אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משתיית קפוצ'ינו בצהריים ועד לחיבוק בפומבי: מקומיים מייעצים - אלה הדברים שמוטב לא לעשות בחו"ל צילום: Holiday House Roma

משתיית קפוצ'ינו בצהריים ועד לחיבוק בפומבי: מקומיים מייעצים - אלה הדברים שמוטב לא לעשות בחו"ל

היכן כדאי לחשוב היטב לפני שעושים תנועת הנהון עם הראש ואיפה רצוי להימנע משיחות קולניות בתחבורה הציבורית? קבלו רשימת עצות של מה אסור בשום פנים ואופן לעשות במדינות שבהן אתם מטיילים

05.11.2016, 23:00 | שירות כלכליסט

שיחות פוליטיות, שיחות על דתות או גילויי חיבה פיזית בפומבי הם חלק מהדברים שתיירים מנוסים יודעים לא לעשות במדינות שבהן ישנם התנהגויות לא מקובלות.

אולם, גם אם אתם מודעים לחוקים המקומיים, מקפידים להתלבש בהתאם ולאכול כל מה שמוצע לכם, עדיין ישנם כמה מלכודות שקל ליפול אליהן ובדרך לפגוע ברגשות המקומיים, החל משימוש ביד שמאל באינדונזיה וכלה בלגימת כוס אספרסו בשעות שלאחר ארוחת הבוקר באיטליה. קבוצת גולשים באתר Quora יצרה רשימה ובה המלצות ועצות העונות לשאלה: "מה אסור לעשות בשום פנים ואופן בעת שאני מבקר במדינה שלך?"

לתיירות ב"כלכליסט"

אתר MailOnline אסף כמה מההנחיות העיקריות של תושבים מקומיים במדינות כמו דובאי, סין ועוד.

דובאי

המקומיים מתייחסים באפס סלחנות לגילויי חיבה פומביים – בין אם מדובר בזוג נשוי או לא. כמו כן, יש להימנע מצילום אנשים – ובייחוד נשים וילדים – ללא רשות. 

 

נשיקות וחיבוקים בפומבי אסורים בדובאי, צילום: גטי אימג נשיקות וחיבוקים בפומבי אסורים בדובאי | צילום: גטי אימג'ס נשיקות וחיבוקים בפומבי אסורים בדובאי, צילום: גטי אימג

 

מלזיה

החופים היפים, יערות הגשם והערים התוססות מושכים כולם תיירים מרחבי העולם. אולם יש לזכור שישנן שלוש קבוצות אתניות מרכזיות במדינה – מלאיים, הודים וסיניים – ועל כן יש להיזהר במה שאומרים.

כמו כן, לא מקובל לגעת בראש של מישהו אחר או להעביר משהו מעל לראשו של מישהו. זהו האיבר הקדוש ביותר, לפי האמונה המקומית. כמו כן, יש להשתמש אך ורק באגודל כדי להצביע על משהו.

הודו

מדינה זו, המלאה בקבוצות אתניות ומעמדיות, יכולה להיות שדה מוקשים לתייר הממוצע.

אחד מהדברים העיקריים שאין לעשות בפומבי הוא להתנשק, ובמקומות מסוימים אף אפשר להישלח לכלא בשל התנהגות לא נאותה בפרהסיה. בייחוד אם בני הזוג לא נשואים.

כמו כן, יש להישמר שלא לגעת באדם מכובד עם הרגליים ולא לדרוך על ספרים, על דגל הלאום, על תמונה של אחד מהאלים המקומיים וכו'.

אינדונזיה

גם פה מגע פיזי הוא גבול שאין לעבור אותו, על כן אל לתיירים להיפגע אם מקומיים מסרבים ללחוץ את ידם המושטת או הנרתעים מפני חיבוק. בעת הדיבור, מקובל להשתמש ביד ימין בלבד ובכלל יש להימנע משימוש ביד שמאל בעת אינטראקציה עם מקומיים. אפשר להתנצל אם טועים.

יפן

ביפן יש מסורת עשירה ומסועפת של נורמות התנהגות וכבוד, ולזרים קשה לרוב להפנים הרבה מהן. אחד הדברים החשובים ביתור הוא להימנע משיחות קולניות בתחבורה הציבורית. כמו כן, כדאי להימנע מלבקש להחליף מרכיב כזה או אחר בעת הזמנת מנה במסעדה שכן הדבר נחשב לגסות רוח.

כדאי להימנע מלהחליף מרכיב כזה או אחר בעת הזמנת מנה במסעדה, צילום: שאטרסטוק כדאי להימנע מלהחליף מרכיב כזה או אחר בעת הזמנת מנה במסעדה | צילום: שאטרסטוק כדאי להימנע מלהחליף מרכיב כזה או אחר בעת הזמנת מנה במסעדה, צילום: שאטרסטוק

איטליה

מדינה זו, הנודעת באוכל ובקפה המצוינים שלה, מאמצת בקפדנות נורמות מספר, כמו כבוד עמוק למטבח האיטלקי. על כן בקשות כמו תוספת של עוף על פיצה או הזמנת קפוצ'ינו שלא בשעת ארוחת הבוקר, ייתקלו בתגובה שלילית לרוב.

כמו כן, תיירים הנוהגים לחתוך את הספגטי שלהם עם סכין, עשויים לזכות למבטים חמורים מצד הסובבים.

קפוצ קפוצ'ינו אחרי ארוחת בוקר? | צילום: Holiday House Roma קפוצ

פרו

גם מדינה זו מכבדת את המטבח המקומי ויש להימנע מכל דבר העלול להתפרש כחוסר כבוד למנה, כמו ביקורת שלילית על ארוחה.

סין

ארוחה בסין משולה למסע גסטרונומי. וכאשר מגיע החשבון, הקפידו להשתתף בתשלום. מקובל להתנגד במרץ אם מישהו מבקש לשלם את החשבון כולו. הפגנת רצון כן לשלם נחשבת למידה טובה בסין.

הקפידו להשתתף בתשלום, צילום: chinascenic הקפידו להשתתף בתשלום | צילום: chinascenic הקפידו להשתתף בתשלום, צילום: chinascenic

גרמניה

לא מפתיע שאחד הדברים שגולשים ציינו לגבי גרמניה היא חשיבותו של הדיוק בזמנים. כמו כן, נעיצת מבטים וניסיון להתחיל שיחה עם זר לא מתקבלים בברכה. והחשוב מכל – לעולם, אבל לעולם אין לבצע הצדעה נאצית. הדבר הוא בניגוד לחוק, גם אם נעשה בצחוק.

בולגריה

על אף שנענועי ראש נדמים כדבר אוניברסלי, הרי שבמדינות כגון בולגריה, יוון, אירן וטורקיה, תנועת ה"כן" בראש – משמעותה "לא" – ואילו נענוע הראש מימין לשמאל – משמעותו "כן".

דרום ארצות הברית

ארה"ב הינה מדינה עצומה, ובה מדינות שונות ו-300 מיליון תושבים, כך שלמעשה אין קו אחד מנחה המשותף לכל המדינה. אולם מדינות הדרום, מאז ומעולם ראו עצמן שונות ונפרדות ועל כן יש להקפיד לאמץ נורמות מסוימות בעת הביקור בהן, כגון נימוס ופורמאליות בדיבור. שימוש בתואר "אדוני" ו"גבירתי" נחוץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות