אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד לחששות: ליגת הנשים בכדורסל תיפתח כמתוכנן צילום: אוראל כהן

בניגוד לחששות: ליגת הנשים בכדורסל תיפתח כמתוכנן

איומי ההשבתה הוסרו לאחר שמינהלת הליגה קיבלה אתמול העתק ממסמך ההתחייבות של המדינה להעביר כסף אליה ואל הקבוצות - בסך 4.95 מיליון שקל

28.10.2016, 14:28 | שירות כלכליסט

למרות ששלשום (ד') בלילה הכריזה מינהלת ליגת הנשים בכדורסל כי עונת 2016/17 לא תצא לדרך, היא לבסוף החליטה לפתוח את עונת המשחקים כמתוכנן ביום שני הקרוב.

ההחלטה התקבלה אחרי שהמינהלת קיבלה אתמול את העתק מסמך ההתחייבויות של המדינה, משרד הספורט, משרד האוצר והטוטו, להעברת כספים.

 , צילום: ראובן שוורץ צילום: ראובן שוורץ  , צילום: ראובן שוורץ

במסמך שהוגש קודם לכן לבג"ץ התחייבה המדינה להעביר לכל אחת מקבוצות ליגת העל, סכום של 450 אלף שקל בעונה הקרובה, זאת לעומת 153 אלף שקל לכל קבוצה בעונה הקודמת. בסה"כ התחייבה המדינה לסכום כולל של 4.95 מיליון שקל. פרט להקצבה לתשע קבוצות הליגה, יתווספו 900 אלף שקל למינהלת. בנוסף, התחייבה המדינה להחזיר את חובה מהעונה הקודמת בסך 800 אלף שקל.

עם זאת לפי המינהלת, יש עדיין התחייבויות נוספות שהמדינה לא עמדה בהן. לפי הודעתה, "המדינה התעלמה בהתחייבותה מסעיפים מהותיים בתקציב: מענקי שחקניות ישראליות, מענקי הישגיות ומענקים לקבוצות המשתתפות בגביעי אירופה כפי שמקבלים הגברים. ניסיון העבר מלמד שהמדינה לא עמדה בהתחייבויותה, הגם שהיו מעוגנות במסמכים בכתב ולכן המינהלת מבקשת מבג"ץ שידאג לכך שאכן המדינה תעמוד בכך".

יו"ר המינהלת רו"ח איריס שטרק מסרה כי "במידה שהמדינה תעמוד במכלול ההתחייבות כפי שהוגשו לבג"ץ, מדובר בתוספת תקציבית בהשוואה לשנים הקודמות. עם זאת, לנוכח העובדה שהתחייבויות המדינה בעונה שעברה לא קוימו, ובמיוחד לנוכח העובדה שהוראות בג"ץ לא קוימו כיאות ע״י המדינה והמועצה להסדר ההימורים בספורט, המינהלת תעמוד על כך שהתחייבויות המדינה יקוימו הפעם במלואן – תחת פיקוח משפטי הדוק. רק בהתערבות בג"ץ ניתן לשנות את הסדר הישן של הפליית נשים בתקציבי ספורט, ואנו ממשיכים בתהליך המשפטי לביטול האפליה התקציבית ולהשגת פתרון שוויוני ארוך טווח. קולנו נשמע וימשיך להישמע, במגרשי הספורט ובמגרש הציבורי".

במחזור הראשון בליגה ביום שני יתקיים "המשחק הוורוד", במסגרת חודש המודעות הבינלאומי לסרטן השד בו תארח רמת השרון את מכבי רעננה שהצטרפה העונה לליגה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות