אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המיליארדר סאמנר רדסטון תובע 150 מיליון דולר מעוזרותיו האישיות לשעבר צילום: איי פי

המיליארדר סאמנר רדסטון תובע 150 מיליון דולר מעוזרותיו האישיות לשעבר

איל התקשורת, השולט בוויאקום וב-CBS, מאשים את סידני הולנד ומנואלה הרזר בהתעללות במבוגר ובגניבת הונו באמצעות חיובי אשראי מנופחים, מכירת מניות ושינוי הצוואה שלו

26.10.2016, 18:09 | שירות כלכליסט

איל התקשורת סאמנר רדסטון בן ה-93 הגיש תביעה בארה"ב נגד שתי עוזרותיו האישיות לשעבר, מנואלה הרזר וסידני הולנד. הוא טוען כי הן התעללו בו, לקחו ממנו יותר מ-150 מיליון דולר - מזומן, תכשיטים, נדל"ן ובגדי מעצבים - והשאירו אותו בחובות.

קראו עוד בכלכליסט

התביעה הוגשה ביום שלישי לבית המשפט העליון בלוס אנג'לס. נכתב בה כי רדסטון מצפה להחזר של 150 מיליון הדולרים "בתוספת ריבית".

רדסטון המיליארדר - העושה שימוש בתוכנה עם קולו כדי לתקשר - שולט בחברת התקשורת הבינלאומית ויאקום וב-CBS. בשנה האחרונה היה מעורב בשורה של מאבקים משפטיים ואישיים שהתמקדו בתפקודו המנטלי.

 

הולנד והרזר, שתיהן צעירות בהרבה מרדסטון, עברו לגור באחוזתו ב-2010, ולקחו אחריות על הטיפול הרפואי בו. לפי התביעה, השתיים שיקרו לו כשאמרו כי משפחתו לא רוצה לבקרו או לדבר איתו, וכי הן היחידות שאוהבות אותו ומוכנות להגן עליו. הן שיכנעו אותו כי אם יגרשן - ימות בודד. לפי התביעה, השתיים סיממו אותו כשרצו ש"יחתום בלי שישאל הרבה שאלות". 

עורך דינה של הרזר טען כי אין לתביעה כל בסיס: "כל המתנות שרדסטון העניק למרשתי ולסידני הולנד נעשו בידיעתו המלאה ובהסכמתו".

בהצהרה רשמית, אמרה הולנד כי התביעה היא "סיפור שבו נעשו שינויים בדיוניים". לדבריה, "עורכי דינו של רדסטון ורופאיו בדקו ואישרו את כל התשלומים".

 סידני הולנד, סאמנר רדסטון ומנואלה הרזר, צילום: איי פי סידני הולנד, סאמנר רדסטון ומנואלה הרזר | צילום: איי פי  סידני הולנד, סאמנר רדסטון ומנואלה הרזר, צילום: איי פי

הרזר תבעה את רדסטון בשל פיטוריה כמנהלת הרפואית שלו בשנה שעברה, ואמרה כי אינו כשיר לקבל החלטה זו. התביעה נדחתה בבית משפט בלוס אנג'לס במאי, והשופט אמר כי רדסטון הבהיר היטב בתצהיר המוקלט בווידאו, כי אינו רוצה שהרזר תקבל החלטות בנוגע לטיפול הרפואי בו. הרזר ערערה על החלטת בית המשפט.

בתביעה שהוגשה ביום שלישי, טוען רדסטון כי הרזר והולנד הוציאו לפועל מזימה רבת שנים נגדו לגניבת הונו באמצעות חיובי אשראי מנופחים, מכירת מניות ושינוי הצוואה שלו.

חברת "נשיונל אמיוזמנט" מחזיקה ב-80% ממניות ההצבעה של CBS ו-ויאקום. ואולם אשף התקשורת שולט באופציות על מניות ובמניות נוספות בחברות, נאמר בתביעה. הרזר והולנד שכנעו את רדסטון למכור נכסים אלו, ומכירה זו הביאה לרווח של 100 מיליון דולר לאחר מס, נאמר בכתב התביעה. רדסטון נתן לכל אחת מהן במתנה 45 מיליון דולר. אולם הדבר אילץ אותו לשלם למעלה מ-90 מיליון דולר במסים והיה עליו ללוות את הכסף מ"נשיונל אמיוזמנט". זאת משום ש"הולנד והרזר ניקו את חשבון הבנק שלו".

התביעה מצטטת כמה אימיילים מהאחות שטיפלה ברדסטון ובהם נאמר שהרזר והולנד נהגו להקניטו ללא לאות. עורך דינה של הרזר טוען שמשפחתו כעת מנצלת אותו והוא מקווה כי האמת לגבי מצבו המנטלי תצא לאור במהלך התביעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות