אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שנה לרפורמת הקורנפלקס: לא גויס אפילו מפקח אחד צילום: עומר מסינגר

שנה לרפורמת הקורנפלקס: לא גויס אפילו מפקח אחד

מנהל שירות המזון הארצי אמר אתמול בדיון בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות כי מתוך 50 המפקחים שאושרו למשרד הבריאות לא גויס איש. יו"ר הוועדה, ח"כ אלי אלאלוף, דרש דיווח על איוש המשרות בתוך שלושה חודשים

01.11.2016, 08:48 | נורית קדוש

למרות שחלפה כשנה מאז אושר חוק בריאות המזון המכונה רפורמת הקורנפלקס ושלושה חודשים מאז נכנס לתוקף כהוראת שעה, עדיין לא גויס איש מ־50 המפקחים שאושרו למשרד הבריאות. כך עולה מדבריו של אלי גורדון, מנהל שירות המזון הארצי בדיון שקיימה אתמול ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת בהשתתפות משרדי הבריאות והחקלאות וגורמים נוספים הקשורים לרפורמה. גורדון הסביר כי טרם אוישה משרה מבין 50 התקנים שהוקצו לרשות המזון במסגרת החוק, בעיקר לצורכי פיקוח וייעוץ משפטי, זאת בשל עיכוב הנובע מהצורך בקיום מכרזים למשרות אלה.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר הוועדה ח"כ אלי אלאלוף דרש לזרז את איוש המשרות ואמר: "ראשית יש לאייש את המשרות בשטח. אני דורש דיווח בכתב תוך שלושה חודשים על ההתקדמות באיוש המשרות". גורדון חשף עוד כי מאז כניסת הרפורמה לתוקף הוגשו 1,948 בקשות יבוא מקוונות.

בדיון אושרו פה אחד תקנות המאפשרות למשרד הבריאות להפחית עיצומים כספיים שהוטלו על עוסקים במזון אשר הפרו את החוק, בשל נסיבות אישיות או חשש לקריסת עסק. יו"ר איגוד הווטרינרים ברשויות המקומיות, משה רפאלוביץ, טען כי "בביקורות שאנו עורכים מתגלות תקלות קשות במפעלים ובמשחטות".

ח"כ אלאלוף. "לזרז את איוש המשרות", צילום: עומר מסינגר ח"כ אלאלוף. "לזרז את איוש המשרות" | צילום: עומר מסינגר ח"כ אלאלוף. "לזרז את איוש המשרות", צילום: עומר מסינגר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות