אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחר בחצות: מחיר הדלק יחצה שוב את רף ה-6 שקלים לליטר צילום: עמית מגל

מחר בחצות: מחיר הדלק יחצה שוב את רף ה-6 שקלים לליטר

מחירו של ליטר בנזין 95 נטול אוקטן בשירות עצמי יעמוד על 6.03 שקל - עלייה של 14 אגורות לליטר בהשוואה לחודש שעבר; מחיר ליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת יעמוד על 5.15 שקל - עלייה של 12 אגורות לליטר בהשוואה לחודש שעבר; שיעור המס מכל ליטר - 65%

30.10.2016, 11:31 | ליאור גוטמן

מחיר הבנזין צפוי להתייקר מחר (ב') בחצות בשיעור של כ-14 אג' לליטר. כך קבע היום מינהל הדלק שבמשרד האנרגיה.

ההתייקרות מיוחסת לעלייה במחיר חבית הנפט ובמחיר הבנזין באגן הים התיכון (התייקרות של כ-6% ביחס לחודש שעבר) כמו גל לעלייה בשער הדולר (התייקרות של כ-2.45% ביחס לחודש שעבר. לפיכך, ממחר בחצות מחיר ליטר בנזין (שירות עצמי, אוקטן 95) יתקבע על 6.03 שקל לליטר, זאת לעומת 5.89 שקל לליטר כיום. ההתייקרות הפעם חריגה כיוון שזו הפעם השניה בלבד שמחיר הליטר חוצה את רף ה-6 שקלים, כאשר הפעם האחרונה נרשמה ביוני (6.01 שקל לליטר אז).

קראו עוד בכלכליסט

התוספת בעד שירות מלא על ידי עובדי התחנה נשארת ללא שינוי ועל רמה של 19 אגורות לליטר. גם באילת תרשם התייקרות ולרמה של 5.15 שקל לליטר, עלייה של 12 אג' מהמחיר הנוכחי. תוספת בעד שירות מלא באילת נותרת ללא שינוי וברמה של 16 אג' לליטר.

לפי נתוני משרד האנרגיה קופת האוצר תמשיך להרוויח ממכירות הבנזין עם שיעור מס כללי שמגיע ל-65% מכל ליטר (בלו + מע"מ). יצוין שהכנסות המדינה ממכירת דלקים צפוית להגיע השנה לשיא של כ-20 מיליארד שקל.

 
תחנת דלק. עלייה של 14 אגורות לליטר, צילום: עמית מגל תחנת דלק. עלייה של 14 אגורות לליטר | צילום: עמית מגל תחנת דלק. עלייה של 14 אגורות לליטר, צילום: עמית מגל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
כולנו אשמים בעליה הזאת במחירי הדלק, אנחנו סוגדים
כולנו אשמים בעליה הזאת במחירי הדלק, אנחנו סוגדים לכסף ומוכנים לדרוס כל אחד המפריע לנו. צחקנו וזלזלנו בשכננו הערבים במדינות מסביב אך הם יוצאים במחאות בצורה ספונטנית על כל מה שלא מתאים להם , מדוע לא נילמד מהם??? ממחר כל הנהגים/ות שנוסעים ברכבם הפרטי לעבודה ולא מקבלים תשלום הוצאות דלק !! יסעו לעבודה ברכב ציבורי ואז ניראה איך הממשלה תגיב שכל המערכת תתעכב ותאחר לתפקד!? אם זה יקרא תראו שינוי ביחס הממשלה לאזרחיה, הפגנה פעילה ללא הפרעות ועימותים!! ומספיק לבצע זאת יום אחד !! מיד תראו שינוי.
Cupcake  |  30.10.16
לכל התגובות