אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העברית לא מבטיחה שתפתח את שנת הלימודים האקדמית גם בעוד שבועיים צילום: חיים צח

חוזרים לאקדמיה

העברית לא מבטיחה שתפתח את שנת הלימודים האקדמית גם בעוד שבועיים

האוניברסיטה לא תפתח את שנת הלימודים הבוקר בשל המחלוקת בנוגע לפתרון בעיית התקציב שלה. אלא שנשיא האוניברסיטה כלל לא ביטוח שהלימודים ייפתחו אפילו ב-13 בנובמבר

30.10.2016, 06:31 | עמרי מילמן

כפי שהצהירה בשבועות האחרונים, האוניברסיטה העברית לא פתחה הבוקר את שנת הלימודים החדשה בעקבות המחלוקת בנוגע לפתרון בעיית התקציב שלה. מועד תחילת הלימודים נקבע לעוד שבועיים אולם גם מועד זה אינו בהכרח סופי. בעוד נציגי האוניברסיטה מבקשים פתרון תקציבי שיאפשר להם להתמודד גם עם החוב הכולל של הפנסיות התקציביות, העומד על כ־1.4 מיליארד שקל, באוצר מתעקשים כי על האוניברסיטה להגיע לאיזון תזרימי, ורק לאחר מכן לקדם פתרון לחוב האקטוארי הענק.

מנחם בן ששון, נשיא האוניברסיטה העברית בירושלים, צילום: גיא אסיאג מנחם בן ששון, נשיא האוניברסיטה העברית בירושלים | צילום: גיא אסיאג מנחם בן ששון, נשיא האוניברסיטה העברית בירושלים, צילום: גיא אסיאג

במכתב שנשלח בסוף השבוע לסטודנטים כתב נשיא האוניברסיטה פרופ' מנחם בן־ששון כי "הדחייה מתחייבת מהתמשכות המו"מ עם הנציגים הממלכתיים (משרד האוצר וות"ת) על היקף ההתחייבות שלהם להשתתף בנטל התקציב של השנה הקרובה". במכתב ציין כי שנת הלימודים תיפתח ב־13 בנובמבר, עם ההסתייגות: "נכון לעכשיו".

עוד כתב בן־ששון: "לא יהיה אחראי לפתוח את השנה בחוסר ידיעה מה יהיה התקציב לשנה הקרובה. ההנהלה פועלת להבטיח את המשך פעילותה של האוניברסיטה לשנים רבות, ולכן הסכימה למינוי יועץ כלכלי חיצוני, רו"ח דוד ברוך".

מינוי ברוך, שכיהן בעבר בין היתר כסגן הממונה על התקציבים באוצר, הוסכם על ידי שני הצדדים, אולם בכל מקרה, הוא לא אמור למצוא פתרון מיידי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות