אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוורלד סיריס בין שיקגו קאבס לקליבלנד אינדיאנס: אירוע הבייסבול היקר בכל הזמנים צילום: אי פי איי

הוורלד סיריס בין שיקגו קאבס לקליבלנד אינדיאנס: אירוע הבייסבול היקר בכל הזמנים

המחיר המבוקש הממוצע לכרטיס עבור שני המשחקים הראשונים בקליבלנד עומד על 6,154 דולר. המחיר הממוצע בשוק המשני למשחקי הוורלד סיריס הראשונים שיתקיימו בריגלי פילד מאז 1945 יעמוד על 4,080 דולר

26.10.2016, 12:05 | שירות כלכליסט

קבוצת הבייסבול שיקגו קאבס הבטיחה את מקומה בוורלד סיריס ביום שבת. בעקבות זאת יתמודדו בסדרת הגמר 2 קבוצות מפורסמות הרעבות לתואר. הקבוצה מצפון שיקגו מקווה לזכות באליפות הראשונה שלה מאז 1908, היא אפילו לא העפילה לוורלד סיריס במשך 71 שנים. מולה, הקליבלנד אינדיאנס חוו בצורת תארים מאז 1948, אז זכו באליפות השנייה והאחרונה שלהם.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני שיקגו קאבס.  ריגלי פארק יארח את המשחק השלישי, שכן שני המשחקים הראשונים יערכו בקליבלנד. המחיר המבוקש הממוצע למשחק עומד על 6,154 דולר, צילום: אי פי איי שחקני שיקגו קאבס. ריגלי פארק יארח את המשחק השלישי, שכן שני המשחקים הראשונים יערכו בקליבלנד. המחיר המבוקש הממוצע למשחק עומד על 6,154 דולר | צילום: אי פי איי שחקני שיקגו קאבס.  ריגלי פארק יארח את המשחק השלישי, שכן שני המשחקים הראשונים יערכו בקליבלנד. המחיר המבוקש הממוצע למשחק עומד על 6,154 דולר, צילום: אי פי איי

בכל מקרה זה יהיה האירוע היקר ביותר אי פעם בבייסבול. "הסדרה הזו תנפץ את המחירים של הסדרות הקודמות, בכל מדד אפשרי. אני בספק אם זה ישבר שוב אי פעם. קרוב ל-200 שנים משותפות של ציפייה לא יחזרו על עצמן שוב בספורט", אומר ג'סי לורנס, מייסד ומנכ"ל TicketIQ שעובדת עם מעל 50 קבוצות ספורט ומסיעת להן בניתוח ומכירה של כרטיסים באופן ישיר לאוהדים.

המחיר הממוצע בשוק המשני למשחקי הוורלד סיריס הראשונים שיתקיימו בריגלי פילד מאז 1945 יעמוד על 4,080 דולר, כך לפי נתוני TicketIQ. בכל מקרה ריגלי פארק יארח את המשחק השלישי, שכן שני המשחקים הראשונים יערכו בקליבלנד. המחיר המבוקש הממוצע למשחק עומד על 6,154 דולר, המייצג את הרצון של המוכרים להרוויח מהאוהדים הנלהבים שרוצים לקחת חלק בהיסטוריה. המחיר המינימאלי להיכנס לאצטדיון יהיה אך מעט מתחת ל-2,000 דולר.

משחקים 4 ו-5 שיתקיימו בריגלי מציעים מחירים שערורייתיים לא פחות, ומחיר המכירה הממוצע עומד על 3,998 דולר למשחק הרביעי (מחיר מינימאלי: 2,563 דולר, מחיר מבוקש ממוצע: 7,161 דולר), ועל 3,533 דולר למשחק החמישי (3,077 דולר/8,275 דולר). "אלו רמות של משחק הסופרבול", אומר לורנס.

מחיר המכירה הממוצע לשלושת המשחקים בריגלי הוא 3,870 דולר.

ההתלהבות בקליבלנד גבוהה באותה מידה. העיר סבלה מבצורת של 52 שנים בזכייה בתארים בכל ענפי הספורט המרכזיים. הבצורת הסתיימה רק ביוני עם הזכייה של קליבלנד קאבלירס באליפות ה-NBA. הקאבלירס החלו את העונה השבוע, במקביל לתחילת הוורלד סיריס. לאחר שנודע שהוורלד סיריס יתחיל בקליבלנד נפלו המחירים באופן דרמטי למשחק הפתיחה של הקאבלירס בקוויקן לואנס ארנה, שכולל את טקס הטבעת של הקבוצה (ring ceremony) והופעת מחצית של זמר ההיפ הופ פלו ריידה.

קליבלנד במדי אינדיאנז. לאחר שנודע שהוורלד סיריס יתחיל בקליבלנד נפלו המחירים באופן דרמטי למשחק הפתיחה של הקאבלירס בקוויקן לואנס ארנה, שכולל את טקס הטבעת של הקבוצה (ring ceremony) והופעת מחצית של זמר ההיפ הופ פלו ריידה, צילום: איי אף פי קליבלנד במדי אינדיאנז. לאחר שנודע שהוורלד סיריס יתחיל בקליבלנד נפלו המחירים באופן דרמטי למשחק הפתיחה של הקאבלירס בקוויקן לואנס ארנה, שכולל את טקס הטבעת של הקבוצה (ring ceremony) והופעת מחצית של זמר ההיפ הופ פלו ריידה | צילום: איי אף פי קליבלנד במדי אינדיאנז. לאחר שנודע שהוורלד סיריס יתחיל בקליבלנד נפלו המחירים באופן דרמטי למשחק הפתיחה של הקאבלירס בקוויקן לואנס ארנה, שכולל את טקס הטבעת של הקבוצה (ring ceremony) והופעת מחצית של זמר ההיפ הופ פלו ריידה, צילום: איי אף פי

הכרטיסים למשחק הראשון שנערך אתמול (ג') הם השניים היקרים ביותר של הקבוצה השנה ועולים מעל 300 דולר בשוק המכירה החוזרת. סדרת הגמר ב-NBA בין הגולדן סטייט ווריורס וקליבלנד קאבלירס היא היקרה ביותר וכרטיס עמד על 477 דולר.

אם סדרת הגמר תתקיים במלואה, קליבלנד תארח ארבעה משחקים. כפי שאפשר להניח, המשחק השביעי הוא היקר ביותר (האוהדים יקבלו החזר כספי אם המשחק לא יתקיים בסופו של דבר). המחיר הממוצע עומד בשלב זה על 1,924 דולר ב- TicketIQ, כשהמחיר המינימלי והמחיר המבוקש הממוצע עומדים כרגע על 1,755 דולר ו-5,059 דולר. המחיר המבוקש הממוצע עבור שלושת המשחקים הראשונים בקליבלנד נע בין 1,426 (למשחק השלישי) ועד 1,662 דולר (משחק שישי).

מחיר המכירה הממוצע עבור 4 המשחקים שעשויים להיערך בקליבלנד הוא 1,640 דולר.

לאינדיאנס יש את ההזדמנות להציע את כרטיסי הוורלד סיריס היקרים ביותר מאז 2010, מלבד הקאבס. השיאים הקודמים עמדו על 1,661 דולר (סן פרנסיסקו ב-2010), 1,627 דולר (ניו יורק מטס ב-2015) ו-1,613 דולר (בוסטון ב-2013).

הקאבס קרוב לוודאי שישברו את השיאים הללו. המשחק היקר ביותר עד כה בוורלד סיריס היה 1,810 דולר למשחק שביעי פוטנציאלי ב-2010 בין טקסס ריננג'רס וסן פרנסיסקו ג'איינטס. המשחק לא נערך בסופו של דבר, שכן הג'איינטס זכו בסדרה לאחר חמישה משחקים בלבד. הם זכו בתואר לאחר 56 שנות בצורת.

מחיר הכרטיסים של האינדיאני היה נמוך יותר לו הדודג'רס היו מנצחים את הקאבס, אך מכיוון שזה לא קרה הכרטיסים צפויים לשבור שיאים. אוהדים שלא יצליחו להשיג כרטיסים לריגלי עשויים להעדיף לנסוע חמש שעות לפרוגרסיב פילד כדי לצפות בכל זאת במשחקים. אפילו במחיר הקרוב ל-2,000 דולר, זה יהיה מחיר מציאה לעומת ריגלי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות