אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה תביעה ייצוגית נגד גבי אשכנזי: "הטעה את המשקיעים בחברת שמן" צילום: אוראל כהן

אושרה תביעה ייצוגית נגד גבי אשכנזי: "הטעה את המשקיעים בחברת שמן"

לטענת התובע, אשכנזי, ששימש יו"ר שמן, והמנכ"ל לשעבר יוסי לוי, פרסמו הודעות כוזבות בדבר הימצאותם של סימני נפט בקידוח "ים 3", אף שידעו כי הקידוח יבש

27.10.2016, 12:06 | נעמי צורף

ביהמ"ש המחוזי בתל אביב אישר אתמול (ד') תביעה ייצוגית נגד יו"ר שמן משאבי גז ונפט בע"מ לשעבר, הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, ונגד מנכ"ל החברה לשעבר יוסי לוי, בסך 65 מיליון שקל. טענתו העיקרית של המבקש, עו"ד יוגב חלפון, היא שהחברה פרסמה הודעות כוזבות ובכך הטעתה את המשקיעים. "לו היה המידע בידי המשקיעים, לא היו ממשים את האופציות שהיו ברשותם", נכתב בבקשה.

לפי הבקשה, החברה פרסמה מספר הודעות בדבר הימצאותם של סימני נפט ברמה גבוהה בקידוח "ים 3". ההודעות, שהתבררו ככוזבות, "נטעו במשקיעים תקוות שווא כי נמצא נפט באיכות גבוהה אך לבסוף הקידוח נמצא יבש". עו"ד חלפון טוען כי אשכנזי ולוי ידעו שמדובר בקידוח יבש ובכל זאת נתנו למשקיעים להשקיע ולממש את האופציות בהן החזיקו.

משמאל: יו"ר שמן לשעבר גבי אשכנזי ומנכ"ל שמן לשעבר יוסי לוי. לטענת התביעה, השניים הטעו בכוונה תחילה, צילום: שי סלינס משמאל: יו"ר שמן לשעבר גבי אשכנזי ומנכ"ל שמן לשעבר יוסי לוי. לטענת התביעה, השניים הטעו בכוונה תחילה | צילום: שי סלינס משמאל: יו"ר שמן לשעבר גבי אשכנזי ומנכ"ל שמן לשעבר יוסי לוי. לטענת התביעה, השניים הטעו בכוונה תחילה, צילום: שי סלינס

הקבוצה המיוצגת שאושרה היא של בעלי מניות וניירות ערך אחרים בחברה שהחזיקו באופציות מסדרה 4 ומימשו אותן בין התאריכים 26.8.2013-22.9.2013. לטענת עו"ד חלפון, רווח החברה בעקבות התרמית עומד על 65 מיליון שקל: 35 מיליון שקל שגויסו במסגרת מימוש האופציות ו30 מיליון באמצעות הקצאת המניות.

לטענתו, אשכנזי ולוי נהגו שלא בתום לב ועשו שימוש במידע פנים כאשר בחרו לא לממש את האופציות שברשותם וכי "החברה הסתירה מידע והטעתה את המשקיעים ולכן עליה לשאת באחריות לנזק שנגרם".

השופטת דניה קרת מאיר כתבה כי בהחלטתה כי "הונח בסיס ראייתי מספיק למספר עילות תביעה" והחליטה למנות את משרד עוה"ד א. נאור ור. גרשיט לייצג בתביעה. במקביל, חייבה את חברת שמן, אשכנזי ולוי לשלם לחלפון 150 אלף שקל שחר טרחה.

בהודעה שהועברה לבורסה נכתב כי "החברה לומדת את ההחלטה והשלכותיה."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
ממש לא יותר גרוע ממה שמנכ"ל גולדמן זקס,
ממש לא יותר גרוע ממה שמנכ"ל גולדמן זקס, לויד בלנקפיין, עשה ללקוחות הבנק בשנים שלפני המשבר של 2008 - ולמרות זאת בלנקפיין לא הלך לכלא. יתרה מכך - הבנק שלו קיבל כספי חילוץ ממשלם המיסים  שמימנו לבלנקפיין ולחבריו בצמרת את המשכורות החלומיות שלהם. או אם לצטט את ברני סנדרס: " המודל העסקי של וול סטריט הוא הונאה". בהחלט יש לרא"ל במיל' אשכנזי על מי לסמוך. בבחינת "כיוונתי לדעת גדולים". ככתוב "בתחבולות תעשה לך מלחמה". ואידך זיל גמור.
Tree  |  27.10.16
6.
לכאורה, זה האיש ..! זה אופיו..! וזו התנהלותו כפי שהשתקפה
לכאורה, זה האיש ..! זה אופיו..! וזו התנהלותו כפי שהשתקפה בפרשת "המסמך המזויף" שנפל לידיו כהזדמנות פז  מידי חברו הר"פז", מסמך שכזכור חיבל ושיבש  בהליך מינויו של מחליפו יואב גלנט לרמטכ"ל....לכן אין זה פלא שהפרסונה נון גרטה מתנהל כך גם בזירת העסקים.
Trumpet  |  27.10.16
5.
אם הרפז יקבל חסינות ויספר מה היו באלפי
אם הרפז יקבל חסינות ויספר מה היו באלפי המסרונים שקיבל מרונית אשכנזי? (בעצם אשכנזי עצמו),ובשיחת הטלפון הארוכה שאשכנזי דיבר עם הרפז מבית חברתה של רונית אשכנזי,ונצרף את התביעה של שמן,אזי אשכנזי יהיה עסוק מאד כי יצטרך לפרנס הרבה עורכי דין.
Avi050  |  27.10.16
לכל התגובות