אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדקה ה־90: גולן טלקום ערערה על החלטת החילוט צילום: אוראל כהן

בדקה ה־90: גולן טלקום ערערה על החלטת החילוט

משרד התקשורת אפשר לחברה לדחות שלוש פעמים את מועד הגשת הערעור על ההחלטה לחלט לה 31 מיליון שקל בשל פירוק האנטנות, ואתמול היה היום האחרון להגשתו

26.10.2016, 08:23 | אלירן מלכי

גולן טלקום הגישה אתמול ערעור על החלטת משרד התקשורת לחלט לה 31 מיליון שקל על פירוק האנטנות, בניגוד לתנאי הרישיון שלה. משרד התקשורת נתן לגולן טלקום שלוש הארכות להגשת הערעור, ואתמול היה זה היום האחרון של ההארכה שניתנה ב־13 באוקטובר.

קראו עוד בכלכליסט

שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת. נתן יד לסחבת, צילום: עומר מסינגר שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת. נתן יד לסחבת | צילום: עומר מסינגר שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת. נתן יד לסחבת, צילום: עומר מסינגר

באפריל 2016 זימן משרד התקשורת את גולן כדי לשמוע גרסתו לפירוק האנטנות, ובסוף אוגוסט הוא פרסם את תוצאות השימוע: חילוט כספים. עם זאת, המשרד אפשר לגולן לתקן את ההפרה או להחליף בעלים ובכך להימנע מהסנקציה: "משרד התקשורת עודנו שואף להגברת התחרות בתחום הסלולר ולרמת השקעה גבוהה. על כן ככל שסוגיה זאת תהיה רלוונטית בעת מועד תשלום החילוט, וככל שגולן תעמיד הסכם שיתוף רשתות העומד בתנאי המדיניות, בין אם בעצמה ובין אם באמצעות רוכש שייכנס לנעליה, הדבר יילקח כשיקול חיובי ומשמעותי".

ב־2014 החלה גולן לפרק את האנטנות של הרשת, אך משרד התקשורת נזכר לאכוף את תנאי הרישיון רק בדצמבר 2015, כשפרטנר הגישה לבג"ץ עתירה נגד משרד התקשורת ושר התקשורת בנימין נתניהו.

לאחר פרסום תוצאות השימוע ביקשה גולן להאריך את תקופת הערעור שלה ב־15 יום ל־30 בספטמבר, לאחר שפרק הזמן הזה חלף גולן שוב ביקשה הארכה של 15 יום וקיבלה, ולאחר שלא עמדה גם בהארכה השנייה, משרד התקשורת ניאות לתת לגולן הארכה נוספת, שהיום האחרון שלה היה כאמור אתמול, 25 באוקטובר.

כעת משרד התקשורת יצטרך לדון בערעור שהגישה גולן ולגבש את תשובתו, ומהסחבת שננקטה עד כה לא נראה שזה יקרה לפני ינואר 2017. במקרה שהמשרד יחליט בסופו של דבר לא לקבל את הערעור, גולן, המנהלת בימים אלו מגעים למכור את החברה ובמקביל לשדר עסקים כרגיל, צפויה להגיש עתירה לבג"ץ נגד משרד התקשורת ולמשוך את ההליך המשפטי ככל שיתאפשר לה.

בינתיים גולן יכולה לחתום על הסכם שיתוף רשתות או להצהיר שהחברה נמכרה לקונה כזו או אחר ובכך לשים סוף לכל הסיפור. מגולן וממשרד התקשורת לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות