אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ישראל: המדד המשולב למצב המשק עלה בקצב גבוה מהרגיל - 0.3% צילום: אלכס קולומויסקי

בנק ישראל: המדד המשולב למצב המשק עלה בקצב גבוה מהרגיל - 0.3%

נתוני בנק ישראל על מצב המשק בספטמבר מצביעים על התרחבות בפעילות הכלכלית בקצב מעט גבוה יותר מזה שהתרגלנו אליו מתחילת השנה, זאת למרות שאתמול פרסמה הלמ"ס ששיעור האבטלה בספטמבר דווקא עלה

01.11.2016, 12:43 | מיקי פלד

בנק ישראל מפרסם עוד נתון חיובי על מצב המשק. מחישובי הבנק עולה שהמדד המשולב, מדד הבודק את השינוי בפעילות הכלכלית במשק, בחודש ספטמבר עלה ב-0.3%, מעט מעל קצב גידולו של המדד מתחילת השנה שעומד על כ-0.2%. הסיבה לכך היא העלייה במדדי הייבוא והייצוא וכן העלייה במדד הייצור התעשייתי, בעוד שהירידה במדדי הפדיון של המסחר והשירותים מיתנה את קצב עליית המדד.

קראו עוד בכלכליסט

כך לדוגמה ייצוא הסחורות בספטמבר עלה מבחינה כמותית ב-1.5% לעומת החודש הקודם, יבוא מוצרי צריכה עלה ב-7.7% וייבוא התשומות לייצור עלה ב-0.6%, אחרי ירידה של 2% באוגוסט. כמו כן, עדכונים כלפי מעלה שביצעה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה העלו גם את הנתונים של חודשים יולי ואוגוסט מ-0.15% ל-0.23% ומ-0.17% ל-0.24% בהתאמה.

פרסום זה של בנק ישראל מגיע לאחר ההפתעה של אתמול בדמות עלייה של 0.3% בשיעור האבטלה של ספטמבר ל-4.9%. אולם מכיוון וזהו עדיין שיעור אבטלה מאוד נמוך, שמתפרסם במקביל לנתונים חיוביים מאוד על גידול בייצוא והייצור במשק, עוד לא נראה שיש סיבה לדאגה מפני שינוי מגמה בשוק העבודה.

תמונת מצב מסודרת יותר לגבי הרבעון השלישי, בו מצפים לצמיחה של 3% לכל הפחות, תפורסם על ידי הלמ"ס בעוד כשבועיים.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות