אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

העתיד כבר כאן: "רובוקופ" ברחובות דובאי

מתן דו"ח תנועה, הצדעה, דיווח על פשע ולחיצת ידיים - אלו הן חלק מהפעולות שהציג אב טיפוס של רובוט-שוטר בתערוכת המחשבים והאלקטרוניקה שהתקיימה באמירות. צפו בווידאו

02.11.2016, 22:45 | שירות כלכליסט

רחובות דובאי יקבלו בקרוב תגבורת ביטחונית בדמות רובוקופים - שוטרי-רובוט. אב טיפוס של השוטר האנדרואיד כבר נראה מסייר בין דוכני הכנס השנתי למחשבים ולאלקטרוניקה, GITEX, באמירות. לרובוט מסך מגע שבאמצעותו ניתן לבצע פעולות שונות כגון דיווח על פשע או מתן דוחות תנועה.

הרובוט יכול גם להצדיע וללחוץ ידיים. הוא דובר אנגלית, צרפתית וערבית. מסך המגע והמיקרופון מקושרים למטה המשטרה של דובאי. "הרובוט פותח ב-100% באירופה, בברצלונה, ואנו מאד שמחים שמשטרת דובאי בחרה בנו כדי שתוכל לשמש פלטפורמה נוספת בנוסף לפלטפורמות נוספות ברחבי העולם" אמר בראיון לאתר "יורוניוז" קארלוסויואס, מנהל עסקי ב"פאלרובוטיקס" (Pal Robotics).

קראו עוד בכלכליסט

המבקרים בתערוכת המחשבים והאלקטרוניקה יפגשו גם איש ביטחון אנדרואיד, שיוצר באיחוד האמירויות. הרובוט מעביר שידורים בסטרימינג למרכז בקרה והוא מיועד לבדוק אם רובוטים יוכלו להחליף שומרי ביטחון אנושיים באזורי מגורים בעתיד הקרוב. הרובוט – "סע'עדה" (Sa’adah) הופיע בהופעת בכורה בשדה התעופה של דובאי, שם הוא אמור לקבל את פני הבאים, לערוך סריקה של הבעת פניהם באמצעות חיישנים מובנים כדי לאמוד את מידת שביעות רצונם עם שירות הלקוחות והוויזה בשדה.

שיקולי אבטחה הם גם המניע לפיתוח מערכת ניטור לרכב, המוצגת בתערוכה. המערכת יכולה לנתח את הבעות פניו של הנהג כדי לקבוע רמות עייפות, כך שאם למשל נהג עוצם את עיניו למשך יותר משנייה וחצי, מופעלת אזעקה כדי למנוע ממנו להירדם בעת הנהיגה.

מערכת דומה מותקנת ביותר מ-50 אוטובוסים בדובאי והביאה לירידה משמעותית בשיעור הסחות הדעת לנהגים לטענתם. על פי תכניות הממשלה, תותקן המערכת בכל 1,500 האוטובוסים באמירות עד ל-2018. זאת כחלק משאיפתה של דובאי למצב עצמה כעיר החכמה המובילה בעולם – החל מתחבורה ציבורית וכלה באנרגיה מתחדשת.

בתערוכה הוצגו גם שירות השכרת רכב לפי שעה, וכן תכניות לפרויקט חנייה חכמה, שנועדה לסייע לנהגים לזהות מקומות חנייה פנויים.

לבסוף, אחת מגולות הכותרת של התערוכה היה הרכב החדש שנוסף לצי רכבי המשטרה של דובאי – רכב מקלרן 570S בעלות של 160 אלף יורו האחד. מן הסתם הרכב החדש ירגיש ממש בנוח לצד רכבי הבוגאטי, פרארי והלמבורגיני, שבהם משתמשת המשטרה המקומית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות