אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פניית הפרסה של ניסאן: האם בריטניה הבטיחה סיוע ליצרנית הרכב? צילום: אם סי טי

פניית הפרסה של ניסאן: האם בריטניה הבטיחה סיוע ליצרנית הרכב?

החברה הודיעה לפני כחודש לממשלת בריטניה כי היא שוקלת לסגור מפעלים בעקבות הברקזיט - וחזרה בה; דובר רה"מ הכחיש טענות על הסכם עמה

29.10.2016, 14:02 | בלומברג

ההחלטה של ניסאן מוטורס להמשיך את השקעותיה בבריטניה התקבלה לאחר שיצרנית הרכב הודיעה לממשלת בריטניה כי היא שוקלת סגירת מפעלים במדינה לאחר הברקזיט. כך על פי גורם המקורב לשיחות הפרטיות.

קראו עוד בכלכליסט

יצרנית הרכב היפנית הודיעה ביום חמישי שתתחיל ליצר את רכב SUV מדגם X-Trail ואת הדור החדש של רכבי ה"קשקאיי" במפעלה בסאנדרלנד, אנגליה. ואולם רק לפני חודש הזהירה ניסאן שייתכן שהעלאת תעריפים תפגע בהשקעותיה במפעל הרכב הגדול במדינה. השינוי הפתאומי העלה תהיו לגבי אפשרות שלניסאן הובטח סיוע ממשלתי בבריטניה.

יצרנית הרכב הבהירה היטב לממשלת בריטניה כי אם הרכב החדש לא ייוצר בבריטניה - המפעל ייסגר. כך על פי הגורם. במפעל מועסקים למעלה מ-7,000 עובדים והוא תומך בעוד 28 אלף משרות ספקים. הגורם אמר כי לא מדויק לתאר את הנקודות שהעלתה ניסאן כאיום – החברה "רק הציגה" את ההשלכות הבלתי נמנעות של העברת ייצורם של מודלים חדשים למפעלים אחרים באירופה.

מפעל של ניסאן, צילום: בלומברג מפעל של ניסאן | צילום: בלומברג מפעל של ניסאן, צילום: בלומברג

"אין שום עסקה מיוחדת עם ניסאן או תעשיית הרכב ככלל", אמר לכתבים בלונדון דוברה של ראשת הממשלה תרזה מיי.

שרת העסקים לשעבר אנא סובריי, קראה לממשלתה של מיי לחשוף אם הבטיחה להשתמש בכספי משלמי המסים כדי לפצות את תעשיית הרכב לאחר פרישתה של בריטניה מהאיחוד האירופי.

"מאוד אופתע אם לא ניתנה איזושהי ערבות לריכוך העלויות" אמרה סובריי בראיון ל-BBC ביום שישי. לטענתה, גורמים רשמיים בניסאן סיפרו לה לפני משאל העם על הברקזיט שנערך ביוני, כי תעריפי המכס הם החשש העיקרי שלהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות