אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק הפועלים שילם פיצויים מוגדלים למרות הקביעה שלא היתה הטרדה צילום: נמרוד גליקמן

בנק הפועלים שילם פיצויים מוגדלים למרות הקביעה שלא היתה הטרדה

עובדת בנק פועלים קיבלה "סכום עתק" למרות שהשופט סטיב אדלר קבע כי אין ממש בתלונה שלה שמנכ"ל הבנק לשעבר ציון קינן הטריד אותה מינית

02.11.2016, 08:01 | שירות כלכליסט
עובדת בכירה לשעבר בבנק האשימה את המנכ"ל לשעבר, ציון קינן, שהטריד אותה מינית במהלך נסיעת עבודה לחו"ל – והבנק שילם לה "פיצויים מוגדלים" למרות שבורר מצא שלא הייתה הטרדה מינית.

הפרשה נחשפה אמש בערוץ 2 על ידי אילנה דיין מבלי לציין את שמו של קינן. מאוחר יותר פרסם את השם רביב דרוקר בערוץ 10.

על פי הדיווח, העובדת טענה שבמהלך נסיעת עבודה לחו"ל לפני כתשע שנים קינן לקח אותה ועובדים נוספים למועדון לילה, ושם הם שתו אלכוהול. כשחזרו למלון קינן הזמין אותה לחדרו ואז הטריד אותה מינית. העובדת התלוננה בפני הנהלת הבנק, ככל הנראה זמן רב אחרי התרחשות האירוע, ובהנהלה החליטו להביא את העניין לבירור חשאי בפני השופט סטיב אדלר, נשיא בית הדין הארצי לעבודה לשעבר.

ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר, צילום: אוראל כהן ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר | צילום: אוראל כהן ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר, צילום: אוראל כהן

בתום הבירור החשאי דחה אדלר את האשמות העובדת, ולמרות זאת הבנק החליט לשלם לה פיצויי פרישה מוגדלים, כשעל פי אחת הטענות מדובר במיליוני שקלים. במקביל חותמים הצדדים על "הסדר שתיקה" שבמסגרתו התחייבו שלא לדבר או לפרסם דבר אודות ההליך. כעבור זמן מה פרש קינן עצמו מהבנק .

דוברת הבנק עפרה פרויס מסרה בתגובה: "נשיא בית הדין הארצי לעבודה בדימוס, השופט סטיב אדלר, בדק חשש לביצוע הטרדה מינית, וקבע חד־משמעית שלא התבצעו לא הטרדה מינית ולא התנכלות. העובדת קיבלה פיצויי פרישה מוגדלים, לפי המלצתו של השופט אדלר, שמצא שהובטח לה בשנת 2007 חוזה אישי עם תנאים משופרים, אלא שבפועל שולם לה פחות. אין קשר בין הפיצויים לבין הבדיקה שנמצאה תקינה לגמרי".

לפני שנתיים האשימה עובדת הבנק את מנהל החטיבה העסקית שמעון גל במעשים מיניים, וגם אז בחר הבנק לפנות להליך בירור פנימי וחשאי שהסתיים בתשלום לעובדת ובפרישה של גל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
לפי דעתי הפרישה של ציון קינן שהצטיירה כהפתעה,
לפי דעתי הפרישה של ציון קינן שהצטיירה כהפתעה, כעת מובנת - על חשבון הציבור בנק הפועלים שילם כסף למעשה דמי שתיקה לעובדת על חשבננו וכנראה בהסכם חויב ציון קינן לפרוש. מה שהזוי ששופט מכובד הוא שקבע לפחות לדברי דוברות הבנק הם ההסכם הפיצוי על חשבון הציבור במקום שהגברת תגיש תלונה במשטרה והנושא יחקר ברמה הפלילית ואם צריך שישלם פיצויים מכיסם, כנראה לבנק הפועלים יש הרבה מה להסתיר ולציון קינן כמנכל יש המון מידע, שהנושא הושתק.... ראוי שכל רשויות החוק, ביניהם רשות ניירות ערך, משפטרת ישראל הפרקליטות תבחן את הנושא לעומק 
Toast  |  02.11.16
לכל התגובות