אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיקגו קאבס זכו באליפות הבייסבול בתום דרמת ענק; "הקללה הוסרה" צילום: גטי אימג'ס

שיקגו קאבס זכו באליפות הבייסבול בתום דרמת ענק; "הקללה הוסרה"

הזכייה האחרונה של הקאבס בוורלד סירייס היתה לפני 108 שנה. אובמה שאוהד את היריבה הגדולה של הקאבס: "רוצים לבוא לבית הלבן לפני שאני עוזב?"

03.11.2016, 12:38 | שירות כלכליסט
חגיגות בעיקר שיקגו לקחת שקבוצת הבייסבול "הקאבס" זכו באליפות הארצית (הוורלד סירייס) ובכך שמו סוף לבצורת של 108 שנים ללא תואר.

קראו עוד בכלכליסט

הניצחון של שיקגו הושג במה שכבר מכונה המשחק הגדול ביותר של הוורלד סירייס, במשחק שהלך להארכה, הופסקה אחרי תשעה אינינגים בגלל גשם, וכלל מהלכי ענק, שגיאות איומות - גם של המאמנים - שחקנים שפישלו ולאחר מכן יצאו גדולים ובעיקר מתח יוצא דופן והרבה ציפורניים לעוסות.

קשה להסביר את עוצמת האירוע עבור הספורט האמריקאי. כמעט לא ניתן לתת השוואה אמיתית. אולי רק זכייה של איסלנד ביורו הייתה מצליחה להרעיד כך את אמות הסיפים. אגב, המשחק הסתיים ברבע לאחת בלילה שעון קליבלנד. כשהאינדיאנז מחכים בעצמם דורות לאליפות, מאז 1948. לקאבס, מהעבר השני, הייתה זו זכייה שלישית בוורלד סירייס.

 

 , צילום: איי פי צילום: איי פי  , צילום: איי פי

 

הפעם האחרונה שהקאבס זכתה להניף את הגביע היה ב-1908 – לפני 108 שנה ליתר דיוק – אז נצחה את נבחרת "דיטרויטטייגטס" 4-1. "הקללה הוסרה. היא היסטוריה", אמרו אוהדי הקבוצה לאחר הזכייה. נשיא ארה"ב, ברק אובמה, שהינו אוהד את הנבחרת היריבה, ה"שיקגו ווייט סוקס" אמר בטוויטר: "זה קרה. ה'קאבס' ניצחון באליפות. זהו שינוי שאפילו אני יכול להאמין בו. רוצים לבוא לבית הלבן לפני שאני עוזב?"

 

הניצחון מעניק ל"קאבס" את הכתר השלישי בל ה"וורלד סיריס". אוהדי הנבחרת יצאו לרחובות שיקגו כדי לחגוג את הניצחון ורבים התגודדו מחוץ למגרש "ריגלי" הביתי של הקבוצה. רבים מהם כתבו כתובות גרפיטי ססגוניות על קיר האצטדיון ובהם ברכו את הקבוצה.  

ריגלי פילד, שיקגו, צילום: youtube ריגלי פילד, שיקגו | צילום: youtube ריגלי פילד, שיקגו, צילום: youtube

 , צילום: גטי אימג צילום: גטי אימג'ס  , צילום: גטי אימג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות