אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש עיכב את סגירת מפעל כרמל אולפינים במפרץ חיפה צילום: טל שחר

ביהמ"ש עיכב את סגירת מפעל כרמל אולפינים במפרץ חיפה

עיריית חיפה פרסמה צו סגירה למפעל עקב "סכנה חמורה ומיידית לסביבה ולבטיחות", ביהמ"ש הוציא אמש צו מניעה נגד הסגירה, וכעת הוא הוארך עד 6 בנובמבר

27.10.2016, 14:15 | ליאור גוטמן

בית המשפט לעניינים מקומיים בחיפה האריך היום (ה') את צו המניעה כנגד סגירת כרמל אולפינים עד ל-6 בנובמבר. השופטת ג׳אדה בסול כתבה בפסק הדין שהיא שמעה את טענות כל הצדדים אולם בשל הדרסטיות בצעד של סגירת המפעל היא משהה את ההחלטה עד להמצאת חומרים נוספים.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול הוציאה עיריית חיפה צו סגירה מנהלי למפעל כאו"ל מקבוצת בתי הזיקוק במפרץ חיפה. הצו הוצא לאחר סדרה של תקלות במפעל, ושימוע שנערך למנהליו. בצו נקבע כי המשך העיסוק במפעל מהווה סכנה חמורה ומיידית לסביבה ולבטיחות הציבור ובריאותו. אלא שאמש חברת בתי זיקוק (בז"ן) דיווחה לבורסה כי בית המשפט עצר  את סגירת המתקנים. 

מפעל כרמל אולפינים הוא מפעל פטרוכימי העושה שימוש במוצרי נפט לייצור חומרי גלם לתעשיית הפלסטיק. לפי המשרד להגנת הסביבה, מדובר ב"אחד הגורמים הגדולים ביותר לפליטת מזהמים אורגניים נדיפים במפרץ חיפה".

מפעל כרמל אולפינים מפעל כרמל אולפינים מפעל כרמל אולפינים

בחודש יולי האחרון קיבל המפעל התראה מפני סגירה, לצד חמישה מפעלים נוספים, וזאת על רקע הניסיון לצמצם את זיהום האוויר במפרץ חיפה. מפעל כרמל אולפינים קיבל את ההתראה בעקבות חריגות בהיקף הפליטות של תחמוצת החנקן.

בתחילת נובמבר כאמור יתקיים דיון אז יוכל כל צד - כרמל אולפינים מחד ועיריית חיפה מאידך - לנסות ולשכנע את ביהמש בצורך לסגור את המפעל או להשאירו פועל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מישהו חשב/קיווה שמשהו אחר יקרה? זה משחק השוטר
מישהו חשב/קיווה שמשהו אחר יקרה? זה משחק השוטר הטוב השוטר הרע יהב משחק אותה השוטר הטוב והמשרד לאיכות הסביבה משחק אותה השוטר הרע שניהם יוצאים רע מהסיפור ואנחנו האזרחים מתים ממחלות כל יום קצת יש אזרחים שהם מתים מהלכים, אפילו לא יודעים שהמחלה כבר בגוף שלהם ושזמנם מוקצב
Grapes  |  27.10.16