אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנדרואיד השתלטה על העולם: מותקנת על 9 מתוך 10 סמארטפונים צילום: ויקיפדיה

אנדרואיד השתלטה על העולם: מותקנת על 9 מתוך 10 סמארטפונים

מחקר חדש קובע שמערכת ההפעלה של גוגל מותקנת על כ-87% מכלל הסמארטפונים בעולם והגדילה את נתח השוק שלה ברבעון האחרון על חשבון iOS של אפל

03.11.2016, 15:55 | רפאל קאהאן

מחקר שפורסם אתמול על ידי חברת Strategy Analytics מכתיר את אנדרואיד כמובילה הבלתי מעורערת של שוק הסמארטפונים העולמי. כ-87.5% מכל הסמארטפונים בעולם מריצים את מערכת ההפעלה של גוגל. הגידול התרחש על חשבון נתח השוק של אפל ושל מערכות הפעלה נישתיות כגון טייזן של סמסונג או בלקברי. 

קראו עוד בכלכליסט

המחקר גם השווה בין שלושת החודשים שהסתיימו בספטמבר האחרון השנה ובשנה שעברה. נתון מעניין שעלה מן ההשוואה הוא שאנדרואיד הצליחה להגדיל את נתח השוק שלה בכ-10.3% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. לעומת זאת, iOS של אפל איבדה כ-5.2% ממספר המכשירים הפעילים שלה. הנתונים עומדים על כ-12.1% נתח שוק עבור אפל, שהוא עדיין מרשים עבור חברה יחידה, לעומת 13.6% בשנה שעברה. 

אייפון 7. אפל יכולה רק לקוות שהשקת המכשיר החדש תגדיל את נתח השוק שלה אייפון 7. אפל יכולה רק לקוות שהשקת המכשיר החדש תגדיל את נתח השוק שלה אייפון 7. אפל יכולה רק לקוות שהשקת המכשיר החדש תגדיל את נתח השוק שלה

בסך הכל הופצו ביולי-אוגוסט-ספטמבר כ-328.3 מיליון מכשירי אנדרואיד לעומת 45.5 מיליון אייפונים. עם זאת, כיוון שהשקת האייפון 7 התרחשה בספטמבר, המדידה לא כוללת את נתוני המשלוחים שהחלו רק באמצע החודש. נתונים מדוייקים יותר יתקבלו רק בדצמבר, אז באמת נוכל לראות אם להשקת האייפון 7 הייתה השפעה חיובית על נתח השוק של החברה. בנוסף, השוק של האייפונים בדרך כלל נוטה לצמוח לקראת תקופת החגים האמריקאית - אז נוהגים לא מעט לקוחות לשדרג את המכשירים שלהם. 

מחירי מכשירי האנדרואיד ירדו פלאים בשנה האחרונה ונתח הרווחים הנמוך עשוי לגרום לירידה באיכות המכשירים - בסך הכל מדובר בשוק מבוזר מאוד, עם מאות יצרנים שאימצו את הפלטפורמה של גוגל. כמו כן, אנדרואיד אינה מותקנת בצורה אחידה. בסין למשל היא מגיעה ללא שירותי גוגל שאסורים במדינה ועם ממשקים שמזכירים יותר את iOS של אפל. זו כנראה אחת הסיבות שהביאו את גוגל להשיק את מכשירי הפיקסל שלה, שיאפשרו לה להציע את חוויית האנדרואיד כפי שהיא ממליצה עליה.  

זו תהיה ככל הנראה שעת המבחן לאייפון 7 שמגיע זו הפעם הראשונה ללא שקע אוזניות. האם הלקוחות ישמרו את מכשיריהם הקודמים עד שייאלצו להחליפם או שההחלטה של אפל ואיכויות כגון חסינות למים ואבק וערכת השבבים המהירה בשוק כיום יקסמו להם מספיק? את זה נוכל לדעת רק בעוד כ-3 חודשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה