אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההייטק הישראלי: השכר ממשיך לעלות; מרבית הגיוסים - לתפקידי פיתוח צילום: תומי הרפז

ההייטק הישראלי: השכר ממשיך לעלות; מרבית הגיוסים - לתפקידי פיתוח

לפי סקר של חברת צבירן שכלל 280 חברות, שכר העובדים בהייטק עלה במהלך חצי שנה ב-2%, מעט יותר מאשר בתקופה המקבילה אשתקד; מגוייסים חדשים בתחום הפיתוח מרוויחים יותר מעובדים קיימים, מה שמעיד על מחסור בכוח אדם בתפקידים אלה

02.11.2016, 12:48 | מעין מנלה
שכר העובדים בהייטק עלה במהלך חצי שנה ב-2%, עלייה מעט גדולה יותר בהשוואה לתקופה המקבילה (מרץ עד ספטמבר) בשנה שעברה. לפי סקר השכר בהייטק של חברת צבירן, בו השתתפו 280 חברות הייטק ומחשוב וכלל כ-100 אלף עובדים - עובדי השירות והתמיכה נהנו מעליית שכר של 2.4% בעוד שאנשי השיווק והמכירות ראו גידול של 1.5% בשכרם. במהלך שנת 2016 שכר עובדי ההייטק צפוי לעלות בסך הכל בכ-3.3%.

קראו עוד בכלכליסט

שיעורי עליית השכר בהייטק אינם אחידים כאשר ישנם עיסוקים מבוקשים שבהם העלייה חדה יותר. כך למשל רמות השכר של חוקרי אבטחת מידע וסייבר עלו ב-3.3% בהשוואה ל-2.3% בתקופה הקודמת ו-4.5% בתקופה שלפניה. מספר העובדים בתחום גדל ב-20%. שכרם של העובדים בתחום ה-Dev-Ops עלה ב-3% ומספר העובדים בתחום צמח ב-23%.

מספר העובדים בהייטק גדל בחצי שנה האחרונה עד ספטמבר ב-1.5% כאשר 52% מהגיוסים החדשים היו לתפקידי פיתוח. אותם מגויסים חדשים לתפקידי הפיתוח נהנו משכר גבוה בכ-2% מעובדים קיימים באותו התחום, מה שמעיד על מחסור בעובדים בתפקידים אלה. עם זאת, בשאר התחומים השכר המשולם למגוייסים חדשים היה נמוך בכ-2% מזה של עובדים קיימים.

"השנה עליות השכר בהייטק היו מעט גבוהות בהשוואה לשנה שעברה וגם גבוהות יותר מאשר סקטורים אחרים. אני חושב שזה נובע מההתפתחות של ענף ההייטק, שנולדו הרבה חברות בישראל מה שאומר שכרגע יש מחסור גדול יותר בעובדים ספציפיים בתחומים בהן עוסקות החברות האלה כמו למשל בביג דאטה, Dev-Ops וסייבר. מה שנורא מיוחד בהייטק הישראלי הוא שהגמישות של התעשייה גורמת לכך שתמהיל החברות שמרכיבות את הענף משתנה מדי חמש שש שנים ומגיע איזשהו פיק שבו יש מחסור גדול יותר בעובדים ולכן השכר בהייטק עולה בממוצע יותר מאשר בסקטורים אחרים", אומר גיל שלי מנכ"ל צבירן.

לפי השוואה רב שנתית שערכה צבירן, העלייה בשכר בהייטק ממשיכה בשש השנים האחרונות למרות הקיפאון במדד המחירים לצרכן ועל אף אינפלציה שלילית, כך שעובדי ההייטק בישראל ראו עלייה ריאלית משמעותית בשכרם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
בועת ההיי טק אינה ורודה בכלל אם לא שחורה למרות הניסיונות השקריים של התקשורת
כאשר מדובר על עלייה בשכר של עובדי ההיי טק צריך לקחת בחשבון את התמונה הגדולה: 1. קשה מאד להתברג לתפקיד פיתוח ראוי - אפילו בוגרי אוניברסיטה לא מספיק לחברות ההיי טק, צריך גם ניסיון ואין פשרות על כך. כדי להוציא תואר באוניברסיטה צריך לעבוד קשה ולהוכיח את עצמך. תתחשבו ב-4 שנים לפחות של רכישת השכלה ללא משכורת!!! 2.פרק זמן מוגבל בה העובד אפקטיבי - בניגוד למקצועות אחרים, בהיי טק העובד אמנם יקבל משכורות גבוהות, אך זה קורה לזמן קצוב מאד. המבוגרים (מעל גיל 40) כבר אינם אטרקטיביים. כך שלמעשה העובד נהנה מתקופה של בערך 10-15 שנים בה הוא מרוויח מעל הממוצע!!!! ולאחר מכן הוא חוזר למשכורות נמוכות אם לא יצליח לשמור על תפקידו. 3. אנשים טובים נמצאים בהיי טק - מלכתחילה החומר האנושי בהיי טק הוא של אנשים שהם מעל הממוצע. סביר להניח שאותם אנשים היו מעל הממוצע גם אם לא היו עובדים בהיי טק. לצורך העניין כדי ללמוד תואר בהנדסת תכנה באוניברסיטה צריך פסיכומטרי גבוה+בגרויות+אהבה לטכנולוגיה. לסיכומו של דבר, אם תשקללו את הגורמים האלה, חד משמעית בהיי טק לא מרוויחים הרבה. בטח שלא כדי לקנות דירה במדינה. לחלופין, אדם שלא השקיע זמן וכסף בלימודים אלא הלך להיות נהג מונית למשל. בזמן בו אותו נהג הרוויח כסף, יכל לקנות כבר דירה ובמדינה כמו שלנו להיות מיליונר. את המיליונים הוא יעשה על גבם של ההיי טקיסטים כשימכור להם את הבית. כי הרי הם מרוויחים הרבה:)
הייטקיסט , קרית אונו  |  08.11.16
26.
צריך לחרב עד היסוד את כל חברות ההייטק
צריך לחרב עד היסוד את כל חברות ההייטק ולבנות מחדש ובצורה מושלמת. בלי המנכ"לים הקוקסינלים שכותבים נהלים ואז מתחבאים מאחורי השרמוטות ממשאבי אנוש, בלי השרמוטות ממשאבי אנוש שבתכל"ס מחליטות מי יתקבל ומי לא, עושות פוזות על מועמדים ושוכחות שהגיעו לאן שהגיעו אך ורק בזכות מה שיש להן בין הרגליים, ובלי ראיונות מעצבנים ושאר קקמייקות שיובאו מהגויים. ככה זה כששולטת תרבות השמאל במקום תרבות הימין הכי קיצוני שרק יכול להיות, וכל מיני יהודונים ( יהודונים = יהודים שמתנהגים כמו גויים ) מייבאים דברים מהגויים. לידיעתכם, כל המנכ"לים וכל אותן שרמוטות, הם שמאלנים. רק שמאלנים יכולים לייבא רעיונות מעוותים מהגויים. צריך לעשות לכל השמאלנים את מה שעשיתי לכמה וכמה ערבושים במערת המכפלה.
Bug  |  05.11.16
לכל התגובות