אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חקירת קלינטון: "ייבחנו 650 אלף מיילים בלפטופ" צילום: אימג'בנק, Gettyimages

חקירת קלינטון: "ייבחנו 650 אלף מיילים בלפטופ"

מאות אלפי מיילים שנמצאו במחשבו האישי של חבר הקונגרס לשעבר אנתוני ווינר ייבחנו במסגרת חידוש החקירה נגד קלינטון. ייתכן כי אלפי מיילים קשורים לשרת הפרטי של מזכירת המדינה לשעבר. כמו כן דווח כי סוכני FBI ידעו על המיילים החדשים "לפני שבועות", אך עדכנו את ראש ה-FBI רק ביום חמישי

30.10.2016, 23:07 | ynet
לא פחות מ-650 אלף מיילים שנמצאו על מחשבו הנייד של חבר הקונגרס לשעבר אנתוני ווינר, בעלה בנפרד של יד ימינה של המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב, הילארי קלינטון, ייבחנו במסגרת החקירה שמתנהלת נגדו - שהובילה לכאורה גם לממצאים חדשים בחקירת פרשת האימיילים של מזכירת המדינה לשעבר. כך דווח הערב (א') ב"וול סטריט ג'ורנל". לפי העיתון, ייתכן כי אלפים מבין המיילים הגיעו מהשרת הפרטי של קלינטון - אותו שרת שעומד בלב חקירתה.

קראו עוד בכלכליסט

זמן קצר לפני כן דיווחו כלי תקשורת במדינה כי סוכני ה-FBI שהיו חלק מחקירת פרשת האימיילים של הילרי קלינטון כבר ידעו בתחילת החודש כי חומרים שנמצאו בחקירתו של ווינר עשויים להיות רלוונטיים גם לחקירתם – אך חיכו שבועות לפני שפנו לראש הבולשת הפדרלית. הגילויים החדשים, שעדיין לא ידוע מה טיבם, פורסמו בנקודה קריטית במרוץ – רק 11 ימים לפני יום הבחירות.

ראש ה-FBI, ג'יימס קומי, אמר עם פרוץ ההתפתחות האחרונה בפרשה כי הוא למד על הפרטים החדשים רק ביום חמישי האחרון, וביום למחרת שיגר מכתב לחברי קונגרס, ובכך לציבור, שבו הסביר כי הוא חושב שיש "לנקוט את צעדי החקירה הראויים כדי לאפשר לחוקרים לבחון את האימיילים הללו".

 

במכתב נוסף לכלל סוכני הבולשת הסביר קומי כי החלטתו חסרת התקדים לעדכן את הקונגרס בדבר החקירה החדשה סביב האימיילים הקשורים לקלינטון, ימים ספורים לפני הבחירות, באה "מכיוון שאנחנו בתקופת בחירות וראוי שהציבור האמריקני יידע על כך. מאידך, כיוון שעדיין איננו יודעים אם האימיילים שהתגלו בחקירה אחרת קשורים לקלינטון או לא, מובן שלא רציתי ליצור רושם לא נכון. הניסיון ליצור איזון במכתב קצר לקונגרס טומן בחובו סיכונים שדברים לא יובנו כהלכה, ורציתי שתשמעו זאת ישירות ממני".

 

 

קלינטון וטראמפ, צילום: רויטרס קלינטון וטראמפ | צילום: רויטרס קלינטון וטראמפ, צילום: רויטרס

כמה שעות אחרי ההודעה הדרמטית אמר גורם אמריקני רשמי כי האימיילים החדשים שהתגלו ושקשורים לחקירת קלינטון לא באו משרת האימייל הפרטי שלה – זה שעמד במרכז החקירה. מדובר באלפי אימיילים, ולפי רשת "פוקס" עד כה לא נמצא בהם מידע מסווג. "ניו יורק טיימס" חשף שהאימיילים החדשים נמצאו במסגרת החקירה העוסקת בפרשת ה"סקסטינג" (ההתכתבויות המיניות) של חבר הקונגרס לשעבר אנתוני ווינר, יהודי דמוקרטי שהיה עד לאחרונה בעלה של הומה אבדין, העוזרת הקרובה ביותר של קלינטון זה שנים. לפי הדיווח ב"ניו יורק טיימס",

האימיילים החדשים נמצאו במכשירים השייכים לאבדין ולווינר. ה-FBI חוקר פרשה שבמסגרתה שלח ווינר, שהיה מעורב בעבר בשלל שערוריות מין אחרות, הודעות מיניות בוטות לנערה בת 15 מצפון קרוליינה.

פרשת האימיילים של קלינטון מלווה את מזכירת המדינה לשעבר זה כשנה ומסבכת מאוד את הניסיון שלה להפוך לנשיאה הראשונה בתולדות ארה"ב. בשנה שעברה נחשף כי בעת שהייתה מזכירת המדינה השתמשה קלינטון בניגוד לנהלים בשרת פרטי לצורך התכתבויות אימייל הקשורות לעבודתה, וכי רבים מהאימיילים שעברו בשרת הזה היו מסווגים – וכך עלולים היו להיגנב ולהגיע לגורמים עוינים.

אחרי חקירה של חודשים ה-FBI אמנם הסתפק בביקורת על קלינטון וניקה אותה מחשדות חמורים, אבל בשבועות האחרונים נחשפים, גם באמצעות אתר ההדלפות "ויקיליקס", עוד ועוד מסמכים והתכתבויות המעידים על התנהלות בעייתית של קלינטון ואנשיה בפרשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
ממש לא מבין את הילארי, למה היא היתה
ממש לא מבין את הילארי, למה היא היתה צריכה לעשות את השטות הזאת.  הדבר מעיד על חוסר שיקול דעת וחוסר אחריות מצידה. בצה"ל למשל מקפידים על כך, שלא לקחת שום מסמך או לפטופ הביתה. ומי שעשה כן, דינו פיטורים והעמדה לדין. אותו הדבר חייב להיות גם בארה"ב. הילארי כשלה, בפגיעת ביטחון מדינתה ועליה לשלם על כך. אסור לטאטא את הדבר מתחת לשטיח ולטמון את הראש בחול. יש לפעול בהתאם לחוקת ארה"ב, בהתאם למקרה. לי אישית, אין כל התנגדות שהילארי תיבחר, אך מעשיה בעבר מעידים, על אישיות קלת דעת. 
Pin  |  31.10.16