אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תאגיד השידור הציבורי הודיע: "נהיה מוכנים לעלות לאוויר בינואר 2017" צילום: שאטרסטוק

תאגיד השידור הציבורי הודיע: "נהיה מוכנים לעלות לאוויר בינואר 2017"

בעקבות הלחצים הפוליטיים שמפעיל יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן לביטול התאגיד החליטו בגוף התקשורת החדש להקדים את לוח הזמנים והגישו את מסמך המוכנות שלושה שבועות לפני הזמן. כעת יצטרכו השרים להודיע בתוך 14 יום האם התאגיד יעלה בתחילת השנה או ב-30 באפריל

25.10.2016, 20:44 | אלירן מלכי

תאגיד השידור הציבורי "כאן" הודיע היום (ג') לראש הממשלה ושר התקשרות בנימין נתניהו ולשר האוצר משה כחלון כי התאגיד מוכן לעלייה לשידור במקום רשות השידור ויוכל להתחיל את שידוריו בראשון לינואר 2017. כעת השרים יצטרכו להודיע תוך 14 יום האם התאגיד אכן יעלה בתאריך זה או בתאריך המאוחר יותר שנקבע – 30.4. התאגיד, שהיה אמור להעביר את מסמך המוכנות בעוד שלושה שבועות, החליט להקדים את לוח הזמנים בעקבות הלחץ הפוליטי והרצון של יו"ר הקואליציה דוד ביטן לקדם את חוק ביטול התאגיד.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר הציג ביטן תחשיב לפיו סגירת התאגיד תביא לחיסכון של 2.12 מיליארד שקל. בתאגיד התייחסו אז לנתונים שהציג ביטן כלא מדוייקים וכעת מצהירים כי לא רק שפתיחת התאגיד לא תבזבז כספים, היא אף תחסוך כ-390 מיליון שקל בשנה למדינה לעומת המשך קיום רשות השידור.

במסמך המוכנות מצוין כי 535 עובדים כבר חתמו על חוזי עבודה, 56% מהם הינם עובדי רשות השידור שבפירוק, 80 עובדים נוספים נמצאים בהליך גיוס מתקדם ועובדים נוספים מצויים בשלבי מו"מ. ביום התחילה באחד בינואר תעמוד מצבת כוח האדם על כ-700 עובדים שתאפשר שידורי טלוויזיה, רדיו ודיגיטל ותפקוד מלא של התאגיד. התאגיד טרם חשף את לוח השידורים שלו אך לטענתו הלוח יכלול תוכניות דרמה, בידור, תרבות, מורשת, תחקירים, העשרה וספורט, וזאת לצד שידורי חדשות ותכניות בענייני היום.

בתאגיד הודיעו כי שידורי הטלוויזיה יתבצעו ממערכות ואולפני התאגיד בירושלים, מודיעין, תל אביב, חיפה ובאר שבע, כאשר מערכת הרדיו ערוכה ומוכנה לשדר את שמונת ערוצי הרדיו ומערכת הדיגיטל ערוכה ליצירת תוכן ולהפצת השידורים ברשתות החברתיות ובאתרים. בתאגיד אף הודיעו כי הם רכשו 10,000 שעות ארכיון מארכיון רשות השידור.

ח"כ דוד ביטן. הלחצים שהפעיל הביאו להגשת מסמך המוכנות מוקדם מהצפוי, צילום: עומר מסינגר ח"כ דוד ביטן. הלחצים שהפעיל הביאו להגשת מסמך המוכנות מוקדם מהצפוי | צילום: עומר מסינגר ח"כ דוד ביטן. הלחצים שהפעיל הביאו להגשת מסמך המוכנות מוקדם מהצפוי, צילום: עומר מסינגר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות