אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכסוך בבורסה בתל אביב מסלים: העובדים פתחו בעיצומים צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

הסכסוך בבורסה בתל אביב מסלים: העובדים פתחו בעיצומים

הוועד הנחה את העובדים לא לעבוד שעות נוספות, ולהקדים את הגעתם לעבודה כך שיסיימו בשעה 15:30. הוועד טוען לסחבת בחידוש ההסכם הקיבוצי

01.11.2016, 07:15 | גולן חזני ורחלי בינדמן

עובדי הבורסה לני"ע פתחו בעיצומים. ל"כלכליסט" נודע כי אתמול ועד העובדים שיגר מכתב לעובדים, שבו הורה להם שלא יעבדו שעות נוספות באותו היום. בנוסף הונחו העובדים להקדים מהיום את הגעתם לעבודה, כך שיסיימו את 7.5 השעות היומיות הנדרשות ב־15.30. מהלך זה עלול לפגוע בפעילות הבורסה אם כי לא במסחר, שכן ככל הידוע התורנויות יימשכו.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי הוועד, ישנה סחבת במגעים לחידוש ההסכם הקיבוצי שתם בסוף 2015 והמגעים להסכם חדש היו אמורים להתחדש ברבעון הראשון של השנה. "ההנהלה לא רק מדשדשת במו"מ, אלא גם חוזרת מהבנות והסכמות", נטען.

בשבוע הבא אמורים ראשי הבורסה להיפגש עם העובדים ועם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, בניסיון להגיע להסכמות. במכתב לעובדים ציין הוועד כי גיבש מסמך המצביע על הפער בין הצדדים כדי להביאו בפני ניסנקורן, אולם לאחר שגובש המסמך "התברר כי ההנהלה ביצעה מחטף, שבמסגרתו הוסיפה פערים, חלקם נולד לצורך שיפור עמדות בדיון. נדמה שגורמי הנהלה מנסים לבצע מהלכים מעל לראשו של ועד העובדים. גילינו סבלנות אין קץ, אולם ההנהלה גוררת רגליים באופן המעיד כי פניה אינן לפתרון. ההנהלה סבורה שניתן לחצות את מועד שינוי מבנה הבעלות בלא שייכרת הסכם קיבוצי המסדיר זכויות העובדים".

"עובדי הבורסה אינם כלים על לוח השחמט של היו"ר אמנון נויבך. מי שמצפה מאיתנו להכרה בחשיבות שינוי מבנה הבעלות חייב להכיר בזכויותינו כעובדים. לא ניתן לנויבך להתל בנו". הוועד מציין כי הצעדים שהוא נוקט נעשים בגיבוי ההסתדרות.

בתוך כך התבקש שוקי אורן, לשעבר החשב הכללי במשרד האוצר, להופיע היום בפני ועדת האיתור למנכ"ל הבורסה, כך נודע ל"כלכליסט". שמו מתווסף למועמד הבולט כרגע לתפקיד, חבר הנהלת בנק לאומי איתי בן זאב. אורן כיהן בעבר כמנכ"ל לאומי שוויץ ובתפקידו האחרון היה מנכ"ל קרדן אן.וי. גם דן ללוז, יו"ר מגדל שוקי הון לשעבר, יופיע היום בפני ועדת האיתור.

בניין הבורסה, צילום: אוראל כהן בניין הבורסה | צילום: אוראל כהן בניין הבורסה, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות