אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קלינטון על חידוש החקירה: "לפרסם מיד את כל העובדות" צילום: אימג'בנק, Gettyimages

קלינטון על חידוש החקירה: "לפרסם מיד את כל העובדות"

המועמדת הדמוקרטית לנשיאות הגיבה על ההחלטה לפתוח מחדש את החקירה בפרשת האימיילים שלה: "בטוחה שה-FBI לא תשנה את המסקנה מיולי - לסגור את התיק"

29.10.2016, 08:53 | שירות כלכליסט

המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב, הילארי קלינטון, דורשת מה-FBI להסביר באופן מיידי את ההחלטה לפתוח מחדש את החקירה בפרשת האימיילים שלה, והביעה את ביטחונה בכך שהחקירה החדשה לא תניב דבר. היא אמרה כי נודע על חידוש החקירה מהתקשורת, וכי לא קיבלה שום מסמך בעניין.

קראו עוד בכלכליסט

"ההצבעה בבחירות כבר החלה, ולעם האמריקאי יש זכות לדעת את כל העובדות", אמרה אמש קלינטון לכתבים באייווה, כמה שעות לאחר שפורסם כי ראש ה-FBI ג'יימס קומי הודיע לבכיר בבית הנבחרים כי לבולשת הפדרלית נודע על אימיילים של קלינטון שנראה כי הם רלוונטיים לחקירה בעניינה, ולכן נערכת בדיקה חדשה. לדברי המועמדת להנשיאות, "אם ה-FBI שולחת מכתב לחברי קונגרס, עליה לשתף את מה שידוע להם עם העם האמריקאי. אז בואו נוציא את זה החוצה".

קלינטון הוסיפה: "ראש ה-FBI בעצמו אמר שהוא לא יודע אם המיילים המדוברים הם משמעותיים או לא. אני בטוחה כי לא משנה מה הם, הם לא ישנו את המסקנה שאליה הגיעו ביולי, לסגור את התיק". לדבריה, "על ה-FBI להסביר מיד את הגילויים החדשים, מה שהם לא יהיו, כדי שנוכל להתמקד באתגרים החשובים העומדים בפני העם האמריקאי, ולבנות עתיד טוב יותר עבור המדינה שלנו".

קלינטון וטראמפ, צילום: גטי אימג קלינטון וטראמפ | צילום: גטי אימג'ס קלינטון וטראמפ, צילום: גטי אימג

המועמדת הדמוקרטית סבורה כי לפרשה החדשה לא תהיה השפעה על החלטת הבוחרים: "הם כבר קבעו את עמדתם בפרשת המיילים, וכעת הם בוחרים נשיא חדש".

ה"ניו יורק טיימס" דיווח כי כי האימיילים החדשים שנבדקים נחשפו במהלך חקירת פרשת ה"סקסטינג" (התכתבויות מיניות) של חבר הקונגרס לשעבר אנתוני ווינר, יהודי דמוקרטי שהיה עד לאחרונה בעלה של הומה אבדין, העוזרת הקרובה ביותר של קלינטון זה שנים. לפי ה"ניו יורק טיימס", האימיילים החדשים נמצאו במכשירים השייכים לאבדין ולווינר. ה-FBI חוקר פרשה שבמסגרתה שלח ווינר, שהיה מעורב בעבר בשלל שערוריות מין אחרות, הודעות מיניות בוטות לנערה בת 15 מצפון קרוליינה.

יריבה הרפובליקני של קלינטון דונלד טראמפ, שטוען לאורך כל הקמפיין כי קלינטון מושחתת וכי סגירת החקירה בעניינה היא שערורייה, מיהר לברך את ה-FBI "על האומץ שלו לתקן את הטעות האיומה" ואמר: "השחיתות של קלינטון היא בהיקף שמעולם לא ראינו". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות42 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

42.
שום חקירה לא נפתחה נגד קלינטון . המכתב
שום חקירה לא נפתחה נגד קלינטון . המכתב של ראש FBI לראשי המפלגות בקונגרס אומר רק שהתגלו מיילים חדשים אצל העוזרת של קלינטון שצריכים להיבדק וזה ייקח כמה חודשים ! חבל שלא המתין עם ההודעה שלו עד אחרי הבחירות כי היא גרמה כבר נזק בלתי חוקי לקמפיין של קלינטון . כמובן שטראמפ שניצל מתבוסה ברגע האחרון , הפך מייד את ההודעה של ראש ה FBI לשקר כאלו נפתחה כבר חקירה . לא דובים ולא זבובים .  אלו שיטות של גבלס הנאצי וחבל יהיה אם הציבור האמריקאי יתפתה להן .
Hat  |  30.10.16
41.
הדמוקרטיה האמריקאית בסכנה בגלל הצעד השגוי מכל הבחינות
הדמוקרטיה האמריקאית בסכנה בגלל הצעד השגוי מכל הבחינות של קומיי ראש ה FBI שמשמעותו , התערבות בלתי חוקית של גוף פדרלי והשפעה על תוצאות המירוץ שלא כדין , ימים ספורים לפני ההכרעה הסופית . עכשיו , שני הצדדים אם יפסידו , כל אחד לחוד , יגיבו קשות הן במישור המשפטי והן בחוצות באופן כזה שיסכן את אישור התוצאות על ידי המחוקקים ובית המשפט העליון , וגם לא תהיה העברת הכוח באופן מסודר ושקט כנדרש , שידחה בהרבה זמן ויפגע במוניטין ובאינטרסים של ארצות הברית . זאת אחת ההערכות כתגובה לצעד החסר תקדים של ראש ה FBI שנחשד עכשיו על ידי רבים כנוטה לרפובליקאים ולטראמפ !
Hat  |  31.10.16
40.
אם לא יציג ראש ה אף בי איי
אם לא יציג ראש ה אף בי איי את החומר שגרם להודעתו , כל העסק הופך לשקשוקה פוליטית מסוכנת שאין מוצא ממנה שמסכנת את התוצאות הסופיות של הבחירות ובכלל את כל התהליך הדמוקרטי , מכיוון שגוף פדרלי התערב בפעם הראשונה בהיסטוריה והשפיע בבחירות שלא כדין , ימים ספורים לפני יום הבוחר ולאחר ש 20 מליון בוחרים כבר הצביעו בכל מדינות אמריקה .זאת דורשים הדמוקרטים וגם הרבה מנהיגים רפובליקאים אחראים שדואגים לדמוקרטיה באמריקה . טראמפ חסר האחריות , המסית והמניפולטור חוגג בינתיים כי ניצל ברגע האחרון מתבוסה אבל זה לא יעזור לו , כי רוב העם האמריקאי שלמד את אישיותו המעוותת והמסוכנת לא יבחר בו לנשיא , ברוב קטן או גדול . בעוד ימים ספורים טראמפ יורד מהבמה ההיסטורית לתהום הנשייה הפוליטי ויישאר בזיכרון הלאומי האמריקאי , כאנקדוטה עלובה ובזויה !
Scissors  |  30.10.16
39.
המערכת מושחתת המערכת מושחתת זועק טראמפ כבר חודשיים
המערכת מושחתת המערכת מושחתת זועק טראמפ כבר חודשיים בעצרות הבחירות שלו ומסית את ההמון נגד הממשל הפדרלי וזרועותיו השונות . על זה לא הולכים לכלא בארצות הברית . אבל ברגע שיצאה הודעת האף. בי. אי האחרונה , פתאום אליבא טראמפ הכל בסדר וכשר . כך בעצרות שלו ביומיים האחרונים . אפשר להתפוצץ מצחוק מהמניפולטור הזה שהוא אלוף השחיתות באמריקה כיום , ולבכות שהוא כמו פישפש הגיע בנתיים למעלה בשם מפלגה וותיקה ומכובדת באמריקה שלא יודעת מה לעשות עמו ועם המצב הפקופאלי שהכניס אותה  טראמפ . לא נותר לכולם אלא לשיר עכשיו את השלאגר , THE LADY IS A TRUMP ובתרגום חופשי , "הגברת היא זו...........ה" 
Scissors  |  30.10.16
38.
ברור שניכסון הואשם בגלל הפריצה שיזם למטה המפלגה
ברור שניכסון הואשם בגלל הפריצה שיזם למטה המפלגה הדמוקרטית , אבל השקרים שלו והסירוב לחשוף הקלטות לגופי החוק שעסקו בפרשה הפכו בסוף לכותרת הראשית וכסמן ימני למאבק לא חוקי של הרשות המבצעת ברשות המחוקקת באמריקה . חשבתי שאתה מבין את זה אבל כנראה שהראש שלך יותר מדי קבור בתחת של טראמפ .
Scissors  |  30.10.16
לכל התגובות