אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רדהיל ביטלה את ההנפקה - בגלל "סביבת השוק"

רדהיל ביטלה את ההנפקה - בגלל "סביבת השוק"

דקות לאחר שלב התמחור הודיעה רדהיל על נסיגה מההחלטה לצאת לגיוס שעליו דיווחה אמש בניו יורק. מקורבים: "החברה לא קיבלה את הביקושים שרצתה במחיר שרצתה"

02.11.2016, 16:42 | דרור רייך

אחרי השמועות שהסתובבו אתמול בקרב פעילי שוק ההון על יציאה לגיוס בחברת היומד רדהיל, שקיבלו אישור בדיווח שהוציאה החברה בתום המסחר בניו יורק - הודיעה רדהילהיום (ד') אחה"צ על ביטול ההנפקה. רדהיל תכננה לבצע את הגיוס באמצעות הנפקת תעודות מסחר ADS, השווה ל-10 מניות החברה. 

קראו עוד בכלכליסט

שלב התמחור (פרייסינג) של ההנפקה נקבע להיום בשעה 15:00 - השלב שבו נקבע היקף ההנפקה ומחיר המניה, בהתאם לרמות הביקושים. בשעה 15:22 יצאה ההודעה של החברה על נסיגה מההנפקה וביטולה, בשל תנאי השוק. "החברה סבורה כי אין זה האינטרס של בעלי המניות של החברה לגייס בסביבת השוק הנוכחית" נכתב בדיווח של רדהיל.

גורם המעורב בהנפקה המיועדת אמר ל"כלכליסט" כי "רדהיל לא קיבלה את הביקושים שרצתה במחיר שרצתה והחליטה לסגת. ברדהיל לא רצו להתפשר על המחיר, הם יכלו לגייס בדיסקאונט סביר אבל הם לא רצו לרדת".

ביולי אשתקד גייסה רדהיל גייסה 40 מיליון דולר תוך כדי מכירת 2.5 מיליון ADS במחיר של 16.25 דולר לתעודה (המייצגת כאמור 10 מניות של החברה). בקופה של רדהיל מצויים כעת כ-40.5 מיליון דולר ולמרות שאינה רווחית היא אינה זקוקה בדחיפות למזומנים. "זאת אכזבה, אבל זה לא סוף העולם, לחברה יש מספיק כסף בקופה עם צנרת מוצרים רצינית, אבל זה אף פעם לא נעים לבטל הנפקה", אמר הגורם המקורב ל"כלכליסט".

חברת הביומד נסחרת גם בבורסה של תל אביב וגם בנאסד"ק באמצעות ADR. את הגיוס היו אמורים להוביל בארה"ב Roth Capital Partners ו-FBR, Echelon Wealth Partners שימשו כמנהל ההנפקה בקנדה.

רדהיל היא אחת החברה המעניינת ביותר בתחום הביומד הישראלי, בעיקר כי בצנרת המוצרים שהיא מפתחת יש תשע תרופות הפונות לשוק שמגלגל כ־10 מיליארד דולר בשנה. ההתמחות של רדהיל היא רכישת תרופות בשלבי פיתוח קליניים מתקדמים, בשלב 2/3, לאחר שקיבלו אישור מה־FDA - בדרך כלל למסלול מקוצר - ובכך היא מפחיתה את רמת הסיכון הרגולטורית והפיתוחית.

   

אילוסטרציה , צילום: shutterstock אילוסטרציה | צילום: shutterstock אילוסטרציה , צילום: shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות