אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטר ישראל תאפשר לישראלים להשקיע בנדל"ן מניב בברלין צילום: שאטרסטוק

אינטר ישראל תאפשר לישראלים להשקיע בנדל"ן מניב בברלין

לאחרונה הובילה החברה רכישה של שני בנייני מגורים בברלין תמורת כ-10 מיליון שקל; עיקר ההשקעות יתמקדו בנכסים מניבים בישראל

01.11.2016, 18:54 | דותן לוי
חברת אינטר ישראל יועצי נדל"ן, נציגתה של חברת Cushman & Wakefield רכשה לאחרונה שני בנייני מגורים בברלין, תמורת כ-10 מיליון שקל. הרכישה בוצעה במסגרת קבוצת השקעה בנכסים מניבים המיועדת למשקיעים ישראלים. מדובר בקבוצה ראשונה של אינטר המיועדת לישראלים בהמשך לפעילותה בשנים האחרונות בקבוצות השקעה אשר יועדה למשקיעים זרים בלבד.

עד כה ניהלה אינטר השקעות באמצעות קבוצות השקעה בהיקף של כ-150 מיליון דולר. הקבוצות רכשו נכסים מניבים באזורי ביקוש במרכז כמו: המרכז המסחרי באזורי חן, בית דרור ברמת החייל, בניין רסקו ברח' דובנוב בת"א.

פעילות החברה צפויה להוות תחרות בעיקר לאפיקי השקעה המושכים משקיעים קטנים יחסית וכתחליף לרכישת דירות להשקעה בערים כמו ברלין, ברצלונה וערים נוספות שמהות יעד להשקעה. המודל שתציע אינטר ישראל יאפשר רף כניסה להשקעה נמוך יחסית, ללא ערבות הדדית המאפיינת השקעות מסוימות כמו קבוצות רכישה, ובצורה שלמשקיעים תהיה יכולת השפעה על ניהול הנכס. כמו כן אינטר ישראל מתחייבת להשקיע בעצמה בנכסים הנרכשים. במקרה של ברלין ההשקעה המינימלית עמדה על 250 אלף שקל והתשואה השוטפת על הנכס עומדת על כ-3.5%. תשואה זו נובעת מדמי שכירות נמוכים שמשלמים כיום השוכרים, אך לפי החברה בשיקולי ההשקעה נלקחה בחשבון העלאת דמי השכירות תחת מגבלות החוק הגרמני וזכויות בנייה בלתי מנוצלות שקיימות בבניינים. להערכתם ההשקעה תגיע למיצוי ההשבחה בעוד כ-6 שנים ואז התשואה צפויה לעמוד על כ-8%. בישראל תכוון החברה לתשואה שלא תפחת מ-6% למשקיע, בתוספת של ערך מוסף בנכס אשר תאפשר את השבחתו.

מגורים להשכרה ארוכת טווח בברלין (ארכיון), צילום: stevetokar מגורים להשכרה ארוכת טווח בברלין (ארכיון) | צילום: stevetokar מגורים להשכרה ארוכת טווח בברלין (ארכיון), צילום: stevetokar

"כיום אפיקי ההשקעה למשקיעים מאוד מצומצמים. נאפשר למשקיעים פרטיים השקעה סולידית בנדל"ן מסחרי, ברמת סיכון מתונה, שתניב תשואה שוטפת גבוהה משמעותית מהאלטרנטיבות", הסביר אופק גבאי, שותף ומנהל תחום ההשקעות באינטר ישראל.

עוד אמר גבאי כי ישנה הבנה שההשקעה בנדל"ן מסחרי כמו שטחי משרדים, מסחר או לוגיסטיקה, היא השקעה שמגלמת תשואה שוטפת גבוהה בהרבה מנדל"ן למגורים, אך רף הכניסה לתחום גבוה משמעותית, ומותיר את התחום בידי גופים גדולים או פרטיים עתירי ממון בלבד. "זיהינו את הצורך ואת חסמי הכניסה, והמטרה שלנו הינה להציע אפיק השקעה בנדל"ן מסחרי, בהשקעה לא גבוהה, באופן יחסי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות