אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הודעת ה-FBI על חידוש החקירה נגד קלינטון שלחה את וול סטריט לירידות צילום: ABACAUSA.COM

דיווח שוטף

הודעת ה-FBI על חידוש החקירה נגד קלינטון שלחה את וול סטריט לירידות

הבולשת הפדרלית הודיעה כי בעקבות מיילים חדשים ו"רלוונטיים" תחדש את החקירה נגד המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב; S&P 500 נחלש ב-0.3% ונאסד"ק ב-0.5%; אמזון צנחה ב-5.1% ומלאנוקס עלתה ב-1.4%. הנפט צלל השבוע ב-4%

28.10.2016, 23:05 | שירות כלכליסט

ניקיי האנג סנג שנגחאי דאקס קאק פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

23:00 - המסחר בבורסות ניו יורק ננעל הערב (ו') בירידות שערים, אחרי ההודעה של ה-FBI כי יחדש את חקירת המיילים של המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב, הילרי קלינטון. מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.04%, S&P 500 ירד ב-0.3% ונאסד"ק נחלש ב-0.5%. חברת בייקר יוז, אחת מספקיות הציוד והשירותים הגדולות לתעשיית הנפט, זינקה ב-8.4% לאחר שהבוקר דווח כי ג'נרל אלקטריק מנהלת איתה מגעים על שותפות פוטנציאלית.

21:45 - הנפט מסוג WTI נחלש השבוע ב-4%. מחיר הנפט ירד היום (ו') בשיעור של 2.1% ונקבע על מחיר של 48.7 דולר לחבית. מדובר בהפסד השבועי הראשון אחרי חמישה שבועות שבהם עלה מחיר הנפט.

21:00 - נמחקו העליות בניו יורק והמדדים המובילים נסחרים כעת בירידות שערים. ברקע, דרמה במרוץ לנשיאות ארה"ב: רשת CNBC האמריקנית מפרסמת הערב (ו') דיווח דרמטי שלפיו הבולשת הפדרלית (FBI) פתחה מחדש את החקירה בפרשת האימיילים הסודיים של קלינטון. מדובר בפרשה שלאורך הקמפיין פגעה קשות בקלינטון, אבל החקירה סביבה הסתיימה לפני חודשים אחדים בלי מסקנות קשות נגד המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, וחידושה כעת הוא מכה קשה קלינטון.

לפי הדיווח ב-CNBC ראש ה-FBI הודיע לבכיר בבית הנבחרים האמריקני כי לבולשת הפדרלית נודע על אימיילים של קלינטון שנראה כי הם רלוונטיים לחקירה בעניינה, ולכן החקירה מתחדשת כעת - שבוע וחצי בלבד לפני הבחירות. לפי הדיווח ב-NBC ראש ה-FBI, ג'יימס קומי, שלח לחברי הקונגרס מכתב שבו הודיע כי ה-FBI צריך לנקוט "צעדים הולמים" כדי לבדוק אימיילים שייתכן כי הם רלוונטיים לחקירה. קומי כתב להם כי ה-FBI אינו יכול לומר עדיין אם האימיילים שהבולשת הפדרלית צריכה לבדוק עשויים להיות "משמעותיים" או כמה זמן ייקח ל-FBI לבדוק אותם. במכתב כתב קומי כי ה-FBI יבדוק אם באימיילים המדוברים נכלל מידע מסווג.

קלינטון וטראמפ, צילום: גטי אימג קלינטון וטראמפ | צילום: גטי אימג'ס קלינטון וטראמפ, צילום: גטי אימג

20:50 - מחיר הזהב עלה היום וסגר ברמה הגבוהה ביותר זה ארבעה שבועות. מחיר אונקיית זהב למסירה בחודש דצמבר טיפס בבורסת הסחורות של ניו יורק בשיעור של 0.6% ונקבע על 1,276.8 דולר - המחיר הגבוה ביותר מאז ה-3 באוקטובר. בסיכום שבועי עלה מחיר הזה ב-0.7%.

19:30 - על רקע חולשת הפאונד, אפל העלתה את מחירי מוצריה ב-20% בבריטניה. כך דווח הערב ב-CNBC. מאז משאל העם על הברקזיט ב-23 ביוני, הלירה שטרלינג איבדה כמעט 20% מערכה אל מול הדולר. לדוגמה, יצרנית האייפון העלתה את מחירו של המק-פרו מ-2,499 פאונד ל-2,999 פאונד - מחירו מוקדם יותר השבוע. מדובר בעלייה של 20% במחיר של המחשב שלא התעדכן זה שנתיים. גם מחשב המק מיני התייקר ב-20% ומחירו עומד כעת בבריטניה על 479 פאונד, לעומת 399 פאונד רק אתמול. מוקדם יותר השבוע הודיעה מיקרוסופט שתעלה את מחיריה בבריטניה ב-22%. אפל הגיבה לביקורת על התייקרות מוצריה מחוץ לארה"ב בנימוקים של שערי מטבע, עלויות ייבוא ומסים.

19:00 - המסחר בבורסות אירופה ננעל היום (ו') במגמה מעורבת. מדד פוטסי הבריטי טיפס ב-0.14%, מדד דאקס הגרמני השיל מערכו 0.19% ומדד קאק הצרפתי התחזק ב-0.33%.

האינפלציה השנתית בגרמניה עלתה באוקטובר לשיא של שנתיים. האינפלציה בכלכלה הגדולה באירופה עלתה כצפוי החודש, והגיעה לרמתה הגבוהה ביותר מאז חודש אוקטובר 2014. מדד המחירים לצרכן עלה ב-0.2% החודש והיה גבוה ב-0.7% מהמדד שפורסם באוקטובר אשתקד, כך פרסמה לשכת הסטטיסטיקה במדינה היום (ו'). מדובר בקצב עלייה של 0.5% במחירים לעומת חודש ספטמבר. האינפלציה בגרמניה הייתה שלילית בפברואר ובאפריל במונחים שנתיים. מחירי הסחורות עלו בפעם הראשונה מאז ספטמבר 2014 במונחים שנתיים, כך לדברי לשכת הסטטיסטיקה. המחירים טיפסו ב-0.4% לעומת אוקטובר אשתקד. מחירי השירותים טיפסו ב-1.3%.

17:35 - המסחר בוול סטריט עבר לעליות. מניית אמזון מאבדת גובה ויורדת ב-4% לאחר דוחות החברה שפורסמו אמש. מניית מלאנוקס עברה מירידות לעליות של 2.4%.

ענקית האנרגיה אקסון מובייל דיווחה היום על צניחה של 38% ברווחיה ברבעון השלישי של השנה. ברקע - היחלשות מחירי הנפט. מניית החברה איבדה 1.7% בטרום המסחר, לאחר שהחברה דיווחה על הרבעון השמיני ברציפות של ירידה ברווחים, והרבעון התשיעי ברציפות של ירידה בהכנסות. מנכ"ל החברה אמר כי הסביבה התפעולית נשארה מאתגרת. חברת הנפט הגדולה ביותר בארה"ב דיווחה שהרווחים צנחו ל-2.65 מיליארד זאת לעומת 4.24 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות החברה צנחו ב-13% ברבעון השלישי והסתכמו ב-58.68 מיליארד דולר, זאת לעומת תחזית להכנסות של 63.85 מיליארד דולר.

חברת שברון פרסמה את דוחותיה לרבעון השלישי של השנה, לפיהם חזרה לרווחיות על רקע קיצוץ מתמשך בהוצאותיה. מניית החברה עלתה ב-2.8% לאחר פרסום הדוחות. לפי הצהרת החברה, ההוצאות קוצצו ב-10 מיליארד דולר בתשעת החודשים הראשונים של השנה לעומת התקופה המקבילה אשתקד. רווחי החברה הסתכמו ברבעון השלישי ב-1.3 מיליארד דולר או 68 סנט למניה והכנסותיה עמדו על 30.14 מיליארד דולר. הרווח אמנם ירד ב-37% לעומת הרווח בתקופה המקבילה אשתקד - אז דיווחה החברה על רווח של 2 מיליארד דולר, או 1.09 דולר למניה והכנסות של 34.3 מיליארד דולר - אך עקף את תחזיות האנליסטים שחזו רווח של 37 סנט למניה. ההכנסות עמדו על 30.3 מיליארד דולר.

 

16:50 - המסחר בוול סטריט, שנפתח לפני כעשרים דקות ביציבות, עבר בדקות אלה לעליות שערים על רקע נתונמי הצמיחה שהפתיעו לטובה. מניית מלאנוקס מאבדת 1% ומעלה מערכה.

16:30 - המסחר בבורסות ניו יורק נפתח ביציבות, כאשר דאו ג'ונס עולה מעט ו-S&P נחלש. מניית מלאנוקס מתחזקת ב-0.8% בנאסד"ק

15:35 - כלכלת ארה"ב צמחה ב-2.9% ברבעון השלישי, בעוד שצפי האנליסטים עמד על עלייה של 2.5%. בנוסף, הוצאות הצרכנים עלו ב-2.1% ברבעון שעבר ושיעור האינפלציה עלה ב-1.4%.

14:00 - החוזים העתידיים על המדדים בוול סטריט מנבאים פתיחה יציבה למסחר היום. המסחר יושפע מאוד ממניות אלפבית ואמזון שדיווחו אתמול על תוצאות כספיות, וכן מנתון התמ"ג.

אייל וולדמן, מנכ"ל מלאנוקס, צילום: אוראל כהן אייל וולדמן, מנכ"ל מלאנוקס | צילום: אוראל כהן אייל וולדמן, מנכ"ל מלאנוקס, צילום: אוראל כהן

בשעה 15:30 יפורסם נתון הצמיחה בארה"ב לרבעון השלישי, שצפוי לעמוד על 2.5%. שיעור האינפלציה שנגזר מנתון הצמיחה צפוי לעמוד על 1.3% ברבעון השלישי.

בשעה 17:00 יפורסם סנטימנט הצרכנים של של מישיגן, שצפוי לעמוד על 88.1 נקודות. בשעה 20:00 יפורסם מניין הקידוחים של חברת בייקר יוז.

מניות במרכז

מניית אמזון מאבדת 4.8% במסחר המוקדם לאחר שדיווחה על תוצאות כספיות מאכזבות. אלפבית עולה ב-1.3% אחרי פרסום התוצאות הרבעוניות שלה. ידווחו היום על תוצאות כספיות: אקסון מוביל, שברון ופיליפס.

מניית בייקר יוז קופצת ב-6% במסחר המוקדם אחרי שחברת הציוד לתעשיית הנפט דיווחה על שיתוף פעולה אפשרי עם ג'נרל אלקטריק.

מניית מלאנוקס מתרסקת ב-9.5% במסחר המוקדם. החברה דיווחה אמש לאחר תום המסחר על תוצאות כספיות" היא עמדה בציפיות האנליסטים בשורת ההכנסות והרווח, אך דיווחה על תחזית מאכזבת לרבעון הבא - הכנסות של 222-228 מיליון דולר, כאשר צפי האנליסטים עמד על 233.5 מיליון דולר.

גם חברת אלון USA דיווחה אתמול על תוצאות כספיות - החברה דיווחה על הפסד מתואם של 9 סנט ברבעון השלישי, בהתאם לתחזיות המוקדמות. בשורה התחתונה דיווחה החברה על הפסד של 8.8 מיליון דולר, לעומת רווח ברבעון המקביל.

 

13:30 - מניית אנהאוזר בוש INBEV יורדת ב-5.3%, זאת לאחר שיצרנית מותגי בירה כמו באדווייזר וסטלה ארטואה הורידה את תחזית הצמיחה שלה לשנה הנוכחית על רקע ירידה בצריכה הפרטית בברזיל. לעומת זאת, יצרנית התרופות הצרפתית סנופי היא מהמרוויחות הגדולות במסחר היום. המניה שלה מתחזקת ב-7.1% לאחר שהעלתה את תחזית הרווח שלה לשנה והודיעה כי היא מתכוונת להשלים תכנית רכישה חוזרת של מניות בשווי 3.5 מיליארד יורו (3.82 מיליארד דולר) עד סוף 2017.

 

10:15 - המסחר בבורסות אירופה נפתח ברובו בירידות, כאשר מדד Stoxx 600 האזורי יורד ב-0.9%.

במוקד המסחר היום: מניות הבנקים. מניית רויאל בנק אוף סקוטלנד עולה ביותר מ-4% למרות דיווחים על הפסד רבעוני של 469 מיליון ליש"ט - זאת בשל עלייה של 71% ברווחי חטיבת הבנקאות התאגידית והמוסדית. מניית BNP שהציג דו"חות חיוביים עם זינוק של 3.3% ברווח הנקי ברבעון שעבר עולה ב-0.4%.

מניית חברת התרופות נובו נורדיסק צונחת ב-17% לאחר שדיווחה על צניחה של 3% ברווח הנקי בתשעת החודשים הראושנים של השנה בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד ועל חולשה במכירות בארה"ב. בעקבות כך נאלצה החברה לחתוך את תחזית המכירות והרווח התפעולי.

09:45 - כלכלת צרפת צמחה ברבעון השלישי בשיעור הנמוך מהצפוי, על רקע המשך החולשה בצריכה הפרטית, ירידה בהשקעות העסקיות והשפעת פיגועי הטרור על התיירות.

הכלכלה השנייה בגודלה בגוש היורו צמחה ברבעון האחרון ב-0.2% לעומת הרבעון השני, אז התכווצה ב-0.1%. תחזיות האנליסטים ציפו להתרחבות של 0.3%. הצריכה הפרטית בצרפת, הנחשבת לרוב לאחד מעומדי התווך של הצמיחה הכלכלית, גמגמה ברבעון שעבר. על פי הנתונים, הוצאות משקי הבית נותרו ללא שינוי לעומת הרבעון השני. שר האוצר מישל סאפה אמר בתגובה לנתונים כי יהיה קשה לממשלה לעמוד ביעד צמיחה של 1.5% שהציבה.

הולנד. ספג מכה, צילום: רויטרס הולנד. ספג מכה | צילום: רויטרס הולנד. ספג מכה, צילום: רויטרס

נתוני הצמיחה החלשים מהווים פגיעה נוספת בנשיא פרנסואה הולנד, שהתחייב כי יצליח לאושש את הכלכלה ולהוריד את שיעור האבטלה. מנהיג המפלגה הסוציאליסטית אמר כי יחליט עד סוף השנה הנוכחית אם ירוץ לכהונה נוספת בבחירות שיתקיימו במאי השנה הבאה. אולם, הוא הדגיש כי לא יתמודד אם שיעור האבטלה לא יהיה במגמת ירידה.

 

09:20 - בעקבות התחזקות ההערכות כי מתקרבת העלאת הריבית בארה"ב, מתחזק הדולר לשיא של שלושה חודשים מול הין היפני. המטבע האמריקאי עולה ב-0.1% ונסחר סביב 105.4 ין לדולר. בתוך כך הניקיי ננעל בעלייה של 0.6%.

 07:20 - המסחר בבורסות אסיה מתנהל הבוקר (ו') במגמה מעורבת, כשבמקביל תשואות האג"ח רושמות עליות. כך למשל התשואה על אג"ח יפני לעשר שנים עולה ב-0.044%. 

המסחר מתנהל בין היתר על רקע פרסום נתוני מאקרו ביפן, לפיהם מדד המחירים לצרכן בספטמבר ירד ב-0.5% בהשוואה שנתית - חודש שביעי רצוף של ירידות ונתון התואם את צפי האנליסטים. גם הוצאות בתי האב ירדו ב-2.1%. עם זאת, התפרסמו גם נתונים חיוביים, ובהם ירידה בשיעור האבטלה - מ-3.1% באוגוסט ל-3% בחודש שעבר. על כל מחפש עבודה נרשמו 1.38 משרות - השיעור הגבוה מאז אוגוסט 1991, אז התפוצצה בועת הנכסים ביפן.

"מחזורי המסחר המוגברים באזור אסיה-פסיפיק מצביעים על כך שמתנהל מעבר מאיגרות חוב למניות", כך אמר מייקל מקרת'י, אסטרטג שווקים בכיר בחברת CMC Markets, "תשואות האג"ח גבוהות ברחבי האזור נרשמות בהמשך למכירות שהחלו לאחר פרסום נתוני תמ"ג טובים מהצפוי בבריטניה, וחלק מהכסף עושה דרכו למניות". אתמול התפרסם כי כלכלת בריטניה צמחה ברבעון השלישי ב-0.5% - מעל התחזיות.

המשקיעים ממתינים לנתוני התמ"ג לרבעון השלישי בארה"ב, שיתפרסמו ב-15:30 (שעון ישראל). לפי צפי האנליסטים של CNBC, הצמיחה עשויה להגיע לרמה של 3% ויותר.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות