אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפידות נזכר להעביר את קופת הגמל שלו להפניקס שבניהולו צילום: אוראל כהן

לפידות נזכר להעביר את קופת הגמל שלו להפניקס שבניהולו

מנכ"ל חברת הביטוח החזיק קופה שהיקפה כ־2 מיליון שקל בבית ההשקעות אקסלנס שבשליטת הפניקס. הודיע על ההעברה סמוך להחלטה למזג את פעילות הגמל של שתי החברות

30.10.2016, 07:43 | רחלי בינדמן

אייל לפידות, מנכ"ל חברת הביטוח הפניקס, העביר באחרונה את קופת הגמל שלו בהיקף של 2 מיליון שקל מבית ההשקעות אקסלנס לחברה־האם הפניקס (100%). לפני חודש הודיעה חברת הביטוח כי תמזג את פעילות הגמל של בית ההשקעות לפעילות הגמל שלה, ותותיר את אקסלנס ללא חיסכון ארוך טווח.  

קראו עוד בכלכליסט

להפניקס פעילות גמל קטנה בהיקף של 3.5 מיליארד שקל, ואילו פעילות הגמל באקסלנס היא אחת הרגליים המשמעותיות, עם היקף נכסים מנוהל של 23.3 מיליארד שקל. ביוני האחרון הגישה הפניקס הצעת רכש למניות הציבור באקסלנס ומחקה אותו מן המסחר. הגם שבאקסלנס קיוו להמשיך ולהתנהל כבית השקעות עצמאי, ריחפה מעל האפשרות שהפניקס תבקש למזג את הפעילויות לאחר שמחקה את בית ההשקעות מהמסחר ועסקה שכזו כבר לא תיחשב כעסקת בעלי עניין.

מעניין שלפידות, המכהן בתפקידו מיוני 2009, ניהל עד כה את קופת הגמל באקסלנס ולא בחברה שבראשה הוא עומד. בעת שנכנס לתפקידו פיגרו תשואות החיסכון ארוך הטווח של הפניקס מאחור, מאחר שהשקיעה בנכסים שהתבררו כרעילים במשבר הגדול של 2008.

רק בארבע השנים האחרונות, תחת רועי יקיר כמנהל השקעות ראשי ושי יצחקי שעבד תחתיו כמנהל השקעות העמיתים (ועזב לפני חצי שנה), הצליחה הפניקס להדביק את הפיגור, ואף להצטרף לגופים המובילים בתשואות החיסכון ארוך הטווח. בארבע השנים האחרונות רשמה, למשל, קרן ההשתלמות של הפניקס תשואה מצטברת של 32.61%, בעוד קרן ההשתלמות של אקסלנס השיגה רק 29.02% בפרק זמן זה.

עבור אקסלנס, הן ברמת ההנהלה והן ברמת החברה, ההחלטה למזג את פעילות הגמל עם חברת הביטוח היתה בשורה קשה. העובדים, המאוגדים בהסתדרות, חוששים לגורלם, הגם שבהנהלת הפניקס מתחייבים כי לא יהיו פיטורים, וכי המיזוג נועד לנצל את כוח ההפצה החזק של הפניקס ואת מערך ניהול

ההשקעות שלה.

מאייל לפידות לא נמסרה תגובה. 

אייל לפידות, צילום: אוראל כהן אייל לפידות | צילום: אוראל כהן אייל לפידות, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות