתרופות המבוססות על תאי גזע משליה, דיווחה היום (ג') על הסכם השקעה אסטרטגי עם קרן סינית מוסדית המתמחה במדעי החיים בהיקף של כ-30 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

על-פי תנאי ההסכם, 16.9 מיליון מניות של פלוריסטם יונפקו ויימכרו למשקיע הסיני במחיר של 1.77 דולר למניה, המייצג פרמיה של כ-16% מעל מחיר המנייה העומד על 1.52 דולר בנאסד"ק. מדובר בכ-17% ממניות חברת הביו-רפואה הישראלית.

בתמורה להשקעה הקרן הסינית Innovative Medical תקבל מושב אחד במועצת המנהלים של פלוריסטם, הכוללת 9 דירקטורים, כל עוד תחזיק בלמעלה מ-12.5% מהחברה.  כמו כן, תקבל הקרן כ-4.4 מיליון כתבי אופציות במחיר מימוש של 2.5 דולר, לתקופה של חמש שנים.

החברה המשקיעה היא קרן השקעות סינית בתחום הטכנולוגיה שהוקמה בשנת 2003 ונרשמה בבורסת שנזן בשנת 2007 ומנהלת כ-4.5 מיליארד דולר. בבעלותה שלושה בתי חולים גדולים בסין.

לאחרונה פלוריסטם רשמה התקדמות לקראת ניסוי שלב 3 לטיפול בטרשת עורקים חמורה בגפיים התחתונות (CLI) באירופה ובארה"ב והחלה להיערך לניסוי פיבוטאלי שלב 3 גם באינדיקציה של שיקום לאחר שבר בירך. כמו כן, בימים אלה נערך ניסוי לקראת הגשת בקשה לאישור FDA לטיפול בסינדרום הקרינה האקוטית, הממומן ומבוצע על ידי המכון הלאומי לבריאות של ממשלת ארה"ב.

פלוריסטם, צילום: עמינדב פייגנבאום  בנימין אסתרליס פלוריסטם | צילום: עמינדב פייגנבאום בנימין אסתרליס פלוריסטם, צילום: עמינדב פייגנבאום  בנימין אסתרליס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות