אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבול דוחות עולמי: קוקה קולה ולוג'יטק היכו התחזיות, היינקן איכזבה צילום: שאטרסטוק

מבול דוחות עולמי: קוקה קולה ולוג'יטק היכו התחזיות, היינקן איכזבה

ענקית המשקאות רשמה הכנסות של 10.6 מיליארד דולר ברבעון השלישי; הרווח הנקי של יצרנית המטוסים האירופית צנח ב-87% ל-50 מיליון יורו בלבד

26.10.2016, 20:18 | כתבי שוק ההון

בעוד שבישראל עונות הדוחות של הרבעון השלישי של 2016 צפויה להתחיל רק בחודש הבא (נובמבר), בשאר העולם עונת הדוחות נמצאת בעיצומה. אתמול בלילה, לאחר המסחר, היה זו תורה של אפל, החברה הגדולה בעולם, להציג את תוצאותיה הכספיות.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות ענקית הטכנולוגיה ברבעון שחלף עמדו על 46.9 מיליארד דולר - בדיוק כמו תחזיות האנליסטים. מדובר בירידה של 9% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח הנקי ירד ב-18.9% ל-9 מיליארד דולר. הרווח למניה עמד על 1.67 דולר, מעט גבוה יותר מתחזיות אנליסטים שצפו רווח של 1.65 דולר למניה.

לסקירת המסחר המלאה של כלכליסט לחץ כאן

 

עוד בארה"ב, יצרנית המשקאות האמריקאית קוקה קולה דיווחה היום (ד') על רווח רבעוני של 49 סנט למניה (2.15 מיליארד דולר), סנט אחד מעל התחזיות המקדימות של האנליסטים (2.1 מיליארד דולר). ההכנסות של קוקה קולה הסתכמו ב-10.6 מיליארד דולר, גבוה ב-200 מיליון דולר מהתחזיות. גם תאגיד הכבלים והתקשורת קומקאסט (Comcast‏) פרסם את תוצאותיו שהיו בטווח העליון של תחזיות האנליסטים. החברה דיווחה על רווח של 92 סנט למניה והכנסות של 21.3 מיליארד דולר כאשר האנליסטים ציפו לרווח של 91 סנט למניה והכנסות של 21.16 מיליארד דולר.

קוקה קולה, צילום: בלומברג קוקה קולה | צילום: בלומברג קוקה קולה, צילום: בלומברג

בשוק המניות האירופי, חברת לוג'יטק (Logitech) השוויצרית, חברה בינלאומית לציוד היקפי למחשב, רשמה זינוק של 17% בבורסה המקומית זאת לאחר שדיווחה על עלייה של 14% בהכנסות ברבעון השני של השנה. בחברה דיווחו על השקת קו מוצרים חדש שתרם לשורה העליונה ברבעון שחלף. בנוסף, לוגי'טק עדכה את תחזית המכירות השנתית שלה שצפויה כעת לגדול ב-8%-10%, זאת בהשוואה לתחזית הקודמת.

 

בצרפת, יצרנית המטוסים איירבאס (Airbus) מסיימת רבעון קשה עם נפילה של 87% ברווח הנקי ל-50 מיליון יורו, מול 736 מיליון יורו ברבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח לפני מס ובנטרול אירועים חד פעמיים עמד על 731 מיליון יורו, מול 921 מיליון יורו בשנה שעברה. שורת ההכנסות ברבעון המדווח הציגה ירידה של 1% ל-14 מיליארד דולר. למרות זאת, מניית החברה קפצה ב-3.7% בבורסה בפריז.

 

בספרד, בנקו סנטנדר הספרדי (Banco Santander), אחד מהבנקים הגדולים במדינה, דיווח הבוקר על רווח של 1.70 מיליארד יורו ברבעון השלישי, מול 1.68 מיליארד יורו ברבעון המקביל אשתקד - ומעל ציפיות האנליסטים שעמדו על 1.55 מיליארד יורו, מניית הבנק קפצה ב-1%.

 

בהולנד, יצרנית המשקאות הייניקן דיווחה כי בסיכום הרבעון השלישי נרשמה עלייה של 5.4% בהיקף מכירות הבירה שלה ל-54 מיליון הקטוליטר (הקטוליטר - יחידה של 100 ליטר) - מעל לציפיות האנליסטים שעמדו על 53.1 מיליון הקטוליטר. לעומת זאת, הייניקן דיווחה כי תנודות בשער החליפין צפויות לפגוע ברווח השנתי שלה. בתגובה לכך, מניית החברה איבדה 3.6% מערכה בבורסה באמסטרדם.

בירה היינקן בירה היינקן בירה היינקן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות