אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדיט סוויס: רווח של 42 מיליון דולר ברבעון השלישי צילום: בלומברג

קרדיט סוויס: רווח של 42 מיליון דולר ברבעון השלישי

זאת לעומת תחזיות האנליסטים שעמדו על הפסד של 177 מיליון דולר; מנכ"ל הבנק: "צמצנו עליות באופן משמעותי והמשכנו להגדיל את הרווחיות"

03.11.2016, 10:21 | אמיר רוזנבאום

ענק הבנקאות השוויצרי קרדיט סוויס דיווח היום (ה'), על רווח מפתיע של 42 מיליון דולר ברבעון השלישי של השנה, זאת לעומת הפסד של 177 מיליון דולר כפי שהעריכו האנליסטים בתחזיות המוקדמות - מדובר ברבעון שני ברציפות בו מפתיע הבנק את התחזיות.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח, קיצוץ משמעותי בכוח האדם כחלק מתכנית ההתייעלות של הבנק תרמה רבות לשורה התחתונה. בתקופה המקבילה אשתקד הבנק השוויצרי הרוויח 800 מיליון דולר כך שמדובר בצניחה של 95%. ההכנסות הסתכמו ב-5.5 מיליארד דולר, ירידה של 10% לעומת הרבעון המקביל.

קרדיט סוויס החל בשינוי אסטרטגי נרחב בתחילת השנה תחת המנכ"ל טידג'אן תיאם (Tidjane Thiam) שהחליט להגביל את בנקאות ההשקעות ולהתמקד יותר בניהול עושר (wealth management). החלטה זו גרמה לבנק השוויצרי להחמיץ את התנודתיות בשווקים הפיננסים שהייתה יכולה להניב לו הכנסות רבות מעמלות כתוצאה מעסקאות רבות שנעשו בתקופה זו על ידי משקיעים.

עוד נכתב בדיווח כי הבנק השוויצרי, המתמודד בשנים האחרונות עם שורה של משברים, קיצץ כבר כ-5,400 משרות מתוך 6,000 משרות כפי שהכריז בתחילת השנה במסגרת תכנית ההתייעלות. מנכ"ל הבנק אמר לאחר פרסום הדוחות כי "אנחנו ממשיכים להתקדם בהטמעת האסטרטגיה שלנו. צמצום עליות באופן משמעותי והמשכנו להגדיל את הרווחיות בשווקים שבהם בחרו להתקדם".

 

טידג טידג'אן תיאם מנכ"ל בנק קרדיט סוויס | צילום: בלומברג טידג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות