אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הביטחון: מרכז השיקום והאחזקה של צה"ל יעבור מהמרכז לצומת גולני צילום: אריאל שרוסטר

משרד הביטחון: מרכז השיקום והאחזקה של צה"ל יעבור מהמרכז לצומת גולני

המרכז המתמחה בתכנון, ייצור ושיקום אמל"ח פועל כיום מבסיסי תל השומר, צריפין וחיפה. העברתו תביא לפינוי של כ-670 דונם בתל אביב, חיפה וראשון לציון עליהם יוקמו בעתיד אלפי יחידות דיור חדשות

01.11.2016, 10:01 | עמרי מילמן

מרכז השיקום והאחזקה של צה"ל (מש"א 7000) יאוחד ויעבור מתל-השומר, צריפין וחיפה לאתר אחד באזור התעשייה ציפורית שליד צומת גולני, זאת בהמשך להמלצתו של מנכ"ל המשרד, אלוף (במיל') אודי אדם, אותה קיבל שר הביטחון אביגדור ליברמן.

קראו עוד בכלכליסט

המרכז מעסיק מעל ל-2,000 אנשי קבע ואזרחים עובדי צה"ל ובמערכת הביטחון מצפים שהמהלך יביא עימו תעסוקה מהמרכז לצפון ובנוסף יביא לפינוי של כ-670 דונם שחלקם הגדול באזורי הביקוש במרכז הארץ (תל-השומר, צריפין).

המהלך שיכלול גם בניית תשתיות חדשות בבסיס החדש עם "טכנולוגיות מתקדמות" לדברי משרד הביטחון אמור גם להביא להתייעלות של מערכי האחזקה בצה"ל.

אולם במשרד הביטחון עדיין לא התחייבו על שנת המעבר, אך ציינו כי המהלך ייפרס על פני מספר שנים - רק אחרי שתעשה עבודת מטה משותפת למשרד הביטחון, רשות מקרקעי ישראל ומשרד האוצר להסדרת המהלך, באופן שיאפשר הקמת אלפי יחידות דיור בבסיסים שיפונו.

מחנה צריפין, צילום: אבי מועלם מחנה צריפין | צילום: אבי מועלם מחנה צריפין, צילום: אבי מועלם

העברת המרכז היא מהלך תשתיתי מורכב ועתיר משאבים שייפרס על-פני מספר שנים. לשם כך עתידה מערכת הביטחון, יחד עם רשות מקרקעי ישראל ומשרד האוצר, להתחיל עבודת מטה שתכליתה הסדרת המקורות למהלך וכן פינוי של שטחים נרחבים במרכזי במטרופולין תל-אביב, חיפה וראשון לציון, באופן שיאפשר הקמת אלפי יחידות דיור.

מרכז השיקום והאחזקה של צה"ל (מש"א 7000) נחשב למרכז הלוגיסטיקה היצרני הגדול בישראל. המרכז מתמחה בתכנון, ייצור, שיקום ואחזקת אמל"ח, מערכות ומכלולים עבור צה"ל. פרויקט הדגל של המש"א הינו ייצור טנקי המרכבה לדורותיהם ונגמ"ש הנמר.

שר הביטחון ליברמן מסר כי: "העברת המש"א לגליל הינה בשורה משמעותית ביותר לתעסוקה בצפון הארץ והמהלך הזה הוא חלק מהחשיבות הלאומית שאנו מייחסים לחיזוק הצפון והאנשים החיים שם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות