אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענבל אור: "הציגו אותי כאימלדה מרקוס המשופעת בתכשיטים, השופט הפך לחותמת גומי" צילום: עמית שעל

ענבל אור: "הציגו אותי כאימלדה מרקוס המשופעת בתכשיטים, השופט הפך לחותמת גומי"

יזמית הנדל"ן המצויה בהליכי פשיטת רגל הגישה לבית המשפט את תגובתה במסמך ארוך ומפורט, בו היא ממשיכה לתקוף את כונס נכסיה, עו"ד איתן ארז, ואת שופט הפירוקים שדן בעניינה, איתן אורנשטיין: "בית המשפט ממנה את המפרק 'באופן אישי' - והמבין יבין"

26.10.2016, 10:30 | זוהר שחר לוי

ענבל אור, יזמת הנדל"ן המצויה בהליכי פשיטת רגל, ממשיכה לתקוף את כונס נכסיה, עו"ד איתן ארז, ואת שופט הפירוקים שדן בעניינה, איתן אורנשטיין. לאחר שדרשה לפסול את השניים, הגישה אור אתמול (ג') מסמך נוסף לבית המשפט ובו היא טוענת כי יש ביניהם הסכם למינויו של ארז כמפרק בתיקים שונים. "המפרק ניסה להציג אותי כאילו אני אימלדה מרקוס (אלמנתו של דיקטטור הפיליפינים פרדיננד מרקוס שהייתה ידועה בחיבתה לאביזרי אופנה) המשופעת בתכשיטים והשופט הפך למעשה לחותמת גומי שלו". עו"ד ארז: "הדברים אינם ראויים לתגובה".

קראו עוד בכלכליסט

במכתבה לבית המשפט, מתארת אור כי "בפועל התגלה משוא פנים של ממש באופן בו ניהל בית המשפט את התיק. ניתן להצביע על נקודה ספציפית בזמן בה ננעלה דעתו של כבוד בית המשפט לפרק את חברות קבוצת אור ולכנוס את נכסיה הפרטיים, ברגע שבו נודע על פעילותו של שלי נרקיס כ'ערפד הלוואות נשך' הממתין מעבר לפינה לקריסתם של בעלי שליטה. בית המשפט פעל במשוא פנים ובניגוד עניינים ועל כן מן הראוי שיסיים תפקידו בתיקים אלו".

בחודש שעבר יצאה אור במתקפה נגד המפרק, עו"ד ארז ונגד שופט הפירוקים איתן אורנשטיין. במסמך חריף שהגישה לבית המשפט דרשה להעביר את הליכי הפירוק של קבוצת אור סיטי נדל"ן למחוז ירושלים לאחר שגילתה כי "הבת של מזכירתו האישית של השופט עובדת אצל המפרק".

במסמך העלתה אור טענות והאשמות קשות נגד השופט תוך שהיא מרמזת כי קיבל שוחד ואוים על ידי גורמים עבריינים. במתקפה נגד המפרק ארז טענה יזמת הנדל"ן כי בין השאר פרץ לביתה, הפיץ תמונות אינטימיות שלה ולמעשה "הפעיל עליה נוהל חניבעל".

לבקשת הפסלות הגיב עו"ד ארז במסמך משלו. "במשך כל 34 שנותיי כעו"ד לא נתקלתי במסמך כה מביש אשר עצם החתימה עליו מהווה שלל עבירות פליליות של זילות בית המשפט, איומים, דיבה בזדון, שיבוש הליכי משפט, העלבת עובד ציבור ומתן תצהיר שקר". לפי המפרק, מדובר במסמך שנועד "להלך אימים" על בית המשפט ולהוות חלק מקמפיין תקשורתי "ארסי ומתוכנן" שאור מנהלת נגדו מזה כחצי שנה. "אינני חושש מהחייבת ואמשיך למלא את תפקידי", כתב אז עו"ד ארז לבית המשפט.

בינתיים, חלף חודש מאז הוגשה בקשת הפסלות, דבר שהקפיא את כל ההליכים בעניינה של אור ובעניינה של קבוצת החברות שהייתה בשליטתה, אור סיטי נדל"ן. אתמול כאמור הגישה אור את תשובתה לתגובת המפרק במסמך ארוך ומפורט. כמו המסמך הראשון גם המסמך הזה חתום על ידה וללא כל אזכור לעורך דין המייצג אותה, למרות שנראה כי נכתב על ידי עורך דין.

לשיטתה של אור, עו"ד ארז נכנס להליכי הכינוס בעניינה מיד לאחר שהוזכר שמו של שלי נרקיס כמי שסיפק לה הלוואות בריבית גבוהה. נרקיס, כך מציינת אור, הוא בעל קשר הדוק לעו"ד ארז מתיקי פשיטות רגל קודמים. לדבריה, הוא מונה לתיק על ידי השופט אורנשטיין, לאחר שהוזכר שמו של נרקיס כי מאותו הרגע "שינה כבוד השופט את עורו וננעלה דעתו, שצריך לתגבר את התיק עם המומחה לענייני נרקיס, הלוא הוא, מי אם לא, איתן ארז".

כונס הנכסים של אור, עו"ד איתן ארז, צילום: אוראל כהן כונס הנכסים של אור, עו"ד איתן ארז | צילום: אוראל כהן כונס הנכסים של אור, עו"ד איתן ארז, צילום: אוראל כהן

אור מציינת כי מרגע שארז נכנס לתמונה, יחסו של בית המשפט השתנה ודעתו ננעלה. "לא היה יותר כל סיכוי למשפט הוגן", היא מוסיפה. "איתן ארז הוא זה אשר מונה על ידי קודמתו של השופט, השופטת בדימוס ורדה אלשייך, לתיקי פשיטת הרגל של רחל סומך ואלי רייפמן, שבשניהם היה נרקיס מעורב עם ריביות נשך ערפדיות".

"בית המשפט", מוסיפה אור, "ממנה את המפרק 'באופן אישי' והמבין יבין". לדבריה, מי שיודעת ראשונה על הגשת תיקים אטרקטיביים למפרקים וכונסים היא מזכירת הפירוקים ו"מספיק שהיא לוחשת משהו לשופט ומזכירה את קיומו של משרד איתן ארז, שם עובדת ביתה וכולם יוצאים נשכרים".

אור מוסיפה כי ארז יזם לה "זובור ציבורי" כשהכפיש אותה "כאילו היא סוג של אימלדה מרקוס המשופעת בתכשיטים, כאילו היא פלשה לדירה, כאילו היא השאירה עיי חורבות בדירה שכאילו נזרקה ממנה וכמובן שהזמין צלמים לראות כיצד נציג מטעמו סוקר את משרדי החברה בעזריאלי לאחר שרוקן אותם, בלוויית הערות עוקצניות על רמת הפאר והלוקסוס שבמשרד. כל זאת נועד לשדר לציבור שהוא לוחם באישה מושחתת ונהנתנית, ולצבור לעצמו קרדיט של מלאך המציל את האנושות".

לפי המסמך, השיטה של המפרק הוכיחה את עצמה בתיקים קודמים – הוא פועל לחסום את בעל השליטה מכל יכולת לתוכנית הבראה, מדליף לעיתונים הכפשות, כותב דו"ח ראשוני המבוסס על מידע מסולף ומגמתי וזאת כדי להשחיר את בעל השליטה בעיני הציבור ובעיני בית המשפט. "מאותו הרגע", כותבת אור, "מכוח האינרציה.. בית המשפט מתמכר למלאת הפירוק, כמו נרקומן המתמכר לסם, ובית המשפט נותן למפרק להוביל אותו לטובת ניפוח קופת הפירוק, במקום לקחת את המושכות ולהוביל את המפרק אל מה שרצוי לטובת הנושים, ומה שנכון לעשות מבחינה עובדתית במקרה של בעל השליטה, קרי: הבראת החברה, ולא פירוקה".

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב השופט איתן אורנשטיין, הדן בעינינה של אור, צילום: אוראל  כהן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב השופט איתן אורנשטיין, הדן בעינינה של אור | צילום: אוראל כהן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב השופט איתן אורנשטיין, הדן בעינינה של אור, צילום: אוראל  כהן

לשיטתה של אור בית המשפט חושש אף "להמרות את פיו של המפרק" כי הבראה איננה מניבה שכר טרחה כמו פירוק. "המפרק", היא מוסיפה, "מציג את עצמו כמלאך המושיע של קורבנות, גם אם אין קורבנות, או שהקורבנות לא יודים שהם קורבנות... בנסיבות אלה בית המשפט, גם אם היה רוצה, איננו יכול שלא ליישר קו עם האג'נדה של המפרק, המפמפם כורתות של 'רצח אופי' לבעלת השליטה... בית המשפט מתמכר לסיפורי הבלהות שמשחרר המפרק, הוא מאבד את יכולתו לשפוט בניטראליות והוא נהפך למעשה לחותמת גומי של המפרק".

עו"ד ארז מסר: "הדברים הינם ברמה כה נמוכה שכלל אינם ראויים לתגובה, אנו ממתינים להחלטת בית המשפט בנושא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות69 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

66.
אני מאמין לה. והייתי מוסיף את התקשורת. לא
אני מאמין לה. והייתי מוסיף את התקשורת. לא אתפלא אם יגלו שעיתונאים מקבלים כספים כדי לנפח כתבות "תדמית שלילית" ולעצב את דעת הקהל בכיוון גזרי דין נכספים. המדינה הזאת מסריחה מכל כיוון. השחיתות והנפשעות השלטונית זועקות מבנייני וערי המדינה העקומים והמלוכלכים, עם קקי של מסתננים בכל פינה.
Fries  |  31.10.16
לכל התגובות