אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אם טראמפ ייבחר - הירידות בשווקים יימשכו ימים ספורים בלבד" צילום: אם סי טי

"אם טראמפ ייבחר - הירידות בשווקים יימשכו ימים ספורים בלבד"

יניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס: "במקרה של ניצחון רפובליקאי, הקיצוניות המאפיינת את טראמפ תיעלם במהרה - וזה יאפשר לשווקים לחזור למסלול של עליות"

02.11.2016, 17:09 | אמיר רוזנבאום

"במידה שטראמפ ייבחר, המגמה השלילית בשווקים צפויה להתחזק בימים הראשונים, אבל לא הרבה יותר מזה. להחלטות פוליטיות כאלו ואחרות יש אפקט קצר מאוד על הכלכלה וקצר עוד יותר על השווקים", כך אמר יניב חברון הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אקסלנס.

קראו עוד בכלכליסט

מאז יום שישי האחרון, בו החליט ה-FBI לחדש את החקירה נגד המועמדת הדמקורטית הילרי קלינטון, נראה כי הפחד מבחירתו של דונלד טראפ לנשיא מתגבר. השווקים הפיננסים בעולם הגיבו בירידות שערים כאשר מדד ה-S&P 500 איבד כ-1.7% מערכו.

חברון מציין שגם לצלילה במחירי הנפט ישנה השפעה שלילית אבל המשקיעים מתרכזים כרגע בהשלכות מבחירתו של הנשיא הרפובליקאי. לדבריו, "יציאה של מעט אוויר משוקי המניות עשויה להתברר כמו בכל המקרים עד היום כהזדמנות קצרת טווח לעשיית כסף. מזה תקופה אנחנו טוענים שהמחירים יקרים מדי, ובכן בחירתו של טראמפ לנשיא בהחלט יכולה לשפר את מצב המחירים שרק ייהפכו ליותר אטרקטיביים".

דונלד טראמפ, צילום: איי פי דונלד טראמפ | צילום: איי פי דונלד טראמפ, צילום: איי פי

קיצוניים – לאחרי שהם נבחרים?

חברון מוסיף כי יש הרבה מאוד דוגמאות, גלובליות ומקומיות, של מנהיגים קיצוניים שהצליחו להיבחר ולהפתיע בעוצמתם, הרבה בזכות אותו קיצוניות אבל ללא הצלחה לשמר אותה הרבה אחרי שנבחרו. "הסיבה היא כמובן – פוליטיקה או במילים אחרות הרבה מאוד התפשרויות והרבה מאוד גמישות כדי לפעול בזירה הזו". אמר הכלכלן של בית ההשקעות. חברון מעריך כי "גם במקרה וטראמפ אכן ייבחר להיות נשיא הקיצוניות המאפיינת אותו תטושטש במהרה וזה יאפשר לשווקים לחזור למסלול של עליות".

הסיכון היחיד אומר חברון וגם הוא זמני, היה כמובן הרצון העז של הנשיא לבצע שינוי בבנק המרכזי בארה"ב, כאשר שינוי כזה הוא אומר יוביל לזעזוע של מספר ימים בשווקים, אבל גם את זה השוק לומד לעכל.

"בשורה תחתונה, אם השוק יאבד עוד מספר אחוזים בודדים, יהיה אפשר לשקול להגדיל מחדש את האחזקה במניות", סיכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
טראמפ שמכיר את כל הדרכים של החברות הגדולות
טראמפ שמכיר את כל הדרכים של החברות הגדולות להתחמק ממס, ואינו חייב להן דבר, יוכל לעשות מהפכות לא קטנות שיגרמו לחברות הענק להתחיל לשם מיסים בארה״ב. הוא גם רוצה להטיל מיסים על מוצרים מיובאים כמו אייפונים. וול-סטריט לא אוהבת את מה שהוא מתכנן, ואת התגובה רואים ועוד נראה בהמשך.
Apple  |  02.11.16