אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדיל מתממש: מנכ"ל הליכוד ימונה למנכ"ל מכון היצוא צילום: צביקה טישלר

נחשף בכלכליסט

הדיל מתממש: מנכ"ל הליכוד ימונה למנכ"ל מכון היצוא

בימים הקרובים יתכנס דירקטוריון המכון ויאשר את מינויו של גדי אריאלי. באפריל נחשף כי רה"מ יוזם דיל פוליטי במסגרתו הציע למנכ"ל מכון היצוא דאז להיות שגריר באירופה ובמקביל הציע לאריאלי להחליפו

30.10.2016, 08:26 | רוני זינגר

מנכ"ל הליכוד גדי אריאלי ימונה למנכ"ל מכון היצוא הבא. בימים הקרובים ייתכנס דירקטוריון המכון ויאשר את מינויו. באפריל נחשף ב"כלכליסט" כי ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהיה אז עדיין גם שר הכלכלה, יוזם דיל פוליטי במסגרתו הציע למנכ"ל מכון היצוא דאז עופר זקס להיות שגריר באירופה ובמקביל הציע למנכ"ל הליכוד אריאלי את מכון היצוא. אריאלי טען אז כי אינו מכיר את הנושא ואילו זקס סירב להתייחס לנושא.

מאז כידוע אכן מונה זקס לשגריר ישראל באיטליה, אך תחתיו לא מונה איש וסמנכ"ל המכון שימש כמנכ"ל ממלא מקום.

כעת כאמור יושלם הדיל הפוליטי כפי שדווח, עם מינויו של אריאלי לתפקיד. מדובר במינוי פוליטי של נתניהו, שניסה בעבר לא פעם למצוא לאריאלי תפקיד ראוי חלופי. אריאלי מכהן כמנכ"ל הליכוד זה כעשר שנים ובשנים האחרונות עשה נתניהו מספר ניסיונות כדי למצוא לאריאלי מחליף, וכדי למצוא לאריאלי תפקיד מאתגר וחדש תחת זה שהוא ממלא זה זמן רב. אריאלי הוא חבר ליכוד שנים ארוכות והיה איש עסקים ויזם פרטי בטרם מונה לתפקידו הנוכחי.

קראו עוד בכלכליסט

בנימין נתניהו וגדי אריאלי, צילום: צביקה טישלר בנימין נתניהו וגדי אריאלי | צילום: צביקה טישלר בנימין נתניהו וגדי אריאלי, צילום: צביקה טישלר

ב-2013 הדיח נתניהו את אריאלי מתפקיד מנכ"ל המפלגה, אך כעבור זמן קצר הוא שב אליו. "אי אפשר לומר שמערכת היחסים בין אריאלי לנתניהו עכורה, אבל זה לא סוד שביבי ניסה למצוא מחליפים לגדי מספר פעמים בשנים האחרונות", מספר ליכודניק ותיק. כך עלו בשלוש השנים האחרונות שמם של קובי צורף ויוסי שלי, מקורבים לנתניהו ולישראל כץ, שהוצעו כמחליפים לאריאלי, אך המהלכים להחלפתו לא צלחו עד כה.

כאמור, מינויו של אריאלי דרוש עדיין את אישור דירקטוריון מכון היצוא, אך המינוי צפוי לעבור בלי בעיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
נהנתניהו עושה צחוק מהבבונים שלא מבינים כלום חחח
נהנתניהו עושה צחוק מהבבונים שלא מבינים כלום חחח נהנתניהו הפקיר את הבטחון לדוברמן   אזריה סרח תתעוררו ...  חזני סרח תתעוררו    רקב צווחת סתם מחזירה אותנו אחורה בזמן ... כל חלקה טובה נהרסת !!!  ליכוד עד שלא יהיה סדר לא אצביע !!!!
Toast  |  31.10.16
לכל התגובות