אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגיפים שלכם שווים 600 מיליון דולר צילום: Giphy

הגיפים שלכם שווים 600 מיליון דולר

האתר הפופולרי Giphy גייס 72 מיליון דולר לפי שווי שוק של 600 מיליון דולר. לחברה יש כ-100 מיליון משתמשים יומיים שיוצרים דרכו כמיליארד אנימציות גיף כל יום, אבל היא טרם הציגה מודל עסקי

01.11.2016, 12:42 | נמרוד צוק
אתר חיפוש הגיפים הפופולרי Giphy הודיע על סבב גיוס נוסף, בהיקף של 72 מיליון דולר, שהכפיל את שוויו ומקרב אותו למעמד הנכסף של חד-קרן עם הערכת שווי של 600 מיליון דולר. סכום זה מביא את סך ההשקעות באתר עד כה ל-191 מיליון דולר בארבעה סבבים.

קראו עוד בכלכליסט

את הסבב הנוכחי הובילה קרן ההשקעות DFJ (דרייפר פישר ג'רבסטון), כאשר לצדה לקחו בו חלק קרן IVP והקרן הסינית CNC (צ'יינה מדיה קפיטל). בגיוסי הון קודמים השקיעו בחברה גורמים נוספים, בהם גוגל ונצ'רס, קרן בטאוורקס, CAA ונצ'רס, לייטספיד, RRE ונצ'רס ומספר משקיעים פרטיים. הגיוס הקודם, בפברואר, בוצע לפי שווי של 300 מיליון דולר.

החברה מחזיקה גם באפליקציות מובייל וסטודיו לאנימציה החברה מחזיקה גם באפליקציות מובייל וסטודיו לאנימציה החברה מחזיקה גם באפליקציות מובייל וסטודיו לאנימציה

לשירות, על פי נתונים שהחברה פרסמה בשבוע שעבר, יש כ-100 מיליון משתמשים ביום והוא משמש כמקור למיליארד אנימציות גיף כל יום. את האנימציות שמוצאים באתר, המחולקות לקטגוריות כמו בידור, ספורט, בעלי חיים, ממים ואקטואליה, אפשר לשלוח לחברים בהודעות צ'ט, להדביק כתגובות או פוסטים בפייסבוק ועוד שימושים רבים. לחברה יש גם מספר אפליקציות מובייל בעלות עשרות מיליוני התקנות וסטודיו שמפיק אנימציות מקוריות, נוסף על אלו שמגיעות מאתרים אחרים.

לחברה, שהיא כפי הנראה מאגר הגיפים הגדול ביותר באינטרנט כרגע, אין עדיין מודל עסקי משמעותי, מלבד מספר שיתופי פעולה עסקיים חד פעמיים עם מותגים וחברות מדיה להפצת אנימציות גיף ממומנות שביצעה עד כה. לדברי אחד השותפים ב-DFJ, "הקרן מאמינה כי אנימציות גיף הן פורמט תוכן מתעצם ואהוב על הגולשים, והוא עתיד להפוך משמעותי גם עבור מפרסמים".

החברה הוקמה ב-2013 על ידי צמד היזמים אלכס צ'אנג (שמשמש היום כמנכ"ל) וג'ייס קוק. כיום יש לה 75 עובדים במשרדיה בניו יורק, שעובדים בין היתר על שיפור מנוע החיפוש וטכנולוגיה להמרה אוטומטית של סרטונים לאנימציות גיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות