אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שבוע לבחירות: ה-FBI פרסם 129 מסמכים מחקירה של ביל קלינטון צילום: דוברות רש״ת

שבוע לבחירות: ה-FBI פרסם 129 מסמכים מחקירה של ביל קלינטון

בזמן שהבולשת סופגת ביקורת על תזמון החקירה נגד המועמדת הדמוקרטית, העלה ה-FBI לרשת מסמכים מחקירה סביב חנינה שנויה במחלוקת שהעניק בעלה ביום האחרון לכהונתו. מדובר בחנינה למארק ריץ', אז בעלה של תורמת דמוקרטית. קלינטון נאמה בפלורידה: "לטראמפ אין את הטמפרמנט הדרוש"

01.11.2016, 21:50 | ynet
שבוע לבחירות 2016 לנשיאות ארה"ב: ארבעה ימים אחרי שהודיע על חידוש החקירה נגד המועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון, כעת מפרסמת הבולשת הפדרלי (FBI) כ-130 מסמכים הקשורים בחקירה ישנה נגד בעלה, הנשיא לשעבר ביל קלינטון. מדובר בחקירה שהסתיימה ב-2005 ללא אישום, ונוגעת לחנינה השנויה במחלוקת שהעניק ביום האחרון לכהונתו ב-2001 למארק ריץ', בעלה של תורמת דמוקרטית אמידה.

החנינה המדוברת הייתה אחת מכמה שהעניק קלינטון באותו יום. ריץ' היה איש עסקים ופיננסים שהואשם ב-1983 בעבירות מס וביצוע עסקאות נפט לא חוקיות עם איראן בזמן משבר בני הערובה. הוא שהה בשווייץ בזמן האישום, ולא חזר לארה"ב עד מותו ב-2013. אשתו דניס תרמה כספים לוועידה הדמוקרטית ולגוף שלימים הפך ל"קרן קלינטון".

המסמכים הועלו לרשת אתמול (יום ב') לאתר חוק חופש המידע של הבולשת, אולם הם זכו להתייחסות מועטה בלבד עד שה-FBI צייץ על כך היום בחשבון הטוויטר שלו. המסמכים בנוגע לנשיא לשעבר פורסמו בזמן שראש הבולשת, ג'יימס קומי, נמצא תחת מתקפת ביקורת מצד דמוקרטים - ואפילו כמה רפובליקנים – על פרסום חידוש החקירה נגד הילרי קלינטון בעיתוי כה סמוך לבחירות בשבוע הבא.

לא פחות מ-650 אלף מיילים שנמצאו על מחשבו הנייד של חבר הקונגרס לשעבר אנתוני ווינר, בעלה בנפרד של יד ימינה של הילרי קלינטון, ייבחנו במסגרת החקירה שמתנהלת נגדו - מהלך שהוביל לכאורה גם לממצאים חדשים בחקירת פרשת האימיילים שלה. יתכן שאלפים מבין המיילים הגיעו מהשרת הפרטי של קלינטון - אותו שרת שעומד בלב חקירתה.

קומי הסביר בימים האחרונים שהחלטתו חסרת התקדים לעדכן את הקונגרס בדבר החקירה החדשה סביב האימיילים הקשורים לקלינטון, ימים ספורים לפני הבחירות, באה "מכיוון שאנחנו בתקופת בחירות וראוי שהציבור האמריקני יידע על כך. מאידך, כיוון שעדיין איננו יודעים אם האימיילים שהתגלו בחקירה אחרת קשורים לקלינטון או לא, מובן שלא רציתי ליצור רושם לא נכון. הניסיון ליצור איזון במכתב קצר לקונגרס טומן בחובו סיכונים שדברים לא יובנו כהלכה, ורציתי שתשמעו זאת ישירות ממני".

בתגובה יצאה קלינטון במתקפה נגד קומי ואמרה שמעשיו האחרונים "מטרידים ביותר" ו"חסרי תקדים".

 

מוקדם יותר מתח בכיר בקמפיין הדמוקרטי ביקורת על ה-FBI בעקבות ההודעה על חידוש חקירת המיילים, ואמר לסוכנות הידיעות רוטירס כי על הבולשת לחשוף את כל הידוע לה על קשרים בין טראמם לבי רוסיה.

בינתיים, בזמן שהמועמד הרפובליקני דונלד טראמפ חוגג את תוצאות הסקר של רשת ABC והוושינגטון פוסט, המעניק לו יתרון של אחוז אחד במרוץ, גורמים בקמפיין של קלינטון הגדירו זאת כביצוע רע של סקר (bad polling). "מתנצל, זה לא מה שאנחנו רואים", אמר עוזר בכיר של קלינטון.

הילארי וביל קלינטון
הילארי וביל קלינטון צילום: רויטרס

 

הערב נאמה קלינטון בפלורידה ואמרה: "אני מאמינה שאלה הבחירות הכי חשובות בימי חיינו. מה שמפריד בין טראמפ לביני הן ההצהרות המסוכנות שלו על פצצת האטום. לטראמפ אין את הטמפרמנט הדרוש להיות האחראי על המשימות הללו. אנחנו זקוקים למפקד שמכבד את השירות וההקרבה של גברים ונשים הלובשים את המדים שלנו. עמדתי ליד טראמפ במשך 4.5 שעות במהלך שלושת העימותים, מה שמוכיח שיש לי את כושר העמידה הדרוש להיות נשיאת ארה"ב".

קלינטון הוצגה בפלוידה על ידי מיס יוניבס לשעבר, אלישיה מצ'אדו, שטראמפ לגלג עליה משום שעלתה במשקל. "תראו מה הוא עושה: הוא קורא לנשים מכוערות וחזירות. אלישיה הייתה מיס עולם כשדונלד טראמפ קרא לה מיס פיגי ועוזרת בית כי היא לטינית. למה הוא עושה את הדברים האלו? מי מתנהג ככה? בריון. תודה לאל שאלישיה לא נתנה לבן אדם כל כך קטן להוריד אותה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
הסיפור על כוחו החריג מעבר לכל פרופורציה של
הסיפור על כוחו החריג מעבר לכל פרופורציה של ה FBI , נמשך כבר עשרות שנים באמריקה , למעשה מאז הקמתו . בין השאר מקוצר היריעה ידוע על הפחד של האחים קנדי מאדגר הובר ראש ה FBI האגדי שריכז עליהם הרבה חומר סודי שהיה קשור בעיקר לעלילות המין של הנשיא קנדי , ולמעשה גרם בכך שיבחרו בו שוב ושוב לראש הבולשת . לאחר הרצחם של הנשיא קנדי ואחיו רוברט שהיה שר המשפטים , הועלו השערות של קונספירציה שלא הוכחו עד היום , שהFBI ביחד עם המאפיה  עמדו מאחורי הרציחות . בהמשך הועלו גם השערות דומות בקשר לרצח של מרטין לותר קינג וג'ון לנון מהחיפושיות , שאת שניהם שנא אדגר הובר באופן אובססיבי .
Hat  |  02.11.16
5.
עם הגלויים החדשים שבכלל לא לעניין הבחירות אלא
עם הגלויים החדשים שבכלל לא לעניין הבחירות אלא למטרות קונטרה כנראה בסגנון של השמצות , אין ספק עכשיו שה FBI חצה את כל הקווים האדומים בניגוד לחוק והוא מתערב באופן בוטה ופוליטי בבחירות לטובת צד אחד . יכול להיות שהבולשת האמריקאית כמו בעוד כמה ארצות ומשטרים ידועים לשמצה חושבת שהיא מעל החוק . צריך לבדוק זאת ואני מניח שאם קלינטון תפסיד , יהיה עוד המשך סוער לפרשה הזאת !
Hat  |  02.11.16
לכל התגובות