אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופקו נכנסת לתחום התרופות לחיות מחמד צילום: שאטרסטוק

אופקו נכנסת לתחום התרופות לחיות מחמד

חברת הביו-פארמה דיווחה כי בכוונתה למנף את הטכנולוגיה שבבעלותה כדי לפתח תרופות חדשניות לטיפול בבעיות רפואיות חמורות בחיות מחמד; שווי השוק המוערך בארה"ב - 14 מיליארד דולר

30.10.2016, 11:42 | אמיר רוזנבאום

חברת הביו-פארמה אופקו(OPKO), דיווחה בסוף השבוע שעבר כי היא נכנסת לתחום פעילות חדש - שוק התרופות (גנריקה) של חיות המחמד. על פי הדיווח, צוות הפיתוח של מוצרי הגנריקה יתפקד כיחידה עצמאית בתוך החברה וישתף פעולה עם 'אופקו ספרד', אשר פועלת כבר בשוק, ועם 'אופקו אירלנד' אשר פיתחה מספר מוצרי אונקולוגיה עבור בעלי חיים.

קראו עוד בכלכליסט

שוק מוצרי הבריאות של חיות המחמד בארה"ב מוערך בכ-60 מיליארד דולר כאשר 14 מיליארד דולר מתוכם נובעים ממכירת מוצרים טיפוליים בבעיות רפואיות חמורות, אותם מתכוונת אופקו לפתח. כלבים וחתולים הם חיות המחמד הנפוצות ביותר בעולם החיות לצד בני האדם. בארה"ב חיים כ-86 מיליון חתולים ו-78 מיליון כלבים ובאירופה חיים כ-99 מיליון חתולים ו-81 מיליון כלבים. על פי הערכות, ל-65% ממשקי הבית בארה"ב יש לפחות חיית מחמד אחת.

כלבים וחתולים , צילום: shutterstock כלבים וחתולים | צילום: shutterstock כלבים וחתולים , צילום: shutterstock

מעמדם של חיות המחמד התפתח במהלך השנים והם נחשבים כיום בעיני רבים לחלק משמעותי ובלתי נפרד מהמשפחה. חיות המחמד חיות יותר וכתוצאה מכך הן מפתחות מחלות הזהות למחלות הזדקנות של האדם, כגון דלקת פרקים, סרטן, השמנת יתר, מחלת כליות, סוכרת ומחלות לב.

"אופקו נמצאת בעמדה ייחודית שבה היא יכולה להציע מוצרי בריאות חדשים עבור חיות מחמד בהשקעה מינימלית תוך ניצול המשאבים והייצור הקיים שלה", כך אמר מנכ"ל ויו"ר החברה פיליפ פרוסט (Phillip Frost).

"אופקו מתכוונת למנף את הטכנולוגיה שבבעלותה כדי לפתח תרופות חדשניות לטיפול בבעיות רפואיות חמורות בחיות מחמד. החברה בונה את המלאי שלה ומתכוונת להשיק מספר תרופות ללא מרשם במהלך הרבעון הראשון של 2017, ועוד מבחר של תרופות מרשם ברבעון הרביעי של השנה הבאה. מוצרי האונקולוגיה של אופקו, שפותחו בעזרת 'אופקו אירלנד', נועדו לטפל בסוגי הסרטן השכיחים בבעלי חיים. מעל 6 מיליון כלבים ו-6 מיליון חתולים מאובחנים בכל שנה בארה"ב כחולים בסרטן, כך לפי ד"ר פרוסט.

פיליפ פרוסט מנכ"ל ויו"ר אופקו, צילום: בלומברג פיליפ פרוסט מנכ"ל ויו"ר אופקו | צילום: בלומברג פיליפ פרוסט מנכ"ל ויו"ר אופקו, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות