אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בינת שוורץ הודיעה: עוזבת באופן מיידי את ראשות מינהל התכנון צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

בינת שוורץ הודיעה: עוזבת באופן מיידי את ראשות מינהל התכנון

שוורץ לא נעתרה לבקשת בית המשפט העליון להאריך את כהונתה בשלושה חודשים עד שיימצא לה מחליף - והודיעה כי היא עוזבת את תפקידה לאלתר

31.10.2016, 14:48 | אביב גוטר

בינת שוורץ מסיימת את תפקידה כמנהלת מינהל התכנון - כך נודע ל"כלכליסט".

יום לאחר הדרמה שנערכה בבית המשפט העליון שבו נתבקשה שוורץ על ידי הרכב השופטים להאריך את כהונתה בשלושה חודשים נוספים על מנת לאפשר למשרד האוצר למצוא מחליף ראוי, בחרה שוורץ שלא להיעתר לבקשה ותעזוב עוד היום את תפקידה. בכך היא מסיימת קדנציה בת כחמש שנים.

קראו עוד בכלכליסט

בדיון שנערך אמש בנוגע לעתירה שהוגשה נגדה על ידי עמותת אדם טבע ודין (אט"ד) בשל ניגודי עניינים שבהם הייתה מעורבת, הפתיעה שוורץ את הנוכחים והודיעה כי היא אינה מעוניינת להאריך את כהונתה בשנה נוספת עד תום חודש יולי, כפי שביקש ממנה שר האוצר משה כחלון בחודש יולי האחרון.

שעות ספורות לאחר מכן עתרה אט"ד לבג"ץ כנגד ההחלטה. בג"ץ התיר להאריך את כהונתה בשלושה חודשים בלבד, שמסתיימים מחר, ב-31 באוקטובר, וזאת עד להכרעה בעתירה. במקביל קבע בית המשפט כי על המדינה להגיב תוך 20 יום לדרישת אט"ד לקבל את חומרי הבדיקה בעניינה של שוורץ והורתה למדינה לנמק מדוע לא תופסק כהונתה.

עתירה של אט"ד מבוססת על ממצאים שהתקבלו כי שוורץ פעלה בניגוד להסדר ניגוד העניינים שעליו חתמה במספר אירועים שהיו יכולים להיטיב עם לקוחותיו של בן זוגה דוד רוסו, בעל חברה לייעוץ כלכלי ותכנון המספקת שירותים למספר רב של קיבוצים ומושבים. לפיכך, אט"ד מבקשת להפוך את הצו על תנאי לקבוע ולהורות על סיום מיידי של כהונתה של שוורץ.

בינת שוורץ, צילום: צביקה טישלר בינת שוורץ | צילום: צביקה טישלר בינת שוורץ, צילום: צביקה טישלר

לעומת זאת, עמדת המדינה נותרה בעינה ולפיה אין מניעה להאריך את כהונתה של שוורץ, שזוכה להערכה גדולה מצד שר האוצר ומהנהלת המשרד. באוצר טוענים כי המשך כהונתה של שוורץ הוא חיוני נוכח משבר הדיור זאת בכדי להשלים תוכניות בעלות היקף נרחב המקודמות בימים אלה כמו התוכנית האסטרטגית לדיור, פירוק ועדות התכנון המרחביות ותמ"א 1, שאמורה לשלב בין תוכניות מתאר ארציות שונות ומקודמת מאז 2013.

חקירת ניגודי העניינים של שוורץ החלה במאי 2015, אז פתחה המשטרה בחקירה בעקבות עתירה של אט"ד לבג"ץ. הממצאים הועברו לפרקליטות המדינה, שהחליטה על הליך משמעתי ולא פלילי, ובעקבות כך הועבר התיק לטיפול נציבות שירות המדינה. הנציבות קבעה כי אין מקום לנקוט בהליך משמעתי נגד שוורץ בנימוק כי מעשיה נעשו בגלוי והיו נתונים לביקורת. עם זאת, במאי השנה החליט פרקליט המדינה, שי ניצן, החליט לפתוח בחקירה נוספת בחשד כי השתתפה בדיונים בניגוד להסדר ניגוד העניינים שעליו היא חתומה.

ב-18 ביולי הגישה נציבות המדינה את ממצאיה למנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, וציינה במסקנותיה כי בשלושה אירועים שוורץ לא הקפידה די הצורך על תנאי הסדר ניגוד העניינים. עם זאת נכתב כי היא "לא פעלה מתוך רצון לקדם את ענייניו" של בן זוגה וכי "לא הוכח יסוד של שחיתות". לפיכך, הוחלט כי הטיפול המשמעתי יעבור לבאב"ד, שהחליט לרשום לה התראה בעקבות שימוע שערך לה. באב"ד ציין, כי החליט להסתפק בהליך זה מכיוון שמדובר בשלושה אירועים נקודתיים מתוך מכלול רב של אירועים שבהם טיפלה במהלך חמש שנות כהונתה, ומשום שהתרשם כי פעולות אלה לא נעשו במטרה לקדם את פעולותיו של בן זוגה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
היתכן כי גברת בינת שוורץ עזבה תפקיד אחראי וחשוב מהיום למחר סתם?
היתכן כי גברת בינת שוורץ עזבה תפקיד אחראי וחשוב מהיום למחר סתם? - ב - 18 ביולי הגישה נציבות המדינה את ממצאיה למנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, וציינה במסקנותיה כי בשלושה אירועים שוורץ לא הקפידה די הצורך על תנאי הסדר ניגוד העניינים. עם זאת נכתב כי היא "לא פעלה מתוך רצון לקדם את ענייניו" של בן זוגה וכי "לא הוכח יסוד של שחיתות". לפיכך, הוחלט כי הטיפול המשמעתי יעבור לבאב"ד, שהחליט לרשום לה התראה בעקבות שימוע שערך לה. באב"ד ציין, כי החליט להסתפק בהליך זה מכיוון שמדובר בשלושה אירועים נקודתיים מתוך מכלול רב של אירועים שבהם טיפלה במהלך חמש שנות כהונתה, ומשום שהתרשם כי פעולות אלה לא נעשו במטרה לקדם את פעולותיו של בן זוגה...
Olga Lr  |  27.09.17
לכל התגובות