אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר עקפה את התחזיות לרבעון השלישי - תפטר 9% מהעובדים צילום: עמית שעל

טוויטר עקפה את התחזיות לרבעון השלישי - תפטר 9% מהעובדים

תשקיע 20 מיליון דולר בארגון מחדש. החברה דיווחה על הכנסות של 615.9 מיליון דולר, לעומת צפי של 605 מיליון. הרווח המתואם היה 13 סנט למניה לעומת תחזית ל-9 סנט

27.10.2016, 14:09 | גיל קליאן

טוויטר תפטר 9% מהעובדים - 350 איש. כך דיווחה היום (ה') הרשת החברתית במקביל לדוחותיה הכספיים. הרשת עקפה את התחזיות המוקדמות בשורת ההכנסות וברווח הנקי. עם זאת, החברה לא סיפקה תחזית לרבעון הרביעי וציינה כי תשקיע עד 20 מיליון דולר בארגון מחדש.

קראו עוד בכלכליסט

טוויטר דיווחה על הכנסות 615.9 מיליון דולר, לעומת צפי של 605 מיליון דולר. מדובר על עלייה של 8% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל. הרווח המתואם עמד על 13 סנט למניה לעומת צפי ל-9 סנט. טוויטר חרגה ממנהגה ולא פירסמה הערכת הכנסות שנתית - אך כן פירסמה תחזית שנתית ל-EBITDA המתואם, שלהערכתה יעמוד על 700-715 מיליון דולר בשנת 2016 כולה.

טוויטר דיווחה כי תבצע ארגון מחדש של מחלקת המכירות ובמקביל תמשיך לפעול "על מנת להכניס שותפים עיסקיים כבר בחודשים הקרובים", כלשון דיווח החברה. 

ברבעון האחרון הצטרפו 4 מיליון משתמשים פעילים לרשת החברתית. מספר המשתמשים הממוצע בחודש עלה ב-3% ועמד על 317 מיליון. גם מספר זה היה גבוה מהתחזיות המוקדמות של האנליסטים, שצפו מספר של 316.4 מיליון משתמשים.

הדיווח על התוצאות הכספיות מגיע לאחר התפוגגות העניין ברכישת טוויטר על ידי שורה של רוכשים פוטנציאליים. רשימת הרוכשים כללה שמות ענק כמו גוגל, דיסני וסיילספורס - כאשר המגעים לרכישות הקפיצו את מניית טוויטר, והתפוגגותם הביאה לצניחה במחיר החברה בבורסה.

מתחילת השנה הסבה טוויטר למשקיעים תשואה שלילית של 25%.

מנכ"ל טוויטר, ג מנכ"ל טוויטר, ג'ק דורסי | צילום: בלומברג מנכ"ל טוויטר, ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות