אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ישראל היא הזדמנות מצויינת עבור פוג'יטסו"

ראיון כלכליסט

"ישראל היא הזדמנות מצויינת עבור פוג'יטסו"

ענקית הטכנולוגיה היפנית-גרמנית הודיעה היום על פתיחת נציגות מקומית. מייקל קיגן, סגן נשיא בכיר בחברה הגיע לישראל ושוחח עם "כלכליסט" על האתגרים שעומדים בפני פוג'יטסו כיום

31.10.2016, 15:45 | רפאל קאהאן
פוג'יטסו (Fujitsu) הודיעה היום (ב') על פתיחת נציגות חדשה בישראל. החברה היא החמישית בגודלה בעולם ה-IT וטכנולוגיית מידע ותקשורת והגדולה ביפן על פי נתוני המכירות שפורסמו על ידי גרטנר במרץ 2015. הכנסותיה לשנת הכספים 2015 הסתכמו ב 46 מליארד דולר והיא מעסיקה כ-160 אלף עובדים בלמעלה מ-100 מדינות ברחבי העולם.

קראו עוד בכלכליסט

לחברה, סל מוצרים ושירותים שכולל מגוון פתרונות בתחום טכנולוגיית מידע, תשתיות תקשורת ושירותים והכל בראייה של תשתיות ענן מקומי, ציבורי או ענן היברידי. החברה אף מדורגת בין חמשת הספקים המובילים של שרתים בעולם. המוצרים שיסופקו לשוק הישראלי מיוצרים במפעל החברה באוגסבורג, גרמניה. תזכורת לרכישה של סימנס על ידיה.

מייקל קיגן, סגן נשיא בכיר וראש חטיבת מוצרים EMEAI בפוג מייקל קיגן, סגן נשיא בכיר וראש חטיבת מוצרים EMEAI בפוג'יטסו מייקל קיגן, סגן נשיא בכיר וראש חטיבת מוצרים EMEAI בפוג

את הסניף בישראל נבחר להקים ולנהל רענן ביבר שכיהן קודם לכן בתפקידים בכירים ב-Dell, VMware ועוד חברות גדולות. הסניף צפוי להתמקד בהתחלה בשיווק של מוצרי החברה, אך יכול מאוד להיות שהוא יהווה מקפצה לרכישה של חברה בישראל ולהקמה של מרכז מו"פ מקומי.

מייקל קיגן, הוא סגן נשיא בכיר בפוג'יטסו ומנהל איזור EMEAI בחברה. לישראל הוא הגיע כדי להראות את העניין של פוג'יטסו בישראל. "ישראל היא הזדמנות מצויינת עבור פוג'יטסו. אנחנו אמנם נכנסים באיחור, אבל מדובר בשוק עם הוצאות IT גדולות יחסית לגודלו ובעל מאפייני חדשנות מעניינים ביותר.אם תוסיף לכך את תחום הסטארט-אפים המפותח מאוד כאן, יש לנו את כל הסיבות להיות נוכחים."

הנדסה יפנית וגרמנית

קיגן מודע לכך שלחברה שלו יש חותמת שמבדילה אותה ממתחרותיה האמריקאיות והאסייתיות. "הד.נ.א של החברה מבוסס על שילוב בין יפן וגרמניה ומאפשר לנו לספק איכות גבוהה ביותר. אנחנו מציעים הנדסה יפנית-גרמני". לא לחינם, קיגן מתהדר במקורות הגיאוגרפיים והתרבותיים של החברה. בעולם בו רוב מוצרי החומרה מורכבים בסין, פוג'יטסו היא אחת החברות היחידות שעדיין מייצרת את מוצריה ברובם באירופה.

אחת הבעיות של החברה היא שלא מכירים אותה. דל, HP, לנובו, אייסר ודומותיהן תופסות יותר מודעות בקרב הציבור.

"זה נכון שלפוג'יטסו יש שם יותר נחבא אל הכלים, בייחוד ביחס למתחרינו האמריקאים הנלהבים", עונה קיגן בחיוך שנשמע היטב מבעד לאפרכסת, "אבל אסור לשכוח שאנחנו אחת מ-5 חברות ה-IT הגדולות בעולם כיום. אנחנו יודעים לספק את הטכנולוגיה הטובה ביותר ללא שום ספק".

האם ישנם תחומים או שווקים בהם אתם יותר פעילים?

"בעבר היינו חברה שפחות התמקדה בורטיקאלים מסוימים. אך כיום ניתן לומר שהשווקים החשובים שלנו הם הממשלתי, ביטחוני והפיננסים - בנקים וחברות אשראי ודומותיהן. העתיד של שוק הטכנולוגיה בוודאי כולל הליכה לכיוון הדיגיטליזציה של שירותי ה-IT. אבל זה לא נכון באופן מוחלט".

IT היברידי

"עולם ה-IT המסורתי ימשיך להוות ממד חשוב עבור חברות רבות", מוסיף קיגן. "על כל אובר, עדיין ישנן הרבה מאוד חברות שמעוניינות לשמר את תשתית הטכנולוגיה שלהן. זו הסיבה שאנחנו מעוניינים לספק משהו שאנחנו מכנים IT היברידי, יכולת לשלב בין ההיצע המסורתי לבין יכולות דיגיטליות מתקדמות".

רענן ביבר מנכ"ל פוג רענן ביבר מנכ"ל פוג'יטסו ישראל רענן ביבר מנכ"ל פוג

האם אתם פעילים בתחום הענן למשל?

"אנחנו לא מתכננים להתחרות באמזון. אבל אין זה אומר שפוג'יטסו לא יודעת לספק שירותי ענן. ההתמחות שלנו היא יותר בתחום הענן הפרטי, אבל אנחנו יודעים גם לספק שירותי ענן ציבורי לא פחות טוב מהמתחרים".

הכניסה של החברה לישראל מעמיד אותה במאבק מול שתי מתחרות ותיקות, Dell ו-HP. את שתיהן רענן ביבר שיכהן כמנכ"ל הפעילות בישראל, מכיר היטב והן לא מפחידות אותו. "ישנם שני שווקים שמעניינים אותנו בישראל, אחד בתחום ההייטק והשני בתחום ה-OEM כגון אמדוקס ונייס. גם שני השווקים הממשלתיים הגדולים בישראל, הביטחוני והממשלתי מהווים מטרה עיקרית עבורנו.

"עם זאת בשוק הבטחוני אנחנו מוגבלים מבחינת מכירת חומרה בגלל שאחת הדרישות היא לציוד שמיוצר בארה"ב - מה שלא מאפשר לנו להשתתף. אבל אספקת שירותים אינה מהווה בעיה עבורנו וזו נישה שנדע להתחרות בה. ההגבלות על השוק הממשלתי חמורות פחות - כך שני מאמין שנוכל להשתתף במכרזים שם ביתר קלות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות